Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, filifionka napisał:

milo dostac niespodzianke kompletnie bez uprzedzenia

Jak jest z uprzedzeniem, to nie jest to już niespodzianka ;)

Piórko kolorystycznie fajne, za to atrament dedykowany do tego modelu podobno nieciekawy.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markol napisał:

Jak jest z uprzedzeniem, to nie jest to już niespodzianka ;)

Piórko kolorystycznie fajne, za to atrament dedykowany do tego modelu podobno nieciekawy.

Wiem, wiem, nie niespodzianka. Ale nic nawet nie zasugerowala, tylko tyle, w ktory dzien tygodnia wracam w miare wczesnie to sie spotkamy na przystanku.

Atramentu nie dostalam. Uzasadnienie bylo odpowiednie. Pioro to jedna sprawa, ale skoro sa i takie atramenty, ktore potrafia calkowicie zniszczyc piora, to Anka nie zaryzykuje. Nie zna sie. Chyba ktos poczytal o atramentach i dowiedzial sie, ze jest cos takiego jak noodler's baystate blue... :P

 

Podoba mi sie ta wersja zoltego z klipsem. W podstawowym zoltym jest przeciez metalowy, a tu w kolorze piora. 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ann_gd napisał:

Kupiłam chińskie klony Pilota 78G. Tłokowe. Strach się bać.

Się Ania nie boi, całkiem nieźle się te zabawki spisują. Ja szczególnie lubię pisać ich stubem oznaczanym jako B (we wszystkich 78G mam konwertery). Troszkę trzeba było dogłaskać, głównie ostre rogi skrzydełek i powiększyć przepływ. A za to fajnie cieniuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zami napisał:

Się Ania nie boi, całkiem nieźle się te zabawki spisują. Ja szczególnie lubię pisać ich stubem oznaczanym jako B (we wszystkich 78G mam konwertery). Troszkę trzeba było dogłaskać, głównie ostre rogi skrzydełek i powiększyć przepływ. A za to fajnie cieniuje.

Mam też brushpen z tej opcji, ale on trochę bardziej IM-a przypomina, a przynajmniej skuwka. Jako pędzelkowe tłokowce, zalane wodą do pisania po takich śmiesznych matach - bomba. Zalane atramentem też póki co daje radę.

a te klony póki co muszą sobie z drobinkowymi colorversami radzić - jak do tej pory bez zarzutu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy zakup to dwa pióra od Lamy czyli Safari umbra (stalówka B) i Al-star oceanblue (stalówka M) oraz Parker Jotter chyba F (ale mogę się mylić, brak oznaczenia).

Nic szczególnego, kupione z ciekawości. Safari przy kontakcie sprawia wrażenie tandety, ale pisze się nim dobrze. Al-star troche lepiej.

Czas zacząć zbierać na coś lepszego.

 

 

Edytowano przez Karlos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoclear_1024x1024.jpg

Kusiło mnie od dawna 😊

Póki co, udało mi się przywrócić do życia kilka starych piór, które spisane już były na przeszczepy. Eco zostało jedynie przytknięte do papieru i powędrowało do szuflady. Muszę najpierw potestować tamte starocia, jak wyszły naprawy.

Czytałem dużo dobrego o tych piórach, ale dotknięcie stalówką kartki papieru jest szokujące. Ideał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il_794xN.1955238172_nuvs.jpg

il_794xN.2433518455_nub2.jpg

 

Do zakupu z Etsy oczywiście dorzucone były pozdrowienia od Saji (ładnie wykaligrafowane) i gratisy: jakieś platikowe, ale przyjemne pióro, jakaś stalówka 5 bez żadnych oznakowań, dwa naboje z atramentem.

 

Edytowano przez zami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe czarne pióro to V'Sign Stride Black Fountain Pen z fajnie szurającą flexą Navy Pen. Piszę nim kilka dni i muszę przyznać, że bardzo mi się to spodobało. Ma dosyć cienką sekcję co w moim przypadku jest ogromną zaletą. Stalówkę musiałem liznąć na micro meshu i filcowym kółku Dremela, bo trochę drapała. Teraz ma taki przyjemny zaszur nieprzeszkadzający w szybkim pisaniu. Lekkie dociśnięcie stalówki do papieru daje efektowne cieniowanie. Jeśli ktoś szuka takich walorów w piórze, to warto to pióro rozważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greg_pen możesz chociaż pobieżnie ocenić Jinhao 80. Nie będę się wykosztowywał na Lamy Anion,

