Skocz do zawartości

Stalówkowy Potworek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  264
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Stalówkowy Potworek

 1. Brzmi kusząco, przyjrzę się. Dzięki za radę i link do recenzji!
 2. Ja bardzo lubię Pelikany. Mam trzy - niebieski, zielony i fioletowy (ten ostatni od niedawna, bo od Świąt) i nie zauważyłam, by cokolwiek zapychały. Wymywają się też raczej łatwo. Natomiast KOH i NOOR (czarny) potrafi się dziwnie zachowywać - raz leje, raz zasycha. Trzymam go w zakraplaczu, więc nie wiem, może to kwestia pióra, a nie atramentu. Ale to tak gwoli porównania.
 3. O, ta wisienka od Monteverde bardzo, bardzo mi się podoba! Ciekawy kolorek.
 4. I tu się nie zgodzę. To forum dla tych, którzy chcą doskonalić swoje pismo. Mam ten sam problem, zaczynałam od tego samego punktu - niewyraźnego, nierównego charakteru pisma. W liceum nikt mnie nie rozczytywał, łącznie ze mną. Jednak około pół roku temu zacisnęłam zęby i stwierdziłam "Próbujemy!". Pierwsze, co zrobiłam, to zapoznałam się ze starymi podręcznikami do kaligrafii, takimi, których używano kiedyś w szkołach. Dlaczego szkolne? A no bo tam jest naprawdę dużo wyjaśnień, każda literka jest "rozbierana" na części pierwsze, są wskazówki dla nauczycieli, jak uczyć pisania (ł
 5. Jaką to to ma skuwkę? Bo nie mogę dojrzeć, czy to jakiś maleńki gwint, czy nie?
 6. Zakochałam się! Ale ładne! Ze swojej strony mogę dorzucić Conklina Duragraph, jest w kolorze zielonym. Opinie o stalówkach ma całkiem niezłe.
 7. Ze stron mogę polecić Ci bloga: http://sierysuje.pl/tag/kaligrafia/ Z tekstów: stare, dostępne na Polonie podręczniki do kaligrafii szkolnej. Kursów osobiście nie znam, ale jest ich kilka w Warszawie i Krakowie, to może w innych miastach też będą.
 8. Ja kilka dni temu sobie uszczelniłam Fabera Gripa i śmiga mi ładnie jako wołek do notatek. Mieści zacną ilość, nie przecieka, nie zasycha...
 9. Hej, hej. Językiem się nie martw, tu i tak za ludzi mówią pióra... :)
 10. Cześć! Powroty do piór są miłe, ale i niebezpieczne... Uważaj, forum może wywołać piórozę. Baw się dobrze!
 11. Mnie urzekło TWSBI swoją płomiennością; aż mi się kominek przypomniał...
 12. Co masz na myśli, pisząc o warsztacie wykonawczym? Chodzi Ci o "solidność wyglądu" konstrukcji?
 13. Mnie się wizualnie podobają głębia i odcień nieco innego Pelikana - z serii 4001; Brillant Brown.
 14. U mnie też niebiesko, ale i niedrogo. Z okazji nowego tłoczka moje pomarańczowe Platignum (tak, to "g" ma tam być) zatankowało do pełna Pelikanem 4001 Royal Blue.
 15. Ciekawy tęczowy akcencik, całkiem przyjemnie to wygląda.
×
×
 • Utwórz nowe...