Jump to content

Topaz

Użytkownicy
 • Posts

  990
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Topaz

 1. Witaj, zaczynałeś od Hero, a jaki jest stan piórnika na dziś? Pochwal się.
 2. Mam od maja, kupiłem pod wpływem impulsu, pióro się broni, można przywyknąć do kształtu i wykończeń, ale... stalówka to porażka. Gwoździem lepiej pisać. Ogólnie nie polecam.
 3. Trochę z ciekawości, trochę dla radości, nowy zakup Parker 51 New. Kolor ciekawy, gwint skuwki przydatny, stalówka jak gwóźdź, ogólnie za całość mały plusik. Kultowe raczej nie będzie.
 4. Gratulacje, ciekawie skomponowana i przydatna ;).
 5. Mam kilka Sportów, kilka kupiłem i oddałem w prezencie i nigdy, powtórzę, nigdy nie trafiła mi się zła stalówka. Ale dopuszczam możliwość, że może się trafić,... reklamuj i nie zniechęcaj się, to praktyczne i ładne pióro.
 6. Dodam Kaweco Sport, myślę, że każdy pióromaniak chociaż jedno już ma.
 7. @Artplum, będziesz zadowolony, ja ponad 3 lata użytkuję i polecam.
 8. @konrad white, faktycznie, potrafi przebijać się nawet kilka godzin
 9. U mnie dzisiaj pióra zalane są bardzo ciekawym atramentem - Encre Noire z firmy Lalique. Dobre właściwości, nietypowy czarny i ciekawy kałamarz. Polecam.
 10. Ciekawa, obszerna recenzja. Blady, ale do podkreśleń może się nadawać. Moje Preppy umarło niedawno (klips się nie zatrzaskuje, wyrobił się), może jest okazja do kupienia nowego z tym czerwonym atramentem?
 11. Osobiście takiego modelu nie spotkałem, ale wygląda na włoską robotę. Ma jakieś oznaczenia na klipsie? ma jakiś konwerter charakterystyczny, czy jest na naboje ?
 12. Dzień Pisania Piórem Wiecznym. Wszystkim forumowiczom serdeczne życzenia składam.
 13. "opis" w rozumieniu 1000 słów zamiast obrazka ;), nadal się nie wyświetlają. Chyba trzeba "Bezpośrednie adresy do zdjęcia: " wstawiać. A Dzieło szanownego Autora już znalazłem, nabędę.
 14. Nic nie widać. Proszę o opis.
 15. Hm... nic nie widać, nie ma obrazka.
 16. @Platus, przyznam, że jestem w szoku. Pierwszy raz czytam o tej firmie, a myślałem, że sporo wiem o piórach. Dziękuję za podzielenie się.
 17. Ponad rok piszę z powodzeniem i bez problemów Moonmanem. Jedyna niedoskonałość to nadmierne parowanie latem. Szczelny i praktycznie do ostatniej kropli pisze równa kreską.
 18. Ad 1. nie opłaca się, współczesne stalowe stalówki też są perfekcyjne, często lepsze niż złote; Ad 2. nie identyfikuj wysokiej ceny (500 zł) z wysoką jakością, nie ulegaj namowom dołożenia "trochę", bo tylko droższe pióro do Ci satysfakcję, w niższych kwotach znajdziesz i Parkera (Sonet) i Watermana (Expert), może Cross'a (ATX), który Ci się spodoba i będzie dobrze pisał;
 19. Różowy a praktycznie fioletowy. Pelikan 4001 Pink.
 20. Hello, nice to welcome You. Write and read.
 21. Topaz

  bobry

  Gratuluję ciągłej radości z pisania. Mam No Nonsense z zestawu do kaligrafii, wykorzystuję go do podpisów na życzeniach świątecznych. Też polecam.
 22. Napisze krótko - pierwszy raz widzę, nie mam pojęcia jaka to marka i model.
 23. Topaz

  bobry

  Witaj, bardzo ciekawy "jeż" piórowy.
×
×
 • Create New...