Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minuty temu, Ice napisał:

Ok. Czyżby NOS? 

Nie widziałem NOSów tego pióra. Niemcy trzymają zazwyczaj w kiepskim stanie a potem wystawiają za spore pieniądze. Zawsze piszą to samo: czyszczone myjka ultradźwiękową s potem się okazuje że syf z pióra dopiero wychodzi. Nie ma jak ręczne rozmontowanie i czyszczenie. Najprościej rozmontowywane pióra chyba. Proste i niezawodne. Jedynie o ten tłoczek trzeba dbać i o ebonitowy spływak bo nie każdy środek czyszczący lubi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domin Marian napisał:

Nie jest to NOS.

Nie chciałbym być wścibski, ale jaki jest powód, że nie chcesz nalać atramentu do tego Pelikana? (pytam z ciekawości, gdyż osobiście jak kupuje pióro to nie mogę się doczekać, aż zacznę nim pisać i nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby niemal natychmiast po jego otrzymaniu nie zalać go i nie sprawdzić jak pisze. I poza faktem, że byłby to egzemplarz kolekcjonerski w stanie NOS, to nic nie byłoby w stanie mnie powstrzymać)  :)

)

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domin Marian napisał:

Nie ma w tym żadnej tajemnicy ani obawy,że dokonałem złego wyboru.

Moim zdaniem w tym przypadku o złym wyborze nie może być mowy ;)

Ja również staram się nie trzymać atramentu w nieużywanych piórach, ale nie wytrzymał bym, żeby nie sprawdzić pióra po zakupie ;)

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się dziwić. Wszędzie wkracza elektronika i wypiera odręczne pisanie, w dodatku w ostatnim czasie nawet przybory szkolne, które stanowią zapewne sporą część dochodu Pelikana, przestały być potrzebne, ze względu na nauczanie zdalne. A zapewne będzie jeszcze gorzej, gdyż galopująca inflacja i podwyżki powodują, że przedmioty piśmiennicze w tym pióro zeszły na drugi plan i na sam dół list zakupowych, o ile w ogóle znajdą się na niej znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1oHyEE3.jpegtWKmQX3.jpegOto moje ostatnie nabtyki.

51 letni japoński pilot (Pilot Custom K-500 RS, 18K H171 Script nib) i nowy niemiecki oficer (Pelikan Söuveran M800, 18K M nib) w obstawie odziedziczonych francuskich żandarmów (Waterman Le Man 200 GT, 18K M i F nib) i angielskich lotników (Parker Sonnet Flighter GT, SS GP F nib i Parker Sonnet Laque Solid Black, 18K F nib). Poniżej francuski żołnierz z przeszczepionym polskim sercem (Waterman Maestro LE Matte Black, Zenith SS F nib). 

W drodze jest jeszcze trójka Japończyków. 

Edytowano przez Zurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...