Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 5.03.2023 o 13:01, Klerk napisał:

@greg_pen możesz chociaż pobieżnie ocenić Jinhao 80. Nie będę się wykosztowywał na Lamy Anion,

U1120a0245abe4026b7a2974843410342j.jpg_6

..albo Lamy Studio,

S03115637ae2446c48649e3fc9dc8a69bT.jpg_6

..ale Jinhao owszem, wezmę jedno, a może dwa, podobnie jak Ty😉. Czy to jest lekke plastikowe piórko? Z czym można porównać? O stalówkę się nie boję, bo to łatwe do zrobienia👌

@Klerk: popisałem nimi parę dni.

Papier: A4 Pollux, notatnik Antra 80g i zeszyt Oxford 90g, atramenty KWZ (EF czerwony, Fka brązowy).

Waga: trudno powiedzieć -- ani ciężkie, ani lekkie -- trudno mi porównać, a wagi nie mam -- w ręku nie czuję różnicy, a pióro trzyma się dobrze (tylko X159 źle mi się trzymało przed dłuższy czas).

Nie czuję różnicy w wadze pomiędzy Parkerem Vectorem, Lami Safari, Pilotem MR czy Platinum Prefounte (choć pewnie Vector  jest trochę lżejszy).

Stalówki:

Notatnik Antra 80g z 2015 roku -- obie piszą świetnie, powiedziałbym nawet, że EF lepiej -- ale tam większość moich piór pisze dobrze.

A4 Pollux i Oxford 90g: EF trochę gorzej, F ok -- tu Oxford trochę mnie rozczarował. EF trochę drapie (ale Vector też mi kiedyś drapał, a później po zmianie atramentu mu przeszło -- albo nauczyłem się go trzymać lepiej).

I na oko obie kreski są takie same.

Podsumowanie:

Pisze się dobrze (a EF w Antrze bardzo dobrze), choć to może zależeć od papieru. Pióro wygląda dobrze, choć nie tak dobrze jak na zdjęciach :) -- to było największe rozczarowanie -- na żywo nie wygląda tak dobrze.

Jakbym miał kupić jeszcze raz to bym kupił -- może bym nawet dobrał jeszcze jeden kolor z M-ką. Na pewno nie żałuję zakupu.

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakuno mojej mamy juz jest w drodze. Na Dzien Matki planowalam, tylko sklep mial ostatnie sztuki i nie wiadomo, czy za 4-6 tygodni jeszcze beda. No to teraz dostanie od zajaczka, a na Dzien Matki moze cos trafie w Katowicach. Zolte bedzie, takie sloneczne w sam raz na wiosne.

Jeszcze nie wiem jaki atrament dolozyc. Moze zlotawy kolorek herbin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2023 o 19:55, zami napisał:

Zdradź, proszę, gdzie kupowałaś i za jakie pieniądze. 

Ogarniam sie, pioro 45,90 i wyslanie do paczkomatu 12,90. W zeszlym tygodniu mieli po 2 sztuki z wyjatkiem fioletowego, ale teraz wyskakuje, ze brak w magazynie wszystkich.

Oni jakos tak maja piora przez kilka tygodni, az sie sprzedadza, potem chwile nic, znowu zamawiaja. Tak mi wyszlo w zeszlym roku, 2 takie cykle przegapilam, a dopiero teraz sie udalo. Mysle, ze najwczesniej po Wielkanocy mozna bedzie sprawdzac, czy znowu nie zamowili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija, skoro "stare" Jinhao 159 w drodze:

22 godziny temu, zmija napisał:

Ja dziś pół kilograma Dźinhajo 159 - będzie na tydzień :) 

NvtC4iR.jpg

 

..to szybciutko domów "nowe":

61vOVbwH5rL._AC_SL1500_.jpg

Ja zamówiłem wcześniej, aby Zajączek zdążył włożyć do koszyczka, ale nie wziąłem pod uwagę, że u chińskiego Zajączka, a ten tak pracowity, że przyniósł za wcześnie!😯 Dwa tygodnie!😄  W święta więcej czasu, to napiszę recenzję, ale niezbyt długą, bo inni zrobili to już obszernie, wyczerpując temat:

https://m.youtube.com/watch?v=NzdsCCf9hW0

Naprawdę wierz mi, porównasz i będziesz pozytywnie zaskoczony! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KlerkDziękuje za info. Zaintrygowało mnie to zdjęcie bo to nie jest Jinhao 159 a Jinhao X159, następca. Aż z ciekawości wyciągnąłem "składzik" z Jinhao do porównania. Nie jestem na bieżąco z piórami chińskimi, widzę że ewolucja postępuje. Jinhao 159 to "giwera" którą zaprezentował na zdjęciu zmija. Tymi piórami wywołaliście u mnie małe wspomnienia. Pamiętam jak w 2015r. przyszła paczuszka z J159 i J X750. Jak wyciągnąłem te pióra to w domu wszyscy zamarli ;) Coś ty chłopie kupił, większych nie było? Pióra trafiły do pudła i poszły w zapomnienie. Trochę walczyłem z X750, "chudsze" więc popisałem jakiś czas, nawet pobawiłem się ze zmianą stalówki na F od Moonmana. 

