Jump to content

Kolektor

Użytkownicy
 • Posts

  260
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1,320 profile views

Kolektor's Achievements

F

F (3/6)

 1. Kleks dawno nie udzielałeś się na forum. A tu taki post. Fajnie widzieć, że forum nie umiera.
 2. Chyba najlepiej napisana recenzja jaką czytałem 🙂
 3. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że leworęczni popychają a praworęczni odsuwają......
 4. Najwazniejsze, ze dziala 🙂
 5. Moje kaweco ma dużo więcej feedbacku niż twsbi. Niektórzy nie lubią Sailorów ani Aurory nondrapią 🙂 ale oczywiście też może być, że masz popsutą stalówkę.
 6. Zalezy co kto ma na mysli drapak. Moze po prostu ktos nie lubi feedbacku.
 7. Gładsza jod Fki Kaweco jest Efka Twsbi Eco a najgladsza Efka Faber Castella.
 8. Moja to też skrobak, ale nie zasycha. Ma mokrą kreskę. Szczerze, doceniłem tą stalówkę dopiero później jak potrzebowałem japońsko (bardzo) cienkiej kreski i powopnego pisania, aby litery były kształtne i czytelne. Nałożyło się to ze znudzeniem gładkimi stalówkami. Suna sumarum lubię tą stalówkę za feedback i użytkowo cienką kreskę. Ze stalowych stalówek wolę jedynie faber castellowskie a z twsbi są exequo z kawecowskimi.
 9. Nie wiem kto to pióro wystawiał, ale wygkąda wszystko na oryginalne. 500 zł to pewnie ze względu na pękniętą skuwkę. Visconti HS są od nowości niedoskonałe i mają taką porowatą strukturę, nierówno wycięte złobienia itd. Stereotypowa włoska robota bez dbałości o szczegóły. Imo to i tak dobry deal jeśli ktoś chce tylko w domu tym pisać.
 10. Mi złote Bocka podchodzą szczególnie, tzn. te od Visconti 🙂 ja czuje te różnice, ale im wiecej piszę i piór próbuję tym bym bardziej myślę, że złote mało się różnią od stalowych.
 11. Próbowałem palladowa, 18k złotą i 14k złotą, tytanową oraz stalową i najlepsze dla mnie jednak są 14k złote a potem stalowe. Te palladowe mi nie pasują.
 12. Sam jestem ciekawy tej stalowki. W internecie angielskim są opinie, że podobne do złotych tylkontrochę twardsze. Wywnioskowałem, że w odczuciach są pomiędzy złotymi a stalowymi. Miałem w planach kupienie, ale musi poczekać na swoją kolej.
 13. Na licytacji dla WOŚP było pióro naszego prezydenta. To te "pióro polskie" właśnie.
 14. Do mnie żółwie jak i ta wersja też nie przemawiają 🙂
×
×
 • Create New...