Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Się doczekałem Pelikana. Pierwszy, który mi się podoba, ale ja nie znoszę złoconych elementów więc do tej pory wybór miałem trochę ograniczony. M205 Petrol Marbled, stalówka B. Jeszcze nie wiem jak pisze.

LleeMuG.jpg

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 godzin temu, Robbi napisał:

Ten kolor jest tylko przypisany do wersji ze stalową stalówką, raczej średnio udaną. Ja piszę juz kilka misięcy wersja z 18kt stalówką, która jest znacznie przyjemniejsza w pisaniu. Jest lekko elastyczna. Kolor ciemna śliwka ze złotą skuwką. Ogólnie niezłe. Jedyny minus zauważony, zostawiony na kilka dni wysycha.

A to akurat dziwne, bo przecież zakryta stalówka w Parkerze 51 została wymyślona właśnie dlatego, bo Parker Quink w tamtych latach był tak szybko wysychającym atramentem, że pióra z otwartą stalówką po prostu z nim bardzo szybko zasychały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tom_ek napisał:

Ładne, Krzyśku, gratuluję. A jak oceniasz stalówki? I u kogo kupiłeś?

Dziękuję. Stalówki są bardzo fajne, bo piszą dość cienko, a przy moich literkach są optymalne. Kupowałem od znajomego w USA. To już nr 3 i 4 z tej stajni, wcześniej balance 1000 i drugi z krótkim klipsem wpadł

3 minuty temu, TopikSH napisał:

Mi też się spodobały. Aż boję się sprawdzać ile mogą kosztować bo wyglądają drogo.

Pieniądze to kwestia względna, natomiast nie są to jakoś kosmicznie drogie pióra, mimo że te moje mają jakieś 70 lat i świetnie się prezentują. Cenowo w okolicach 500zl sztuka. Jak dojdzie do mnie ostatni sheaffer to prawdopodobnie te dwa pójdą na bazarek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Klasyk :)

Długo się do niego nie mogłem przekonać, bo nie przepadam za piórami o kształcie cygara, dziś - jedno z moich ulubionych, cenię je chyba bardziej niż poprzednika, czyli 'Flat Topa'.

No i chyba w bardzo dobrym stanie, gratulować.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tom_ek napisał:

Klasyk :)

Długo się do niego nie mogłem przekonać, bo nie przepadam za piórami o kształcie cygara, dziś - jedno z moich ulubionych, cenię je chyba bardziej niż poprzednika, czyli 'Flat Topa'.

No i chyba w bardzo dobrym stanie, gratulować.

Dzięki :)

ja natomiast musiałem się przekonać do cygara po Viscontim kwadratowym. Teraz w sumie mam tylko 3 cygarowe które sobie zostawiłem (2 mb i tego), a reszta idzie na sprzedaż. Oczywiście Visconti też zostaje :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2021 o 16:36, derywat napisał:

Się doczekałem Pelikana. Pierwszy, który mi się podoba, ale ja nie znoszę złoconych elementów więc do tej pory wybór miałem trochę ograniczony. M205 Petrol Marbled, stalówka B. Jeszcze nie wiem jak pisze.

LleeMuG.jpg

Piękne pióro - gratulacje. Przypomina mi to na które "zachorowałem" jakiś czas temu, ale cena trochę mnie przeraża - M805 Ocean Swirl. 

5 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

takie tam, oversize :)

IMG_20210614_213615_003.thumb.jpg.39475d

Tu również pochwalę to piękne pióro. Gratuluję. A jakby to nie była tajemnica to ile Cię kosztowało to pióro wraz z kosztami przesyłki ze Stanów? 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ice napisał:

Piękne pióro - gratulacje. Przypomina mi to na które "zachorowałem" jakiś czas temu, ale cena trochę mnie przeraża - M805 Ocean Swirl. 

Dzięki. Też bym wolał M805 ze względu na rozmiar, ale chodziło mi głównie o kolor i wypróbowanie Pelikana w dłuższym okresie. Na razie mi ten w zupełności wystarcza a w większym rozmiarze jeszcze mnie nie kusi. Może wytrzymam do kolejnej edycji specjalnej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzisiaj przyjechało do mnie Visconti Mirage Amber. Świetnie się nim pisze (na razie zapisałem ponad 4 strony formatu A4).

 

26OzeXw.jpg

TlTkExb.jpg

Następne w planach to Homo Sapiens lub Medici

PS. Do turkusowego atramentu Pelikana spróbuje dodać trochę zielonego, zobaczę co wyjdzie :)

S!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grucha napisał:

Taki prezent sobie zrobiłem żeby się odtruć od siedzenia przy klawiaturze.

Dobre dopasowanie kolorystyczne :) 200tki są bardzo wdzięcznymi piórami, zawsze mam jakieś zatankowane w zanadrzu. Przyjemnego i długiego pisania życzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2021 o 21:18, ddntp napisał:

Dobre dopasowanie kolorystyczne :) 200tki są bardzo wdzięcznymi piórami, zawsze mam jakieś zatankowane w zanadrzu. Przyjemnego i długiego pisania życzę!

Dziękuję Kolegom 🙂. To pióro ma dla mnie tylko jeden feler - jest za lekkie, ja wolę jednak coś co waży

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...