Jump to content

derywat

Użytkownicy
 • Posts

  762
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • WWW
  https://www.fountainpencompanion.com/users/566

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

derywat's Achievements

M

M (4/6)

 1. Po co z domu, jak można szybko do Hagi skoczyć? Tam wszędzie blisko jest, a do Hagi też warto się wybrać, chociaż autochtoni napięci jak mało gdzie.
 2. Może nie szuka żadnego i ma dzięki temu środki na pióra? Jeśli chodzi też o prestiż i rozpoznawalność marki, to MB jest dobrą opcją. Nawet niepiórowcy kojarzą, że to drogie rzeczy są. Coś jak Omega w zegarkach. Jeśli ta kwestia jest drugorzędna, to jest bardzo wiele fajniejszych piór w tym przedziale cenowym. Dla siebie bym wybierał raczej coś z japońskich.
 3. Dzięki. Też bym wolał M805 ze względu na rozmiar, ale chodziło mi głównie o kolor i wypróbowanie Pelikana w dłuższym okresie. Na razie mi ten w zupełności wystarcza a w większym rozmiarze jeszcze mnie nie kusi. Może wytrzymam do kolejnej edycji specjalnej
 4. W jednym z pięciu Safari mam ten problem, w pozostałych nie. To problematyczne pisze bardzo mokro, chyba przez to atrament jakoś wydostaje się do skuwki. Problem nasila się w wyższych temperaturach. Pomaga wyczyszczenie wnętrza skuwki i sekcji, i składowanie pióra pionowo stalówką do góry.
 5. Mam jedną stalówkę A (dla dzieci uczących się pisać) i wydaje się dość dobra do popychania. Nie jestem leworęczny, więc jest to tylko odczucie po krótkim teście. Używam tej stalówki do zakreślania, podkreślania i innych elementów składających się z linii pod różnymi kątami. Do pisania jakoś nie bardzo, bo daje strasznie nudną linię. Może warto spróbować jeśli gdzieś będzie okazja i natankowe Lamy ABC albo Nexx.
 6. Z okazji 16 urodzin Cult Pens skusiłem się na zestaw szesnastu Diaminek o pojemności 12ml. Dodatkowo dwa kolory RO, specjalne dla solenizanta - Cult Blue i Devon Green. Do kompletu jeszcze Diamine Little Bob i Vinta Maskara. Dobrze, że te Diaminki takie małe, bo już trochę niebezpiecznie mi się ostatnio atramentoza rozwinęła i mam chwilowe problemy z pomieszczeniem wszystkich butelek. W zestawie: Monboddo's Hat, Bilberry, Violet, Ancient Copper, Autumn Oak, Writer's Blood, Soft Mint, Aqua Lagoon, Eau de Nil, Aurora Borealis, Sherwood Green, Twilight, Onyx Black, Little Lou, Little Matty i Little Micky.
 7. Akurat fioletowe żadne mi nie kalafiorują, raczej na czerwone trzeba uważać. Mocno nasycone fiolety mogą być za to trudniejsze do doczyszczenia, ale dłuższe moczenie w wodzie załatwia sprawę.
 8. Na zakupy atramentów Diamine najchętniej wybieram Pure Pens, ale zazwyczaj mam zamówienie większe niż sam atrament. Ceny przy wysyłce do UE są bez VATu, ale może zostać doliczony do przesyłki jeśli się załapie do Urzędu Celnego. Cult Pens ma teraz promocję urodzinową, czasem też tam kupuję Diamine. U nich ceny są już z wliczonymi wszystkimi opłatami, więc jest drożej, ale nie ma ryzyka dopłaty. W UE polecę fountainfeder.de i Appelboom.com. Jeśli chodzi o Dark Lilac - umysł kolektywny forów i grup piórowych skłania się do uznania Diamine Pansy za najbardziej zbliżony z dostępnych zamienników. Mogę Ci wysłać jakieś próbki, bo akurat fioletów mam bardzo wiele. W moim profilu jest link do listy atramentów. Odezwij się na PW jeśli jesteś zainteresowany.
 9. By musiał ktoś na żywo spojrzeć. Wydaje mi się, że jest lekko nierówno, ale może tylko tak światło się odbija na zdjęciu.
 10. Bez lupy będzie ciężko. Czasem stalówka jest krzywa i jedna część kulki nie jest równo z drugą. Może być przesunięta lub lekko przekręcona i ostra krawędz wystaje poza kulkę.
 11. Na bazarku mam go na sprzedaż, ale uczciwie uprzedzam, że cena adekwatna do (nie)dostępności.
 12. Czyli kąt raczej nie jest problemem. Obejrzałeś przez lupę czy się ziarno dobrze schodzi? Jeśli tylko szura a nie drapie, to może ma po prostu taki feedback. Można przepolerować, ale najpierw musisz mieć pewność, że ziarno jest w porządku.
 13. Diamine ma bardzo wiele takich fioletów - pansy, monboddo's hat, scribble purple, purple bow, damson, grape, imperial purple i wiele innych, których z pamięci nie wymienię. Z szarych polecę Diamine silver fox - jest dosyć jasny, ale ciemniejszy od fuyu-syogun. Sailor Studio 123 albo jego ciemniejsze odpowiedniki też są niezłe i cieniują wielokolorowo.
 14. Daj znać gdy osiągniesz wielokolorowe cieniowanie lub uda Ci się uzyskać połysk Czekam teraz na recenzję koloru uzyskanego przez mieszanie. Jak z czyszczeniem pióra po tym wynalazku? Pewnie jeszcze nie wiesz czy zabarwia trwale po dłuższym czasie, a to dość ważna kwestia. Zamierzasz poświęcić jakieś pióro na test długodystansowy?
×
×
 • Create New...