Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Odebrałem dziś (po dwóch latach od zamówienia) indyjskie pióro ASA. Miałem już kiedyś Asę, model Maya - ebonitowy eyedropper o klasycznych kształtach. Niestety dla mnie ciut za duże, ebonit matowy (co nie wyglądało zbyt dobrze) no i jak we wszystkich chyba indyjskich piórach elementy stalowe - ringi i skuwka - wyglądały nieco tandetnie. Ale poza tym piękne pióro:

4872133600_1645124527.jpg
 

Obecny zakup to ASA Genius, również ebonitowe (oczywiście spływak także), również eyedropper, ale zażyczyłem sobie skuwkę bez pierścieni i klipsa. Co prawda do zakraplaczy jakiś czas temu się zraziłem, ale postanowiłem dać mu szansę, bo stalówka F zaskakująco gładka, do tego mokra (czego już należało się spodziewać):

8621639600_1645124528.jpg

6253489600_1645124529.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka to nie, ale jedno, to czemu nie? Rzuciłem się do Amazona jak szczerbaty na suchary, ale trzeźwo przeczytałem komentarze i...., eee... tam!

Z innych krajów

default._CR0,0,1024,1024_SX110_.png
Ali Fitzgerald
2,0 z 5 gwiazdekZweryfikowany zakup
Naprawdę chciałem polubić ten długopis.
Opinia napisana w Stanach Zjednoczonych dnia 11 września 2021
Zbieram wieczne pióra i od dawna chciał Pelikan - mój brat jest również pisarzem i kocha swoje. To pióro nie przeszkadza mi zadrapania na papierze, ale tusz nie płynął, a moje pisanie było ledwo czytelne. Również „kamień księżycowy szary” brzmi pięknie jak na atrament, ale wygląda jak ołówek. Za cenę ten długopis powinien płynąć jak łyżwy na maśle, ale tak nie jest.
Jeden użytkownik uznał opinię za pomocną
Zgłoś
Przetłumaczone przez Amazon (język oryginału: Angielski)
cc7045e1-3026-4759-b6a5-5223633916a9._CR0,0,500,500_SX110_.jpg
Jesus
2,0 z 5 gwiazdekZweryfikowany zakup
Kolor tuszu... Nie podoba mi się to.
Opinia napisana w Hiszpanii dnia 14 maja 2021
Pióro jest Pelikan, dlatego idealne. Ale nie podoba mi się kolor tuszu. Ponadto, bardzo wodnisty, niewiele zaznacza na papierze.
Jeden użytkownik uznał opinię za pomocną
Zgłoś

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markol napisał:

Ładne, oj ładne. Za mną też chodzi od dłuższego czasu taka stalówka. Kupowałeś w kraju czy w Japonii?

Chciałem kupić w kraju, ale chwilowo nie ma a przy nowych dostawach prawdopodobnie szykują się podwyżki, więc kupiłem... na aliexpress o_O
Ale ponieważ Chińczyk długo nie wysyłał to zamówiłem też z Japonii. Po czym Chińczyk wysłał.
To kupione w Japonii jest jeszcze w drodze.

5 minut temu, Radioactive napisał:

Jedyny słuszny rozmiar. Mnie nawet Mki Jowo przerażają cienizną.

Jest jeszcze Music Nib, z dwoma wycięciami, ale muszę się zastanowić czy chcę ją w niebieskim czy czerwonym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten zoom jest trochę przereklamowany. Może do rysowania bardziej, ale pisanie pod różnymi kątami nachylenia nie bardzo mi podchodziło. Odsprzedałem bez żalu.

Century z C są aktualnie w Twoim Piórze, tylko cena zaczyna odstraszać niestety.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Markol napisał:

Century z C są aktualnie w Twoim Piórze, tylko cena zaczyna odstraszać niestety.

Szukałem w Warszawie i były z C, były w kolorze Laurel Green, na którym mi zależało, ale nie było Laurel Green ze stalówką C. A pamiętam jak kilka lat temu dało się je kupić za 440 zł -.-
Ale wtedy nie było koloru Laurel Green, a ja byłem tylko biednym studentem 😛

35 minut temu, Radioactive napisał:

Dlatego AliExpress ma sens, szczególnie dla użytkowników którzy już mają tam dobre zniżki. Ceny na 3776 czy sailory są dobre, piloty są droższe. 

Trochę się wahałem, bo to jest kopalnia podróbek (Mont fountain pen, please don't show logo in review photos), ale tutaj cena była adekwatna więc zaryzykowałem.

Edytowano przez Rittel
dopisek o kolorze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziecie sie nabijac. Szukalam lamy, faber castell, innych, a potem pojechalam do sklepu po drugi konwerter do al-star i popatrzylam na pilota mr jaszczurka. I mam go na biurku kolo klawiatury...

Przy okazji dowiedzialam sie, ze jak ktos w nocy po ciemku nadepnie na konwerter lamy, ktory postanowil zleciec z biurka, to ten konwerter nie musi przezyc. :headsmack:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filifionka napisał:

Bedziecie sie nabijac. Szukalam lamy, faber castell, innych, a potem pojechalam do sklepu po drugi konwerter do al-star i popatrzylam na pilota mr jaszczurka. I mam go na biurku kolo klawiatury...

Przy okazji dowiedzialam sie, ze jak ktos w nocy po ciemku nadepnie na konwerter lamy, ktory postanowil zleciec z biurka, to ten konwerter nie musi przezyc. :headsmack:

A to nic nowego bo wszystkie moje konwertery Jinhao są lepszej jakości niż nowy LAMY, nie wspominając o lepsiejszych jak Kaigelu czy PenBBS ale nie będę tu robił reklamy bo po co. Nie patrzę na firmę tylko na jakość rzeczy obiektywnie. No i Pilot zawsze będzie pisał w odróżnieniu od innych piór. 🙂👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...