Skocz do zawartości

tom_ek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  734
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O tom_ek

 • Ranga
  M

Profile Information

 • Skąd jesteś?
  z Krosna
 • Zainteresowania
  Kaktusiarstwo

Ostatnio na profilu byli

1216 wyświetleń profilu
 1. Czołem, czy ktoś z Was ma/miał do czynienia z długopisem Kaweco Sport? Interesuje mnie, jak leży w dłoni (nie za krótki aby?) oraz jak piszą ich wkłady, znośnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2. Wiem, wierzę i bez takich dowodów, i gdy napisałeś ile Cię kosztowało, to już się nie dziwiłem, że nazywacie je tanim. Ale obecnie to trochę inna bajka.
 3. Zastanawiały mnie Wasze oceny tego pióra jako taniego, ale 76 funtów za pióro ze stalówką tytanową to rzeczywiście nie jest dużo. Tyle że obecnie, jak wyżej napisano, Nova ze zwykłym Bockiem kosztuje 110 funtów (aktualnie z 15% zniżką), a to już moim zdaniem tanie pióro nie jest (no ale każdy mierzy według zasobności własnego portfela). Wołem (nie koniem) roboczym nazywa się powszechnie na tym forum (i nie tylko tu), od lat, pióro do codziennego użytku, trwałe, niezawodne (tak z grubsza rzecz ujmując). Każdy chyba miłośnik piór o tym wie. Gwoli ścisłości - Conway Stewart
 4. No właśnie, podobnie GvFC, Stipula i nieistniejąca już Delta, Franklin-Christoph zaś bebechy ma od Jowo. Trochę Google poszalał...
 5. O Duofoldach dowiedziałem się od p. Przemka z Chorzowa, że były to takie same pióra i stalówki, jedyna różnica to logo sklepu. Nie był tylko pewien, czy logo wypalano w Stanach, czy robił to sam Olsen w Danii. Przypuszczam, że z Vacumaticami jest podobnie.
 6. Mnie zaś razi, i to bardzo, bo modne i nadużywane w marketingu. Tym bardziej w odniesieniu do takiego produktu, bo przedmiot wykonany przez tokarkę cyfrową znajduje się (w mojej opinii) na biegunie przeciwnym do rzemiosła.
 7. Tak właśnie Fedex nalicza, ale za to mniej niż nasi celnicy. Nie wiem dlaczego i na jakich zasadach to działa.
 8. Do poszukiwanych przeze mnie próbek dołącza jeszcze Robert Oster Marrone Mustard.
 9. Aktualizuję listę atramentów, których próbek poszukuję: Colorverse Supernova Diamine Onyx Black Diamine Blue Velvet Diamine Evergreen Diamine Triple Chocolate Diamine Chocolate Brown Diamine Dark Olive Krishna Sea at Night Krishna Ochre Krishna Mint Robert Oster Aqua Robert Oster Soda Pop Blue Robert Oster Sublime Z kolei lista moich atramentów uszczupliła się o KWZ Zielono-Złoty.
 10. Czołem, jeśli znajdzie się ktoś chętny, wymienię się próbkami atramentów (1,5 - 2 ml). Poszukuję: Colorverse Supernova Diamine Onyx Black Diamine Blue Velvet Diamine Evergreen GvFC Burned Orange Krishna Sea at Night Krishna Ochre Krishna Mint Robert Oster Aqua Robert Oster Soda Pop Blue Robert Oster Sublime Mam na wymianę: Akkerman Steenrood van Vermeer Diamine Matador Diamine Jade Green Diamine Meadow Diamine Sunset Diamine Ancient Copper Diamine Majestic Blue Diam
 11. Rzeczywiście Domestos działa, nie usuwa zupełnie, bez śladu, ale całkiem ładnie sobie radzi.
 12. A jednak myliłem się, w Polsce można kupić stalówki Bocka.
 13. Wielkie dzięki za szczegółową odpowiedź, opisy i foto. Masz rację, jak się ma jakiś punkt odniesienia, to parę słów porównania mówi więcej, niż zdjęcia. Raz jeszcze dziękuję.
 14. Nigdzie na stronie producenta nie znalazłem informacji o tym, że pióra są robione przy użyciu obróbki CNC, a jedynie, że są one "precision-machined from solid metal bar stock" - ale skoro tak, to pewnie przy użyciu CNC. Tyle że taką technologię trudno uznać za żmudną, czasochłonną (no chyba że dla maszyny) i kosztowną (w internecie sporo jest ofert, ceny raczej przystępne, ale mogę się mylić). Praca człowieka (fizyczna, nie projekt i program, które tworzy się raz), ogranicza się do prostych czynności jak wciśnięcie guzika. Jako taka sama technologia w dzisiejszych czasach jest coraz powszechni
 15. Jest na stronie sklepu Twoje Pióro, ale więcej na zdjęciach kwiatka niż atramentu...
×
×
 • Utwórz nowe...