Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi się karta omsknęła z okazji wypłaty w nowej firmie i przyjechał do mnie Platinum 3776 Century, Chartress blue, stalówka M.

Pióro bardzo fajne, ale myślałem, że ta japońska Mka będzie odrobinę cieńsza. Naczytałem się, że M i F Platinum są najcieńsze z całej japońskiej wielkiej trójki. Fka Platinum jest cieńsza od F Pilota, a dla mnie ideałem jest FM Pilota. Stwierdzam, że dla mnie brakuje czegoś po środku w ofercie Platinum, takiego FM.

Edytowano przez jmm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, czegoś takiego jeszcze nie widziałem :D Chociaż trochę bym się martwił jak to będzie wyglądać po pewnym czasie używania. Napisz jakąś krótką recenzję za parę miesięcy ;) 

5 godzin temu, derywat napisał:

całe pomarańczowe, nawet stalówka.

Spływak też? :D

Edytowano przez Rittel
pytanie o spływak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rittel napisał:

Wow, czegoś takiego jeszcze nie widziałem :D Chociaż trochę bym się martwił jak to będzie wyglądać po pewnym czasie używania. Napisz jakąś krótką recenzję za parę miesięcy ;) 

Spływak też? :D

Spływak nie. Stalówka jest pokryta farbą ceramiczną, tą samą którą pokryte jest całe pióro. Podobno ma nie odpryskiwać ze stalówki. Dodatkowo jest warstwa hydrofobowa, która ma zapewnić, że będzie dobrze wyglądać też po paru miesiącach. 
Zawsze jest ryzyko z takimi nowościami, ale za to jaki szał. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ekskalibur napisał:

Odnośnie pióra Rotring.Ja znalazłem tylko taką informację z takim piórem.Może ktoś jeszcze znajdzie jakąś informację o nim.Pióro po czyszczeniu w myjce.

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.worthpoint.com%2Fworthopedia%2Frotring-14k-585-gold-nib-gold-plated-1775868227&psig=AOvVaw0frRhyOz_8-_REJ-tmX4WD&ust=1647273783429000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwjk1PiWu8P2AhWWiFwKHQDcDGMQr4kDegUIARDeAQ

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, post mi się podzielił. Może Admin w wolnej chwili usunie poprzedni wpis, please.

Wygląda, że to pióro może być nieco starsze, jeszcze z lat 60-70-tych.

Tu jest jakiś trop:

https://unofficialrotring.wordpress.com/2017/06/06/various-rotring-fountain-pens/

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...