Skocz do zawartości

TopikSH

Użytkownicy
 • Ilość treści

  707
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O TopikSH

 • Ranga
  M

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czepiać się to my a nie nas Przez całe wieki, pokolenia urzędników używały piór i interes się kręcił! Nie widziałem żeby jakiś super ważny dokument, w świetle fleszy, był podpisywany przez głowy państw długopisem. A przy okazji to Sailor Barcarolle świetnie wygląda ale jakoś dziwnie mi się nim pisze.
 2. Lubię takie kolory jak Monteverde Cherry Danish, świetnie wygląda na tych zdjęciach.
 3. Dzięki za recenzje. Mały tip: jak prawidłowo wkleisz linka do zdjęcia to obrazek pojawi się w oknie edycji w już czasie pisania wiadomości np.: Klony tego MB widuje na Ali już od wielu lat ale nie zdecydowałem się na zakup bo spodziewałem się podłej jakości. Moonman robi fajne pióra i to nie tylko klony ale własne pomysły też mu nieźle wychodzą. Może kiedyś wezmę tego Moonmana F9 żeby zobaczyć jak leży w dłoni. Jest też wersja z pająkiem zamiast żmij
 4. Mam kilka Noodlersów ale dłużej używałem w zasadzie tylko 54th Massachusetts, no i trochę też Bad Green Gator. Z obu jestem zadowolony. Pozostałe tylko wypróbowałem kolor Używałem ich do roboczych notatek i odporność na wodę i inne czynniki była dla mnie ważna. Może dlatego tak mi się spodobały. Jedyne poważne problemy miałem z Baystate Blue, no ale za to kolor bardzo mi się spodobał. No ale raczej go nie będę już używał po zapoznaniu się z Pilotem Blue-Black.
 5. To raczej rzadka przypadłość, mi się trafiło tylko w czarnym Noodlers. Mój nowy był ok, stał przez ponad rok i był taki efekt. Przechowywany przez ten czas w temperaturze pokojowej. Ja bym całego nie przelewał tylko odlał trochę i mieszał oryginalną butelkę. Jest nieprzezroczysta i nie widać czy to rozwarstwienie czy jakiś osad opada.
 6. Miałem podobny problem, pomogło wielokrotne potrząsanie przez 2 dni Wytrząsanie nowej butelki jest mało efektywne bo jest nalana pod korek.
 7. Delike Alpha, wrzucam jako ciekawostę bo ma jedną przykrą wadę, schodzi z niego lakier. A dokłądnie to robią się brzydkie odpryski ale poza tym ideał Występuje w wielu postaciach niektóre tandetne, warto kupić wersje aluminiową No ale ona nie jest ciężka.
 8. Według mnie to w przypadku Pilota 74 ryzyko jest bardzo duże. Polecam ebay, zanim zaczęła się pandemia ceny zakupu z Japonii z zerowy ryzykiem podróby były niższe niż na Ali. Nie wiem czy teraz nie ma problemów z wysyłką do Polski. Ja tak kupiłem SFM. Nie wiem czy próbowałeś te stalówki bo grubość jest jakby "nie japońska" tzn. kreska jest mokra i dosyć gruba. SM może być porównywalna z europejską m'ką. Jeśli już kupować Pilota na Ali to tylko https://www.aliexpress.com/item/4000249847246.html na pierwszy rzut oka Pilot Custom 823 a jest na nim napis Wing Sung 699 Mam, bardzo fajne
 9. To nie musi być wina stalówki, ja daje zwykle kilka dni czasu i staram się zapisać kilka stron. Czasem to spływak musi "nasiąknąć" nowym atramentem, zwłaszcza jeśli nie dało się go idealnie domyć po poprzednim albo w zupełnie nowym piórze zalewanym atramentem pierwszy raz. Zostaw pióro kilka dni stalówką w dół i próbuj nim pisać.
 10. Kilka buteleczek, które chyba jeszcze się nie pojawiły
 11. Ładne jest te Edge, gdyby nie skuwka kupiłbym kolejne, niebieskie. Miałem kupon zniżkowy i razem z Jinhao 75 wyszłoby 13$ ale odpuściłem bo i tak nie ma gdzie trzymać Teraz ceny Jinhao minimalnie większe, ale pewnie niedługo znowu będzie jakaś "wyprzedaż", Kaco nie zdrożało. https://www.aliexpress.com/item/4000052527008.html https://www.aliexpress.com/item/4001033235497.html
×
×
 • Utwórz nowe...