Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 godziny temu, Mike napisał:

Kupiłem sobie tanie pióro Platinum Prefounte 0,3 F night sea. Zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, stalówka cienka, głodko pisząca.

Genialne pióro. Też posiadam już chyba ze 2 lata, tylko ja mam stalówkę 0,5. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Pióro jest duże i dla mnie bardzo wygodne w użyciu (jest wielkości mniej więcej mojego Visconti H.S) i świetnie się nim pisze. Kupiłem flexa, bo zaczęła mi się podobać zabawa pismem. I faktycznie jest bardzo ładnie i starannie wykonane :)

  Miałem dwa "chinczyki", Jinhao 100 i Moonmana 600. Szybko padły, bo miałem dużo pisania i po prostu nie wytrzymały. Popękały skuwki i korpusy. teraz za cholerę bym do nich nie wrócił. Przy znacznie większym "przebiegu" moje Visconti H.S. i Mirage okazały się niezawodne. No i dają o wiele większą przyjemność z pisania. Jeszcze do kompletu marzy mi się Visconti Medici z palladową stalówką. No i może jeszcze kiedyś Pelikana 800 lub 1000, bo niedawno miałem 600 w ręku i dla mnie jest zdecydowanie za małe.

S!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Duku napisał:

Dzisiaj dotarło Santini Libra Perla Bronze :)Stalówka F Flexy 18k z ebonitowym spływakiem. Zatankowałem KWZ miodowy.

Dzięki za pokazanie, nie znałem tej marki a wygląda wyjątkowo ciekawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kaweco Al Sport. Mój maluszek Platinum Pocket trochę kaprysi ostatnio, a lubię mieć jakiegoś maluszka do kieszeni przy wyjazdach. Do ręki pasuje, jeszcze długodystansowo nie testowane, a lubię pióra bardzo mokro piszące, bo piszę szybko i piórem mokrym pisze się lżej. Mam nadzieję, że takie będzie. Póki co, wrażenia pozytywne. Tylko pierwsze tankowanie dziwne, na wszelki wypadek miałem pensetę przy kałamarzu, żeby w razie czego wyłowić w atramencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

15 min. temu dostalam pioro i ono ma 35-40 lat jak nic. Chinskie, gumka, podroba parkera 51, bez pudelka, ale ofiarodawca twierdzi, ze nikt nim nie pisal, moglo byc zmoczone i uzyte niejako do sprawdzenia. Na pewno inny model niz moje ukochane z podstawowki, bo tam upychalam naboje, a tu moze sie nie da. Ze wzgledu na wiek (i moze jakosc), spodziewam sie, ze w kazdej chwili zejdzie tragicznie.

Co wyglada, jakby rodzina i znajomi mysleli o mnie w kategorii "ta stuknieta, co to kazde pioro przytuli" i jest to ciut klopotliwe. Ofiarodawca twierdzi, ze kupione dla jednego z siostrzencow/bratankow na poczatku lat 80-tych, kiedy wszystkiego brakowalo, tylko dziecko nigdy sie nie zabralo za piora. Co dziwne, nie bylo zamawiane ani zapowiedziane. Wchodzi rodzinka sztuka 1 i deklaruje "nigdy w zyciu nie zgadniesz, co dla ciebie mam!" Faktycznie, nie zgadlam.

Nie ma co, zadziwiajacy poczatek tygodnia! :P

pioro-chinskie_small.jpg

Edytowano przez filifionka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filifionka napisał:

15 min. temu dostalam pioro i ono ma 35-40 lat jak nic. Chinskie, gumka, podroba parkera 51, bez pudelka, ale ofiarodawca twierdzi, ze nikt nim nie pisal, moglo byc zmoczone i uzyte niejako do sprawdzenia. Na pewno inny model niz moje ukochane z podstawowki, bo tam upychalam naboje, a tu moze sie nie da. Ze wzgledu na wiek (i moze jakosc), spodziewam sie, ze w kazdej chwili zejdzie tragicznie.

Co wyglada, jakby rodzina i znajomi mysleli o mnie w kategorii "ta stuknieta, co to kazde pioro przytuli" i jest to ciut klopotliwe. Ofiarodawca twierdzi, ze kupione dla jednego z siostrzencow/bratankow na poczatku lat 80-tych, kiedy wszystkiego brakowalo, tylko dziecko nigdy sie nie zabralo za piora.

Nie ma co, zadziwiajacy poczatek tygodnia! :P

pioro-chinskie_small.jpg

A ja się martwiłem, że nikt nic już nie kupuje.

Udanej i długiej eksploatacji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzysztofffer napisał:

A ja się martwiłem, że nikt nic już nie kupuje.

Udanej i długiej eksploatacji!

Chyba nigdzie @filifionka nie napisała, że "to coś" kupiła... 

Ja z tego tekstu raczej wnioskuję, że to jakaś forma "prezentu" raczej była... ale mogę się mylić.

Może sama zainteresowana to nam wyjaśni...? 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, moogoom napisał:

....ze szczęścia !

Ma się rozumieć... Jak mawiał kolega Uszatka, Prosiaczek. 🙂 

No przeciez! :D  Ale te naprawde bylo niesamowite, ja sie zbieram do wyjscia na autobus, a kuzyn mamy wpada i od drzwi radosnie mi wrecza to piorko! A potem mama mi napisala, ze byl pod wrazeniem i to duzym. Myslal, ze ja tak pro forma podziekuje, a zeby i jego, i poro sciskac, to takiego czegos nie przewidzial. Znaczy: mnie piora naprawde podchodza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam z zamierzchłych czasów, te chińskie kolony Parkerów prezentowały różną jakość materiałów i wykonania. Akurat takie egzemplarze ze złoconymi klipsami, były nieco większe od większości chińskich piór, droższe i jakościowo odznaczały się mocno na +

Gratuluję Obdarowanej takiego prezentu i życzę frajdy z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markol napisał:

Ładne. Szkoda tylko, że Sheaffer nie pokusił się o czarną stalówkę do tej 300.

w Prelude Gun Metal stalówka jest w kolorze klipsa i pierścienia, niby stalówki te same, ale to nie jest taka ultra black. Może to i dobrze, że nie podnosili sztucznie ceny tego GC 300, dając taką czarną, jak ma Instensity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, moogoom napisał:

Ale o gustach, się ponoć, nie dyskutuje... 🙂

Toteż dyskusji nie podejmę ;)

 

21 minut temu, Ann_gd napisał:

Może to i dobrze, że nie podnosili sztucznie ceny tego GC 300, dając taką czarną, jak ma Instensity.

To jest konkretny i niepodważalny argument :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...