Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

"Jedziemy na zakupy, bo w sobotę będzie tłok" -znacie to? Ja pogodzony z rolą tragarza, nie buntuję się, zresztą pasuje mi😉. Gdy Ona wpada w alejki, przypominam: "Jak co, to wiesz gdzie jestem" (motoryzacyjny albo papierniczy), tym razem papierniczy. Trzeba sprawdzić co tam zostało po wrześniowych szkolnych zakupach. A zostało bardzo dużo i połowa w przecenach. Dzieciaki chyba mało co kupują bo rodzice przynoszą firmowe długopisy, zresztą dzisiaj wszystkiego w bród. Tyle tego, że oczy bolą, trochę zeszło aż znalazłem półki z piórami, zawsze coś zmieniają, przestawiają. Jak zwykle masa dziecinnych plastików, ale są też ciekawsze modele, np. całkowicie metalowy a'la Parker, ale moją uwagę przykuła stalówka: nietypowa, wielka jak łopata, błyszcząca stalą, bez ozdóbek. Wogóle pióro w minimalistycznym wystroju, mi się spodobało. Oryginalnie markowane Auchan-France, a małymi literkami P.R.C. oczywiście, 23,-zł. Próbowałem znaleźć je na Ali, bez powodzenia, to prawdopodobnie produkt korporacyjny, mało informacji w necie, nie ma go nawet w e-sklepie Auchan, ale dostępne, są pierwsze komentarze:

https://m.youtube.com/watch?v=BV_I8X4AIC0

Moje pierwsze skojarzenie: ta stalówka(!), toż to KACO, taka sama błyszcząca łopata(!) i tak samo pisze, producent deklaruje M, faktycznie F-ka. Nie będę się rozwodził jak wspaniale, bo po prostu jest tak jak powinno. W rzeczywistości  nie jest taka duża, jest węższa niż Jinhao X750/450, ale dobór optycznych proporcji i ten nagi błysk robią swoje. Jak jest dobrze to chciałoby się jeszcze lepiej, a np. żeby się otwierało/zamykało z takim klikiem jak Pilot MR, ale tu niewiele brakuje, a jest zdecydowanie lepiej od produktów Jinhao. Za to spycha Pilota do narożnika, bo nie ma tego idiotycznego uskoku przy sekcji, albo mówiąc dosadnie, obroniło się od tych "designer'ów" idiotów. Swoją drogą, ciekawi mnie KTO(?) stoi za tym projektem i produkcją, bo nie ma się czego wstydzić. Reasumując, mogę polecić je każdemu na pierwsze pióro, dla co niektórych może się to okazać ostatnie pióro😉, bo po co szukać dalej?😀😀😀

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 godzin temu, Klerk napisał:

"Jedziemy na zakupy, bo w sobotę będzie tłok" -znacie to? Ja pogodzony z rolą tragarza, nie buntuję się, zresztą pasuje mi😉. Gdy Ona wpada w alejki, przypominam: "Jak co, to wiesz gdzie jestem" (motoryzacyjny albo papierniczy), tym razem papierniczy. Trzeba sprawdzić co tam zostało po wrześniowych szkolnych zakupach. A zostało bardzo dużo i połowa w przecenach. Dzieciaki chyba mało co kupują bo rodzice przynoszą firmowe długopisy, zresztą dzisiaj wszystkiego w bród. Tyle tego, że oczy bolą, trochę zeszło aż znalazłem półki z piórami, zawsze coś zmieniają, przestawiają. Jak zwykle masa dziecinnych plastików, ale są też ciekawsze modele, np. całkowicie metalowy a'la Parker, ale moją uwagę przykuła stalówka: nietypowa, wielka jak łopata, błyszcząca stalą, bez ozdóbek. Wogóle pióro w minimalistycznym wystroju, mi się spodobało. Oryginalnie markowane Auchan-France, a małymi literkami P.R.C. oczywiście, 23,-zł. Próbowałem znaleźć je na Ali, bez powodzenia, to prawdopodobnie produkt korporacyjny, mało informacji w necie, nie ma go nawet w e-sklepie Auchan, ale dostępne, są pierwsze komentarze:

https://m.youtube.com/watch?v=BV_I8X4AIC0

Moje pierwsze skojarzenie: ta stalówka(!), toż to KACO, taka sama błyszcząca łopata(!) i tak samo pisze, producent deklaruje M, faktycznie F-ka. Nie będę się rozwodził jak wspaniale, bo po prostu jest tak jak powinno. W rzeczywistości  nie jest taka duża, jest węższa niż Jinhao X750/450, ale dobór optycznych proporcji i ten nagi błysk robią swoje. Jak jest dobrze to chciałoby się jeszcze lepiej, a np. żeby się otwierało/zamykało z takim klikiem jak Pilot MR, ale tu niewiele brakuje, a jest zdecydowanie lepiej od produktów Jinhao. Za to spycha Pilota do narożnika, bo nie ma tego idiotycznego uskoku przy sekcji, albo mówiąc dosadnie, obroniło się od tych "designer'ów" idiotów. Swoją drogą, ciekawi mnie KTO(?) stoi za tym projektem i produkcją, bo nie ma się czego wstydzić. Reasumując, mogę polecić je każdemu na pierwsze pióro, dla co niektórych może się to okazać ostatnie pióro😉, bo po co szukać dalej?😀😀😀

Czyli nie tylko ja kręcę się po papierniczym w Auchanie 😄 czuję się teraz mniejszym dziwakiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Klerk napisał:

Gusty koneserów są różne, m.in. jest wyraźny podział na tych którym uskok przy sekcji nie przeszkadza🤭 i tych którzy tego nie znoszą😬. Napiszesz gdzie się uplasowałaś😀😃😄?

Stalówka Pilota MR drapie? Nie, nie, to niemożliwe, musi jakaś podróba😆 

jest mi ono obojętne, ja trzymam pióro dość blisko stalówki i zwykle raczej mam paluchy od spływaka brudne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem pióro i ołówek Pelikana i mam wątpliwości co do oryginalności stalówki. Wygląda to tak: Napis na korpusie pióra "Pelikan 400 Gunther Wagner Germany". Na pokrętle widoczny jest napis "EF". Stalówka Warranted 14K585 z wizerunkiem głowy lwa. Na skuwce brak napisów. Na korpusie ołówka napis "Gunther Wagner Pelikan"

Stalówka

Zestaw

 

Stalówka.jpg

Zestaw.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja kupuję pióro jak mi się podoba i wiem, że chcę go mieć.

Nie interesuje mnie czy przepłaciłem czy nie... jest ładne i cena mi pasuje to kupuję. Ale, żeby była sprawa jasna - ja celuję w niezbyt drogie modele, bo ja po prostu tym co kupię to piszę, a nie kolekcjonuję. 😉

Tak, że ten.... Nie ma się co gorączkować. Święta idą... 🙂

Lepiej napisz jak Ci się nim pisze i czy "przypadło Ci do gustu" i czy zostaje u Ciebie na dłużej...

Najlepiej to zrób jakąś fajna recenzję tego pióra. Wtedy na pewno się tym ktoś zainteresuje.... 🙂

 

P.S. Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia dla Wszystkich czytających forum ! 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ekskalibur napisał:

Jaki to może być model.

Prawdopodobnie to 310 albo 320P, różnice pomiędzy nimi były dość dyskretne. Stalówka raczej pozłacana, bo złote miały imprint 585 a na Twojej go nie widać.

Jak już napisano, jeśli Ci się podoba to pisz i nie martw się czy przepłaciłeś. Raz przepłacisz, innym razem trafisz na okazję, ot życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...