Skocz do zawartości

derywat

Użytkownicy
 • Ilość treści

  716
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Contact Methods

 • WWW
  https://www.fountainpencompanion.com/users/566

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A jaki masz podpis? Mój jest dość długi i niezbyt płynny, więc grubą stalówką wychodzi dość duży. Lubię podpisywać mokrymi i grubymi stalówkami. Preferuję Lamy B i stub 1.1. Do notatek stub mi nie pasuje. B bardzo chętnie, ale na papierze od B5 w górę, ew. A5 jeśli jest to jakaś zwięzła lista i wystarcza miejsca. Stalówki M od Lamy często piszą cieniej niż mokre F, raczej Mki omijam. O Półkę wyżej od Safari jest bardzo przyjemne Studio. Stalówki te same, więc wiesz jak będzie pisać. Ten model lubię też ze złotą stalówką Z55, ale trzeba stalówkę zakupić osobno. Niestety bez skuwk
 2. Wracając do pióra, oprócz tego modelu w UK nastał teraz szał na pióra Narwhal. Wyglądają kusząco - tłok, stalówka #6, ładne tworzywo i kolory, ale to też chińska produkcja, tylko obrandowana takim morskim jednorożcem. Cena ok 45 euro na kontynencie, ok 45 usd za wodą. Ktoś już się tym bawił?
 3. Sailor Studio 162 okazuje się być idealnym odcieniem do notatnika Midori MD Notebook w zieloną kratkę. Jak gdyby specjalnie dla siebie stworzone, szczególnie w cienkiej stalówce. Nie pokażę, żebyście się nie dowiedzieli, co napisałem. A tak po prawdzie, nie udaje mi się sfotografować tej kratki tak, żeby było widać kolor. Chyba zbyt cienkie linie i mi aparat coś przekłamuje na szare.
 4. Są do pobicia, ale tylko przez sam amazon Tu jest M200 po zwrocie za 67 EUR. https://www.amazon.de/-/pl/dp/B000WKL1SS/ref=sr_1_8?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=pelikan&m=A8KICS1PHF7ZO&qid=1617869807&s=warehouse-deals&sr=8-8 Najczęściej są to pełnowartościowe produkty, tylko były raz lub więcej razy wysłane do klienta. Czasem są po przejściach, ale można zwrócić bez problemu. Polecam, ale pod warunkiem, że ktoś obeznany z tym konkretnym modelem obejrzy, czy wszystko w porządku.
 5. W tej kwocie wybór jest bardzo szeroki, pióra bardzo różne, ale już w miarę porządne. Wybadaj najpierw, czy mąż jest otwarty na marki inne niż Parker. W przypadku tej marki zdarza mi się spotykać osoby, które są do niej nadmiernie przywiązane i sprezentowanie im czegoś innego będzie katastrofą. W drugim kroku spróbuj określić wymagania co do wyglądu pióra i w jakich okolicznościach ma być używane. Czy chodzi o pióro codzienne, które musi dobrze i niezawodnie pisać, znosić różne warunki itd, czy też pióro ma być bardziej prestiżowe i ma być stosowane np do podpisów albo na spotkaniach
 6. Szkoda, że złote, bo reszta całkiem atrakcyjna. Na FPUKu od kilku dni członkowie się chwalą zakupem i wręcz zachwycają wyglądem i kolorem tego pióra.
 7. Zobacz na youtubie jakiś poradnik dla hydraulików, tam jest pokazany kierunek nawijania na gwincie. Chodzi o to, żeby przy wkręcaniu się trzymało. Do wykręcania będzie już odpowiednio wciśnięte w gwint i nie powinno się odwijać.
 8. Hmm... spojrzałem na zdjęcia w opiniach klientów i wygląda to trochę podejrzanie. Opakowania, te w kształcie probówki, są inne niż te które dostałem od sprzedawcy z pierwszego linku. Otrzymałem takie, jakie są widoczne na zdjęciach w ofercie. Etykiety też są inne, naklejone są bardzo niedbale. Te puzzle, które otrzymałem, mają napis i logo platinum na skuwce. Skuwka była zafoliowana, korpus nie, i nie ma napisów. Skuwka ma oczywiście wewnątrz ten kapturek na sprężynce, który chroni przed wysychaniem. Stalówka w rozmiarze EF ma inną grafikę i napisy niż F. Opakowanie ma logo Platinum,
 9. Puzzle i sekcję ze stalówką EF tu: https://a.aliexpress.com/_uWpYyZ Meteor w całości ze stalówką F kupowałem tu: https://a.aliexpress.com/_v52sN3
 10. Nie powinny być luźne, nawet po wielokrotnym zdejmowaniu. Jeśli obie są luźne, to będzie jakaś wada spływaka lub uszkodzenie spływaka przy zakładaniu stalówki. Proponuję znaleźć spływak na wymianę, ale nie chiński zamiennik z aliexpress, bo ten będzie luźniejszy. Moje siedzą na tyle mocno, że czasem muszę się namęczyć ze zdejmowaniem. Mam w tej chwili trzy lamy nexx, trzy studio (w tym jedno ze złotą stalówką), pięć safari, jedno ST, garść różnych stalówek a wcześniej miałem jeszcze inne egzemplarze z takimi stalówkami i nigdy mi się żadna stalówka nie poluzowała.
 11. Japońskie puzzle z aliexpress. Się nie spodziewałem, że kupię fabrycznie nowe pióro w częściach. Każdy element jest sprzedawany osobno. 🙃 Jest to jedyna obecnie znana mi możliwość zakupu stalówki EF z meteorem. Sekcja pasuje też do Preppy, Prefounte i Plaisir. Konwertery wyglądają na chińskie, ale mają opis "Platinum". Na zdjęciu porównanie z "prawdziwym" konwerterem (pośrodku). Takie konwertery są też dodawane do meteorów kupowanych w całości.
 12. Wypróbowałem, nawet fajny, ale zdecydowanie lepiej nabyć bardziej nasycony Diamine Pansy.
 13. Monboddo's hat też miał mieć połysk, ale zdecydowanie mniej. W Lamy 2000 F nie widać połysku wcale, choć pisze mokro. Może w grubszej stalówce coś się pokaże. Kolor też dość ciemny i nasycony, ale do czarnego jeszcze bardzo daleko. Ten kolor jest bardzo zbliżony do KWZ Liquid Words 2018. Rozróżnię je tylko gdy zestawię obok siebie.
 14. Ja. Od dłuższego czasu noszę jedno pióro na naboje, zapasowe naboje i ołówek. Ale czasem się zdarzy, że wracam z więcej niż jednym piórem. 🤔
 15. @ddntp A czy kałamarz podróżny nie rozwiązuje w pewnym stopniu braku okienka?
×
×
 • Utwórz nowe...