Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do zakupionego niedawno Kaweco AlSport dzisiaj dołączył Liliputek Brass. Fajny, zgrabny maluszek, ale niestety prosto z pudełka poszedł na szlifowanie stalówki, bo jedna połówka ziarna była odrobinę dłuższa i odczuwało się drapanie. Teraz po zabiegu nasiąka atramentem i za niedługo próba generalna 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim spotkaniu @Pan_Q zrobił na mojej kartce maza Montblankiem 149 ze stalówką OBB. Co prawda powiedziałem że nie robi to na mnie wrażenia, ale już w domu zaczęła prześladować mnie myśl że nie mam niczego powyżej OB. Szybki rzut oka na obecny cennik MB utwierdził mnie w przekonaniu że ich współczesnych wyrobów nie lubię, więc pobiegłem do innego Niemca i skreśliłem inną pozycję z listy piór, których mi brakuje w piórniku. Było warto!

HBzgQit.jpg?1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zacna kreska! Miałem okazję pisać Lamy 2k w wersji ze stalówką OB, miło ją wspominam, wręcz maślanie pisząca. Dodatkowo Lamy są mokropiszące, wręcz stworzone do tego typu stalówek. Gratuluję!

 

Pewnie atrament znika z pióra momentalnie. W sumie to niegłupi pomysł, żeby zejść z nadmiaru atramentowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ddntp napisał:

I to jest zacna kreska! Miałem okazję pisać Lamy 2k w wersji ze stalówką OB, miło ją wspominam, wręcz maślanie pisząca. Dodatkowo Lamy są mokropiszące, wręcz stworzone do tego typu stalówek. Gratuluję!

Pewnie atrament znika z pióra momentalnie. W sumie to niegłupi pomysł, żeby zejść z nadmiaru atramentowego...

Dzięki!

Do schodzenia z nadmiaru atramentów wziąłem też Pilota Parallela 6.0 Używam jako zakreślacz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kupiłem mojego pierwszego TWSBI. Miał być 580 ale stwierdziłem przy notowania kilku zdań i robieniu przerwy ciągłe odkręcanie doprowadzi mnie do szaleństwa. Więc padło na TWSBI swipe.

https://ibb.co/7XxpFFB

https://ibb.co/f1kqtys

 

Edytowano przez krzysztofffer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MR animal print leopard w poniedzialek dla mamy. Mialo byc pod choinke zapakowane do szafy. Wczoraj wyniuchala. A po co ci fioletowe pioro, jak fioletow nie lubisz?!? W weekend rozpoznanie potencjalnych prezentow, ktore nie sa piorem.

Wszystko przez mojego MR jaszczurka! Uzyla raz, a potem 3 razy wyciagalam z jej torebki tylko we wrzesniu. I za kazdym razem nie wie jak sie tam teleportowal, bo przeciez nie chowala! A kolor inny, zeby sie nie mylily. Mam takie wrazenie, ze mama ma 2 piloty... tylko jaszczurek jeszcze nie zniknal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 19.10.2022 o 11:30, teodozjan napisał:

Pierwsza stalówka B. Będzie to mój utylizator nadmiaru atramentu :) 

 

XuAQjMt.jpg

To niewielki masz ten nadmiar. 

Jak będziesz miał problem z kilkoma kałamarzami nadmiaru, to podrzucę Ci jednego Sheaffera. W bonusie przekonasz się, jak ciekawe barwy mają niektóre budżetowe atramenty, jeśli zostaną podane na papier w obfitej ilości, a które po znacznej większości piór przedstawiają się mdło i nieciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teodozjan ta stalówka B wygląda na zbyt zaciśniętą (touching), F, M-ka może zadowolić się wąską szczeliną, ale B potrzebuje lać intensywnie, nie wystarczy polegać na wyszukiwaniu mokrych atramentów.

e007227129a6e58cfdf63b5d627a0155.jpg

Można to poprawić, jest opisane na forum, albo według tego tutoriala:

https://www.jetpens.com/blog/Guide-to-Fountain-Pen-Nibs-Troubleshooting-Tips-and-Tricks/pt/777

albo sięgnąć do netu "adjust pen nib"

Następnym krokiem byłby odpowiedni szlif, ale to zostaw, aż przetrenujesz na tanich stalówkach. 

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...