Skocz do zawartości

derywat

Użytkownicy
 • Ilość treści

  746
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez derywat

 1. Się doczekałem Pelikana. Pierwszy, który mi się podoba, ale ja nie znoszę złoconych elementów więc do tej pory wybór miałem trochę ograniczony. M205 Petrol Marbled, stalówka B. Jeszcze nie wiem jak pisze.
 2. Już trzeci konwerter w tym piórze natankowany pod rząd, co u mnie się praktycznie nie zdarza. Chyba moje ulubione na ten moment. Diplomat Excellence EF.
 3. @KamilH Dla ciemnej strony mocy Diamine Onyx Black polecam.
 4. Wygląda na Wing Sung 3008. Nie najgorsza niespodzianka.
 5. Napisałem nim dopiero kilka zdań. Pisze mokro, ale zatankowałem Diamine więc to może nie być regułą. Stalówka bardzo gładka, dla mnie nawet za bardzo. Nie zakładam skuwki na tył korpusu, bo nie wchodzi głęboko i pióro jest dla mnie zbyt długie i przeważa do tyłu. Bez skuwki jest ok. Przy lekkim dociśnięciu stalówki pisze trochę szerzej i bardziej mokro, ale flex to nie jest ani trochę. Tłok chodzi gładko, skuwka zakręca się łatwo i pewnie. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne.
 6. Owszem, ślimaki morskie też się prezentują doskonale i kolorowo.
 7. Co tu taka cisza? Nikt się nie chwali piórami i muszę pisać post pod postem Znowu tłok. Narwhal Merman Green w ubarwieniu morskiego ślimaka. Większe i cięższe niż się spodziewałem po zdjęciach. Stalówka M, stalowa.
 8. W Pure Pens. Trzeba było szybko kupować gdy tylko się pojawiły, bo zaczęły od razu znikać.
 9. Dzisiaj przyszły atramenty Troublemaker - Foxglove, Petrichor i Milky Ocean. Na dokładkę Diamine Scribble Purple. Jakie pióro przyszło razem z atramentami pokażę później
 10. Wygląda na to, że w tym roku Diamine uraczy nas kolejnym atramentowym kalendarzem. Pojawił się już w przedsprzedaży w niektórych sklepach, a dostępny ma być pod koniec września. Znalazłem tu: https://fountainfeder.de/en/detail/66ac152ba85245bdab482b0b86491336 Listę planowanych kolorów wklejam z linku powyżej.
 11. Cena jest znana od samego początku, o kod rabatowy trzeba napisać PW. @Pioromaniak.pl Wiadomo już kiedy można się ich spodziewać?
 12. A, to przepraszam, z rozpędu założyłem, że zsumowane razem z wkładami.
 13. Tylko pod warunkiem, że nie zużyjesz nigdy wkładu do końca. To może być nawet dobre założenie - nie pamiętam, kiedy ostatnio wypisałem do końca długopis. Bez wkładu będzie nawet tańszy, ale to już jest hardcorowe oszczędzanie.
 14. Nowy limitowany kolor dostępny będzie tylko tu: https://www.pwakkerman.com/en/kaweco-al-sport-akkerman-orange-vulpen-(c)al-akkermanorange/info/ Cena niestety dość wygórowana. Jescze tego modelu za tak wiele euro nie widziałem.
 15. @Kolektor Palladowe są podobno bardziej zbliżone właściwościami fizycznymi do złotych niż platynowe. Gdzieś się spotkałem z opinią, że platynowe Bock nie różnią się bardzo w pisaniu od stalowych. Spotkałem się też z opinią, że złote Bock nie są warte różnicy w cenie do stalowych, bo są tak samo sztywne. Większość opinii niestety skupia się na sprężystości pomijając inne aspekty. Chyba te platynowe sobie odpuszczę. Tym bardziej, że złota i tytanowa Bock nie zrobiły na mnie większego wrażenia.
 16. Takie dwa diplodoki dzisiaj przyszły. Diplomat Excellence A Evergreen EF 14kt i Diplomat Aero Schwarz M.
 17. Nie wygląda źle, ale lepiej żeby stalówkę naprostowała osoba z doświadczeniem, bo skrzydełka są rozgięte dość znacznie.
 18. Stawiam na jedną z dwóch możliwości, albo nawet obie naraz. Pierwsza - zbyt duży odstęp między spływakiem a stalówką, przy pisaniu odwrotnie atrament spływa na stalówkę i wtedy działa. Druga - może też być rozsunięte za bardzo ziarno i atrament nie dotyka papieru przy normalnym przyłożeniu stalówki, odwrotnie pisze, bo od góry nie ma tyle materiału ziarna i łatwiej doprowadzić do kontaktu atramentu z papierem. Przydało by się jakieś dokładne zdjęcie stalówki i ziarna w dużym powiększeniu.
 19. Jakiś czas temu widziałem gdzieś pióro z platynową stalówką Bock, ale same stalówki znalazłem dopiero niedawno. Wygląda na to, że są raczej mało popularne, a producent sprzedaje je w paczkach od min. 250szt. Znalazłem miejsce, gdzie można zakupić pojedyncze, ale cena nie zachęca do zakupu w ciemno. Nie są dużo droższe od złotych, ale zakładam, że gdy kupię to raczej będzie później ciężko sprzedawalna. Czego można się spodziewać po platynowej stalówce? Będzie podobna raczej do złotej, czy też bliżej stalowej? Żadnego flexa czy innych czarów producent nie reklamuje, więc zakładam, że to rac
 20. @heyahero Możesz spróbować produktów DUX jeśli gdzieś trafisz. Mam mosiężną, której waga jest niepokojąco satysfakcjonująca po wzięciu do ręki. Jako temperówka też się sprawdza
 21. Zgadzam się, ale trzeba uważać, bo czasem można trafić na tępe albo z innymi wadami. Kupiłem KUM Stenographer's Long Point i nie dało się naostrzyć nawet jednego ołówka. Dopiero ostrzenie na kamieniu przywróciło ją do działania, ale to bardzo niewygodne jest przy tak małym ostrzu. Lepiej wymienić na nową. Działa świetnie gdy jest ostra. Z kolei KUM Masterpiece dostałem ostrą ale z luźnym ogranicznikiem. Wychodzi kiepska średnia, jedna na trzy jest ok.
 22. Zdradzę Ci jeszcze jedną tajemnicę. Gdy trzeba już zmienić ostrza, najczęściej ostrze z otworu 2 nadaje się do dalszego użycia w otworze 1. Wystarcza więc jedno nowe na wymianę.
×
×
 • Utwórz nowe...