Jump to content

TopikSH

Użytkownicy
 • Posts

  759
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

TopikSH's Achievements

M

M (4/6)

 1. Kto powiedział że chińskie pióra kupuje się po to żeby trafić na to jedno, jedyne idealne pióro? Kto powiedział, że po to kupuje się jakiekolwiek pióra, niezależnie od ceny i pochodzenia? Pióra i atramenty kupuje się po to żeby pisać nowym piórem / atramentem, albo cieszyć się ich genialnym wyglądem Już nie mówiąc o tym, że wielokolorowe zapiski / plany / notatki są bardziej czytelne i przydatne niż te jednokolorowe. No i mamy kolejny powód posiadania wielu dobrych piór i atramentów.
 2. Miałem kilka, pisały dobrze, chociaż trzeba było znaleźć właściwy kąt, z tego co pamiętam żadne nie drapało. Wszystkie się rozleciały, niektóre od samego leżenia w szufladzie. Transparentne bardzo szybko pękały, nieprzezroczyste wytrzymywały dłużej. Ta sama stalówka jest w Jinhao 991, wygląda tandetnie ale nie rozpada się w rękach.
 3. No to może pióro, którym Wing Sung "się inspirował" robiąc 699? Pilot Custom 823 Spojrzałbym też na Pilot Custom 74, w Polsce do kupienia są chyba tylko wersje demonstrator ale na eBay są też klasyczne. Tyle, że odpowiednikiem EF Wing Sung jest F w Pilocie.
 4. Tłoczek z Parkera pasuje do Parkera i od biedy do Lamy.
 5. Jeśli Ali wchodzi w grę polecam Platinum Plaisir https://www.aliexpress.com/item/33043190273.html
 6. Mi też się spodobały. Aż boję się sprawdzać ile mogą kosztować bo wyglądają drogo.
 7. @blamar Wydaje mi się, że mały przepływ mają tylko czarny, fioletowy i może trochę czarno-zielony 4001, ale dawno brązowym nie pisałem więc nie jestem teraz pewien. W sumie Edelstein to zawsze pewny typ a 4001 jednym się podobna innym nie, ja jestem fanem
 8. Ja akurat nie jestem fanem brązowych atramentów więc nic mi do głowy nie przychodzi. Oprócz tych, które już wymieniłeś to sprawdziłbym jeszcze może atramenty KWZ. Z tym, że one są raczej mocno cieniujące albo galusowe. Twoje pióro ma złotą stalówkę więc mu nie zaszkodzą ale na początek bym sobie galusowe darował. Uważaj też z atramentami pigmentowymi ale on są raczej trudne do zdobycia. Pewnie się jeszcze pojawia jakieś propozycje w tym wątku ale twoja lista wygląda bardzo dobrze.
 9. Zróżnicowanie koloru / nasycenia kreski nazywa się cieniowanie i generalnie to pożądana oraz trudna do uzyskania cecha atramentu. Zwykle to widać tylko w grubych i podających obficie atrament stalówkach. Więc jeśli w testach nie jest podkreślane ładne cieniowania atramentu to będzie raczej słabo widoczne.
 10. A co z nim jest nie tak? https://atramentopedia.wordpress.com/2018/03/17/pelikan-4001-brown/
 11. Gumki nie ma, ale sekcja ta sama co w Preppy wiec gumki do przeróbki Preppy pasują. Prefounte przerabia się tak samo jak Preppy.
 12. No to pozostaje Lamy Safari - pewny uchwyt i występują w wersjach matowych. Uwaga: wymaga naboi Lamy.
 13. 3 x Platinum: Plaisir Black Mist, Prefounte Night Sea i Plaisir Bali Citrus. Trochę je stuningowałem 😎, do Prefounde i Bali Citrus przełożyłem spływaki z Preppy pasujące kolorem.
 14. Oprócz polskich atramentów sprawdziłbym też chińskie Hero. W PRL bardzo popularny, wciąż dostępny w sklepach za jakieś 4zł buteleczka. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem skład wciąż ten sam.
×
×
 • Create New...