Jump to content

Agnieszka

Użytkownicy
 • Posts

  148
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1,053 profile views

Agnieszka's Achievements

F

F (3/6)

 1. Polecam Maruman Mnemosyne (recenzja ze zdjęciami) B5 około 30zł. Notesy Apica też fajne, ale mocno droższe. Wart sprawdzenia jest też Qbook (recenzja), ale nie ma wyrywanych kartek, jest szyty.
 2. Zapytaj tu: https://facebook.com/PenRepairShop/
 3. Stalówki do piór wiecznych czy do obsadek?
 4. Znajomy plastyk ma sporo racji. Mam kilka piór z fleksem, ale gdy chcę napisać coś naprawdę ładnie, z cieniutką linią włosowatą i uczciwym pogrubieniem, biorę maczankę. Swego czasu były modne przeróbki, czyli zamontowanie stalówki Zebry G do pióra Jinhao x450 (albo x750, nie pamiętam dokładnie), miało to swoje zalety, miało i wady. Teraz chyba nawet można kupić już gotowe przerobione pióro, możesz poszukać. Ale ostrzegam, zapomnisz na moment, zostawisz nie pisząc, będzie rdzewieć. A przy szybkim pisaniu spływak nie wydoli z podawaniem atramentu.
 5. Monteverde z fleksem? Nie jestem pewna, czy oni robią fleksujące pióra. Dla uściślenia: fleks dla Ciebie to bez naciskania cienka kreska, z lekkim naciskiem szersza kreska? Nie coś ze ściętą stalówką, prawda? Well, współczesne fleksy są po pierwsze drogie, po drugie średnio fleksujące. Warto poszukać czegoś wintydżowego, napisać do pendoktora z Chorzowa, może coś ma na stanie. Sama mam w sumie już mi niepotrzebne włoskie pióro Estense (firmy należącej do Ercolessi Milano), z szaro-perłowego celuloidu, ze sprężystą, stalową stalówką. Nie jest to wypasiony, soczysty fleks, jaki mają złote stalówki, ale przy odrobinie doświadczenia można ładnie nim pisać. Może chcesz?
 6. Mam pod marką Blackwing, jest świetna. Tylko zapasowych ostrzy nie... och, wait. Nie uwierzysz, odkryłam właśnie, że mam zapasowe ostrza! 🧐😆
 7. Nie wiem, skąd te stalówki, można do nich napisać, zawsze chętnie udzielają informacji. Na ich fb znalazłam filmik:
 8. Jeśli nowe, to słyszałam, że producenci piór Drewnem Pisane wprowadzają do oferty pióra z fleksem i ultrafleksem. Tylko z tym drugim przyjdzie poczekać, bo im spływaki nie wyrabiają.
 9. Jeśli mogę się wtrącić, to zapytam: co to są blanki na pióra? A od Grześka mam obsadkę i podkładkę i jest znakomita Pozdrawiam!
 10. KG już informuje, "Terra Incognita" w styczniu!
 11. @tom_ek chętnie podzielę się próbką Smoky Quartz. Mam, ale jakoś używam coraz rzadziej, powszednieje mi. Co do brązów: Lie de the lubię niezmiennie i niezmiernie, takoż Waterman Havana Brown (chyba po drodze zmienili nazwę).
 12. Kupuję otwierane, a życzenia piszę na kartkach, które sama docinam, z papieru, który mi pasuje (gładki Archie's Calligraphy daje radę). Potem wtykam albo wklejam do środka.
×
×
 • Create New...