Jump to content

Tales

Użytkownicy
 • Posts

  240
 • Joined

 • Last visited

About Tales

 • Birthday 03/23/1998

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Legionowo
 • Zainteresowania
  Lubię pióra wieczne, zegarki, nowe technologię i grafikę 3D. Interesuję się też ogólnie obróbką filmów. Lubię grać w siatkówkę, w ping-ponga i jeździć na rowerze.

Recent Profile Visitors

1,186 profile views

Tales's Achievements

F

F (3/6)

 1. A to akurat dziwne, bo przecież zakryta stalówka w Parkerze 51 została wymyślona właśnie dlatego, bo Parker Quink w tamtych latach był tak szybko wysychającym atramentem, że pióra z otwartą stalówką po prostu z nim bardzo szybko zasychały.
 2. Podpinam się. Na żywo też widać te drobne marmurkowanie?
 3. Ostatnio wpadły do mnie 2 pióra. Pióro na górze to Skribent Senator 6 z lat 50/60. Posiada system napełniania button filler i stalówkę z takim ołówkowym feedbackiem. Z kolei pióro na dole to całkowita niespodzianka. Przysięgam, że nic nie zamiawiałem z Aliexpress 😇, a parę dni temu znalazłem je w skrzynce. Prawdopodobnie sprzedawca, który wcześniej odwołał wysyłkę z powodu Covid i zwrócił mi pieniądze wysłał darmowy prezent w ramach rekompensaty, ale osobiście żadnej wiadomości potwierdzającej nie dostałem. Wykonane jest tak sobie, ma tłokowy system napełniania i baaardzo gładką stalówkę.
 4. Kupione dzisiaj u pana Przemysława Dudka podczas jego wizyty w Piórotece. Sheaffer Snorkel
 5. To dziwne, bo na tej stronie http://parkerpens.net/codekey.html Mówią, że od 1950 wprowadzono system w którym liczby oznaczały tylko datę i tak liczba 54 oznaczała rok 1954. Z kolei w latach 1938-49 stosował system cyfr i kropek, w którym kropki oznaczały kwartał. W twoim przypadku to byłby trzeci kwartał. Także mamy tutaj dziwny miszmasz, połączenie dwóch różnych systemów.
 6. Co prawda nie dziś, ale kupione niedawno. Sheaffer 444 z supergładką stalówką inlaid w rozmiarze M. Sprzedawany był z oryginalnym konwerterem gumkowym, z lat 70-tych, ale niestety podczas pierwszego napełniania konwerter pękł kolorując moją całą rękę na kolor turkusowy, dlatego teraz zamontowałem mu współczesny konwerter Sheaffera.
 7. Nie jestem w stanie jej wyciągnąć, więc mniemam, że siedzi ciasno.
 8. Właśnie to się dzieje najbardziej gdy leży poziomo przez dłuższy czas. Przenosiłem je tylko w rękach z pokoju do pokoju. Dzięki, spróbuję je trzymać stalówką do góry. Może to coś da.
 9. Sekcja jest cała. Poza tym ona nigdy nie budziła rąk. Tylko gwint. Mam taką teorię, że to może przez brak otworu odpowietrzającego w skuwce. Atrament paruje ze stalówki i osadza się. Nie wiem tylko czemu nie osadza się na sekcji. W takim przypadku dodanie otworów odpowietrzających rozwiązałoby sprawę. Dodam, że skuwka ma nawet miejsce, takie jakby wgłębienie, gdzie ten otwór powinien być, ale to wgłębienie nie jest na wylot.
 10. Witam, mój problem jest taki, że mam pewne ebonitowe pióro no name z drugiej dekady XX wieku. Problem w tym, że zawsze jak zdejmuję skuwkę to na stalówce są ślady atramentu. Dodatkowo gwint, który trzyma skuwkę także mocno brudzi palce. Dodam, że pióro nigdy nie spadło ani nie było poddawane żadnym wstrząsom. Nie było też moczone. Jeśli poleży powiedzmy ok. dzień nieużywane, wtedy problem się nasila. Wtedy czasami i sekcja jest brudna, a za gwint to lepiej w ogóle nie łapać. Szkoda, że jest jak jest bo pióro pisze naprawdę świetnie, ale zawsze jak biorę je do ręki mam całą rękę brudną.
 11. Fajna stalówka. Otwór odpowietrzający przypomina mi zmrużone oko chińczyka 😉. Jednakże chyba sam bym go sobie nie kupił. Jakoś nie trafiają do mnie pióra z przezroczystym korpusem, ale normalną skuwką. Mimo wszystko gratuluję zakupu.
 12. Ten czerwony cuś na spływaku to jest coś a'la ink shut off?
 13. Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia, a nie jakaś skaza pokoleniowa. Albo stalówka wymaga dziwnego kąta przyłożenia.
 14. Wczoraj przyszło. Wing Sung 601. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że zamknięte granice są także dla przesyłek. Muszę przyznać, że za lekko ponad 50 zł dostajemy całkiem sporo. Pióro posiada przyciskowy system napełniania i pisze zaraz po wyjęciu z pudełka. Co prawda gwint łączący ślepą skuwkę z korpusem chodzi dość szorstko, ale tego się przecież nie czuje podczas pisania. Pisze dość gładko, z wyraźnym szumem. Mimo wszystko raczej jest to moje pierwsze i ostatnie pióro z zakrytą stalówką, bo zauważyłem, że mam problem z odpowiednim ustawieniem jej względem papieru.
×
×
 • Create New...