U1120a0245abe4026b7a2974843410342j.jpg_6

..albo Lamy Studio,

S03115637ae2446c48649e3fc9dc8a69bT.jpg_6

..ale Jinhao owszem, wezmę jedno, a może dwa, podobnie jak Ty😉. Czy to jest lekke plastikowe piórko? Z czym można porównać? O stalówkę się nie boję, bo to łatwe do zrobienia👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H75b167950a954512a95b683f40cbd995d.jpg

Stare czerwone Hero 329 ze "złotą" skuwką i "złotą" stalówką. Dokładnie takim pisałem jakiś czas na studiach. W porównaniu do obecnych Hero 329-2, tamta stalówka podawała bardziej obficie atrament, była bardziej sprężysta i ogólnie lżej się nim pisało. Fakt, że wykonanie korpusu i sekcji wygląda jak od siekiery, ale wrażenia z pisania całkiem przyjemne. Nostalgło mi się 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zami napisał:

W porównaniu do obecnych Hero 329-2, tamta stalówka podawała bardziej obficie atrament, była bardziej sprężysta i ogólnie lżej się nim pisało.

Te z epoki podobno mogły mieć na pokładzie złotą stalówkę. Może stąd różnica w odczuciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H02549144164d4626a5004437886e3d26R.jpg

H7d47e1cc8e5e48a8afcf0bd9be08476bz.jpg

Ciekawe, czy ktoś się połapie, że to "inspiracja" popularnego modelu? 😉

Nawet niegłupio ono wyszło. Stalówka o cały rozmiar węższa od oryginału, nie owalna tylko płaska (jak w Platinum Meteor), trógraniasta sekcja. Cena - niecałe 16 złotych 😁

Kupiłem z ciekawości, jak to się ma do Eco. Komfort pisania Twsbi nieporównywalnie lepszy. Przyjemniej chwyta się sekcję, na papierze masełko. Lanbitou jakby drętwe, kołkowate. Ale kilkunastokrotna różnica w cenie musi z czegoś wynikać.

Tylko czemu nie kupić takiego Lanbitou z przeznaczeniem pod atrament mało przyjazny dla pióra? Do tego znam pióra, którymi wcale nie pisze się lepiej niż tym, a kosztują ponad 300 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu, natknąłem się w pewnym supermarkecie na pióro marki Zenith, a dokładnie Zenith Omega. Przystępna cena. Firma która kiedyś obiła się o uszy. Kupuję. W porównaniu do wielu piór, które miałem z kiosku za 5zł, dopiero zobaczyłem co to życie. Już na samym początku nie mogłem uwierzyć, że po włożeniu naboju nie trzeba rozpisywać pióra przez 15minut. Smukłe, plastikowe cudeńko w wielu odcieniach, a co najważniejsze cenowo dostępne dla każdego. 


Wtedy już wiedziałem, że to nie koniec mojej przygody z piórami a dopiero początek. Po przestudiowaniu tego forum tworzonego przez Was, zdecydowałem się na zakup Lamy Al Star w kolorze Petrol. Cóż mogę napisać. Jedynie tyle, że cieszę się iż mogłem przejść tą ścieżkę od "początku" jeśli chodzi o jakość pisania. 

Zenith'a nie mam zamiaru się pozbywać za żadne skarby. Myślę że będzie podstawą do nauki poprawy jakości wykończenia stalówki i lekkiego eksperymentowania. 

IMG_20230314_080407 (1) (1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2023 o 22:03, zami napisał:

czerwone Hero 329 ze "złotą" skuwką i "złotą" stalówką

 

Faktycznie kupiles pioro w tekturowym pudelku jak na zdjeciu, a pioro zafoliowane z napisami na folii?

Czy mozesz podac link do producenta/sprzedawcy?

Pozdrawiam

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zami napisał:

Kupiłem z ciekawości, jak to się ma do Eco. Komfort pisania Twsbi nieporównywalnie lepszy. Przyjemniej chwyta się sekcję, na papierze masełko. Lanbitou jakby drętwe, kołkowate. Ale kilkunastokrotna różnica w cenie musi z czegoś wynikać.

Miałem 2, maślane stalówki, pisały idealnie. Niestety oba pióra błyskawicznie zasychały. 2,3 dni i trzeba było mozolnie rozpisywać, maczać stalówkę itp. Do testowania atramentów raczej ryzykowny wybór. Jakis fajny Jinhao, Wingsung czy Baoer będzie bezpieczniejszym wyborem w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vulpen napisał:

Faktycznie kupiles pioro w tekturowym pudelku jak na zdjeciu, a pioro zafoliowane z napisami na folii?

Czy mozesz podac link do producenta/sprzedawcy?

Dokładnie tak. To jest fotka z tamtej aukcji, pióra dokładnie tak zapakowane przyjechały.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003627838944.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.22.67981c24jmhcAa&gatewayAdapt=glo2pol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...