Skocz do zawartości

tom_ek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  916
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O tom_ek

 • Ranga
  M

Profile Information

 • Skąd jesteś?
  z Krosna
 • Zainteresowania
  Kaktusiarstwo

Ostatnio na profilu byli

1438 wyświetleń profilu
 1. Miałem taką samą i dwie inne Himalaye, fajne piórka. Najbardziej podoba mi się właśnie w pomarańczowym, ale i w czarnym akrylu (to drugie bardzo klasyczne).
 2. Ja nieszczególnie lubię wrzecionowate (co zresztą widać po powyższym zestawie), ale dla Balance'a zrobię wyjątek
 3. Wstawiam obiecane zdjęcia, Sheaffer Flat Top oversize i Sheaffer Balance oversize (na dwóch ostatnich zdjęciach w towarzystwie innych moich czarnych staruszków, Conway'a Stewarta 58 oraz Parkera Duofolda Streamline'a seniora):
 4. Przez cały dzień dwoma Sheafferami, które wróciły z Chorzowa. Już wcześniej prosiłem p. Przemka o polerkę piór, które mu w innym celu wysyłałem, ale po ich powrocie miałem na ogół wrażenie, że albo delikatna ta polerka była, albo p. Przemek zapomniał. Tym razem poprosiłem o taką, która przywróci piórom dawny blask - ale aż takiego efektu się nie spodziewałem, pierwszorzędna robota. Nie tylko celuloid, ale i złocenia niemal jak nowe Jeśli jutro będzie przyzwoite światło, wstawię zdjęcia.
 5. @Igrius Są na forum osoby mając po kilkaset atramentów, u mnie to jest niewielki zbiorek. Z zieleni (prawie) czystych: R&K Alt Goldgrün i Krishna Ghat Green, z brudnych, ziemistych zdecydowanie Diamine Wagner, z radosnych ale stonowanych Diamine Meadow. A Twoje?
 6. Aktualnie mam 52 kolory (flaszek więcej): Akkerman Steenrood van Vermeer Atrament Pióromaniaka Słone Słońce Diamine Matador Diamine Jade Green Diamine Meadow Diamine Sunset Diamine Ancient Copper Diamine Red Dragon Diamine Sepia Diamine Chocolate Black Diamine Onyx Black Diamine Flowers Pansy Diamine Music Wagner Diamine Shimmer Arctic Blue Diamine 150th Anniversary Safari Diamine 150th Anniversary Terracotta GvFC Stone Grey Inkebara Deer Brown J. Herbin Lie de The J. Herbin
 7. Niestety nie. Ale doszło kilka nowych, napisać jakie?
 8. Ja znów różne opinie na temat tego wosku carnauba czytałem, ale nie pamiętam już jakie zastrzeżenia były. Wystarczy dobra polerka.
 9. Temat był już wałkowany na wielu forach, to po prostu bardzo dobrej jakości plastik, ale szlachetny tylko z nazwy.
 10. Skoro wątek jednak nie zamknięty, to ponowię ofertę / prośbę, poszukuję próbek: Robert Oster: Marrone Mustard, Gold Antiqua, Australian Sky Blue, Blue Water Ice, Bondie Blue, Blue Sea, Lake of Fire Diamine: Espresso, Gingerbread, Oxblood, Honey Burst Colorverse: Dirty Red Stipula: Verde Muschiato, Musk Green Na wymianę mam jakieś 40 kolorów.
 11. Na pewno jest specjalny, krótki konwerter, to samo więc dotyczy pewnie nabojów.
 12. Wierzyłem, ale sprzedawcy piór (głównie z Anglii) wyleczyli mnie z tej wiary Pióra jednak ostatnio kupuję głównie stare, używane.
 13. Nie znam się na MB, za to mam radę dotyczącą kupowania piór używanych - unikaj raczej tych ofert, na których zdjęcia są niewyraźne. Niestety wielu sprzedawców uczciwością nie grzeszy, zdarzają się kłamcy, zdarzają się tacy, którzy pewne rzeczy (jak ugięta stalówka) przemilczą w opisie a na zdjęciu nie pokażą. Można kupować na Allegro i eBayu, przy czym wysoka liczba pozytywnych opinii nie zawsze jest gwarancją uczciwości sprzedawcy, o czym niestety parokrotnie się przekonałem. Ostatnio kupuję głównie na stronach oferujących używane pióra, ale takich z ofertą MB niestety nie znam.
 14. Nie, nie, polecałem stalówki FPR, ale nie pióra Drewnem Pisane (nie podobają mi się pióra drewniane). Stalówki FPR możesz kupić u właściciela marki.
 15. OK, dzięki za odpowiedź.
×
×
 • Utwórz nowe...