Skocz do zawartości

heyahero

Użytkownicy
 • Ilość treści

  264
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O heyahero

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

403 wyświetleń profilu
 1. Hej, Czy długopis jest jeszcze na gwarancji? Jeżeli tak, to możesz oddać go do sklepu, w którym został zakupiony. Jak nie, to uderz do Przemka z Pen Repair Shop z Chorzowa. Leczy pióra, może i z długopisem coś poradzi https://www.facebook.com/PenRepairShop/ PS. Do Przemka lepiej jest dzwonić bezpośrednio.
 2. Tak działa Amazon - ich ceny, w większości, są nie do pobicia przez lokalnych sprzedawców. Dodatkowo, jeżeli nie masz pewności co do zakupów za granicą, to wybieraj przy płatności PayPala. Zawsze potem łatwiej odzyskać pieniądze, choć wiem, że sam Amazon też ma jakieś swoje programy ochrony kupujących. Aha, jeszcze jedna kwestia co do zakupu pelikana. Jeżeli mąż lubi bardziej srebrne/chromowane wykończenia, to poluj na wersję M205; jeżeli złotko jest ok, to wtedy "zwykła" 200-ka
 3. Też nie jestem specjalistą od polityki dalekowschodniej, ale wydaje mi się jednak, że to nie do końca TYLKO Chińczycy, choć posługują się tym językiem. To trochę tak, jakby o Ukraińcach (wszystkich) powiedzieć per Rosjanie, bo znaczna część z nich mówi wyłącznie po rosyjsku. A przecież wiemy, czym był ZSRR i jak wyglądała rusyfikacja na terenach byłych republik. Te same metody, nawet bardziej wyszukane, stosują "u siebie" Chińczycy, takżeten... EDIT: I pewnie z racji tego, co tu napisałem będę musiał odwołać wszystkie moje przyszłe wycieczki do Chin, a Sajomi mojej żony zacznie się m
 4. Tajwańczyków - taka "subtelna" różnica
 5. Nope! Chyba, że Chińczycy wynaleźli pokątnie wehikuł czasu
 6. Może twoje pióro nie jest dość "mokre"? Z tego co pamiętam, to atramenty Monteverde mają zazwyczaj dość dobry przepływ.
 7. No nie do końca się zgodzę. Chyba, że mowa o smarze, który nie jest gęsty - taki używam tylko do smarowania tłoków i tłoczków. W przypadku gęstego smaru silikonowego i np. "szerokiego" gwintu to rozwiązanie zapobiega właśnie przypadkowemu rozkręceniu.
 8. Na YouTube pojawiło się już parę zajawek i "anboksingów". To chyba najbardziej przystępne wyglądem TWSBI do tej pory, przynajmniej jak dla mnie. I najdroższe zarazem (z tego, co mi wiadomo).
 9. Spróbuj na początek mniej inwazyjnie - posmaruj gwint smarem silikonowym. Btw - smarowanie "wewnętrznych gwintów" (czyt. nieużywanych na co dzień, lecz np. przy tankowaniu pióra) powinno być dobrym obyczajem. Szczególnie przy połączeniu metal-metal.
 10. Powinieneś mieć powyżej 50 postów i to niezależnie od ilości piór na sprzedaż
 11. Podstawowa zasada: "if it ain't broke don't fix it". Jeżeli użytkujesz normalnie pióra - w tym twoje pelikany - i czyścisz je regularnie, a tłoczek chodzi dobrze, to nie musisz go co chwilę rozkręcać i smarować. Jeżeli nie masz pewności co do atramentów, to używaj sprawdzonych watermanów, pelikanów czy parkerów z podstawowych linii. Te twoje ptaki mają chyba wykręcaną jednostkę stalówka/spływak, więc nie powinno być problemów z ich czyszczeniem. Jak już będziesz szukał uniwersalnego smaru silikonowego, to mogę ci polecić CX80, którego sam używam (i którego rekomendacje widziałem chyba na
 12. Z tego co czytałem, to jest dość problematyczny niebieski dla piór. Masz z nim jakieś doświadczenia?
 13. Tutaj nie pomogę, bo oprócz Petita 1 nie kupowałem jeszcze japończyków u Chińczyków
×
×
 • Utwórz nowe...