Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 godziny temu, derywat napisał:

Co tu taka cisza? Nikt się nie chwali piórami i muszę pisać post pod postem ;)

Znowu tłok. Narwhal Merman Green w ubarwieniu morskiego ślimaka. Większe i cięższe niż się spodziewałem po zdjęciach. Stalówka M, stalowa.

oDvSzvm.jpg

SYGSivw.jpg

3CKsYLk.jpg

 

Bardzo ładne pióro. Jak się nim pisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Duku napisał:

Bardzo ładne pióro. Jak się nim pisze?

Napisałem nim dopiero kilka zdań. Pisze mokro, ale zatankowałem Diamine więc to może nie być regułą. Stalówka bardzo gładka, dla mnie nawet za bardzo. Nie zakładam skuwki na tył korpusu, bo nie wchodzi głęboko i pióro jest dla mnie zbyt długie i przeważa do tyłu. Bez skuwki jest ok. Przy lekkim dociśnięciu stalówki pisze trochę szerzej i bardziej mokro, ale flex to nie jest ani trochę. Tłok chodzi gładko, skuwka zakręca się łatwo i pewnie. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadły do mnie 2 pióra. Pióro na górze to Skribent Senator 6 z lat 50/60. Posiada system napełniania button filler i stalówkę z takim ołówkowym feedbackiem. Z kolei pióro na dole to całkowita niespodzianka. Przysięgam, że nic nie zamiawiałem z Aliexpress 😇, a parę dni temu znalazłem je w skrzynce. Prawdopodobnie sprzedawca, który wcześniej odwołał wysyłkę z powodu Covid i zwrócił mi pieniądze wysłał darmowy prezent w ramach rekompensaty, ale osobiście żadnej wiadomości potwierdzającej nie dostałem. Wykonane jest tak sobie, ma tłokowy system napełniania i baaardzo gładką stalówkę.

MJabtMa.jpg

ql5DJAo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor jest tylko przypisany do wersji ze stalową stalówką, raczej średnio udaną. Ja piszę juz kilka misięcy wersja z 18kt stalówką, która jest znacznie przyjemniejsza w pisaniu. Jest lekko elastyczna. Kolor ciemna śliwka ze złotą skuwką. Ogólnie niezłe. Jedyny minus zauważony, zostawiony na kilka dni wysycha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...