Przyznam że Jinhao X159 bardziej mi leży wizualnie, po kolejnej przymiarce do J159 przyznaje że nie jest tak źle jak wydawało mi się te 8 lat wcześniej. X159 wygląda mniej ociężale, bardziej mi odpowiada pod względem wyglądu. Jinhao 159 kupiłem z ciekawości po tej fali popularności tych piór. Wiadomo na zdjęciach wszystko wygląda fajnie a w rzeczywistości bywa różnie. I to spotkało moje J159, po zakupie trafił do pudła. Pióro w wykończeniu gold, aż kuło w oczy tym "goldem" z dumnym napisem 18k GP na stalówce, co ciekawe na zwykłej stalce był ten sam napis. To złoto w takim perfidnym odcieniu że niedobrze się robiło, kicz do potęgi. Jeszcze biorąc pod uwagę ilość tego kiczu bo 159 było przeładowane tym blichtrem... brak słów.

Jinhao X159 prezentuje się skromniej, dla mnie na duży plus, pomijając jego rozmiary, w tej formie bardziej mi odpowiada. I tu mam kolejne pytania. Po prezentacji video zauważyłem że pióro ma jeszcze większą stalówkę, podobno to #8. Czy faktycznie jest tam taka solidna łopata? I kolejne pytanie, czy korpus, skuwka jest z tworzywa(żywicy)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koniecznie trzeba napisać recenzję. Podobieństwo do MB149 jest bardzo duże. Wszystko jak na zdjęciach i na filmie. Korpus i skuwka z plastiku (jak MB), wielgachna stalówka #8 (dokładnie 7,7mm) z "języczkiem" na wzorku tak jak MB, nawet spływak jak MB, wiem bo z ciekawości rozebrałem, tutaj MB:

Montblanc-Meisterstuck-146-New-Model-fee

... tylko ma dodatkowo szyjkę 2,6mm dla nabojów. @Syrius, zamów sobie tą zabawkę, frajda gwarantowana😀, łatwo i bezpiecznie się rozbiera, a to odwrotnie: w przeciwieństwie do MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk Dziękuje kolego za informacje. Wiesz co, kupię sobie to pióro ale nie dla frajdy związanej z pisaniem. Nie mam frajdy z pisania takimi dużymi piórami. Chce go kupić jako ciekawostkę, do "kolekcji" a raczej zbieraniny innych ciekawostek. Mam małe dłonie, to za duży kaliber dla mnie choć na siłę mógłbym pisać od czasu do czasu tym piórem. Ponadto z tego co widziałem to pióro ma odrobinę krótszą sekcje od Jinhao 159, to też mi nie leży, jestem wybredny pod względem wymiarów sekcji. Ogólnie nie lubię piór o takich proporcjach, z zakręcaną skuwką, nawyki i przyzwyczajenia robią swoje. Podoba mi się klasyczna forma tych piór, po prostu lubię cygara ale takie krzyżówki, forma cygara ale ze skuwką na wcisk, z wyraźnie zaznaczoną, dłuższą sekcją najlepiej płynnie łączącą się z korpusem. Akurat tu wygląda to nieźle ale gwint dla mnie psuje wszystko. Ogólnie dla mnie to pióro to "leżak" na pokaz lub ciekawostka w składzie piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk @Syrius - zaciekawiliście mnie bardzo tym X159. Tym bardziej, że jak ono ma stalówkę #8, a 159 ma tylko #6, to szykuje się niezła frajda. U mnie przeciwnie, łapy wielkie, kocham takie kloce. Dla mnie nie ma czegoś takiego, jak zbyt duże pióro. Swoją drogą to to metalowe 159 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Wszystkie trzy są w wykończeniu CT, wygląda to bardzo OK, pisze bardzo OK, czuć tę dużą stalówkę. Innymi słowy to ewidentnie pachnie już piórem. Jedyny minusik, jaki na razie znalazłem, to trzeba uważać przy zakręcaniu skuwki, żeby gwint szedł prosto, bo lubi kosić. Trzeba będzie drugie pół kilo uzupełnić X-ami. U mnie takie sprzęty głównie odgrywają rolę testerów atramentów. No ale poważnie, sięgałem dziś po nie nader często i są zaskakująco przyjemne. To mój pierwszy w życiu zakup takich wynalazków. Jak nic się w nich nie posypie, to, za tę cenę, będzie rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmijaA widzisz kolego, dla każdego coś dobrego. Tak, Jinhao 159 to solidne pióro, w sumie co można sknocić przy piórze w takim rozmiarze ;) Z tego co pamiętam w 2015 były tylko "gold" i stalówką M. No ta stalówka też do mikrusów nie należy choć rzeczywiście #6 trochę niknie w tym piórze. W następcy "8" to już armata. Z tego co widać te stalówki są w różnych rozmiarach "pisania", już wyobrażam sobie taką łopatę piszącą EF :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...