Jump to content

PaJaC

Użytkownicy
 • Posts

  123
 • Joined

 • Last visited

About PaJaC

 • Birthday May 23

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Łódź

Recent Profile Visitors

796 profile views

PaJaC's Achievements

F

F (3/6)

 1. Zdecydowanie jest mistrzowski w trenowaniu pamięci
 2. Po trzech tygodniach wyciągnąłem Jinhao. Barwnik nie zbrylał się, nie zgęstniał, nie rozdzielił się, nie zmienił koloru, pozostał taki sam jak na początku. Test odniósł sukces! Piórko wystartowało od pierwszej kreski. Żadnych problemów przy czyszczeniu. Ostatnie zdjęcia są z zalania czarnym barwnikiem. Jinhao leżało nietykane przez 3 tygodnie w szufladzie, Parker był moim podręcznym piórem do notatek na szybko więc był stale użytkowany przez trzy tygodnie.
 3. Po trzech tygodniach na parapecie wyniki prezentują się następująco:
 4. I tu pojawia się kolejny problem, mianowicie szlif starych stalówek, który często jest "taki se" i my leworęczni raczej nie możemy nimi pisać gładko i przyjemnie (o flexie możemy zapomnieć, on tylko utrudnia nam pisanie!)
 5. Radzę unikać tego atramentu! Od paru dni robię test na słońcu. J. Herbin umarł jako pierwszy po dwóch dniach na dworzu po kolorze nie było ani śladu, teraz trzyma się już tylko linia w lekko bordowym kolorze (coś jak bardzo słaby ślad po atramencie galusowym)
 6. Oczywiście masz 100% rację, kupowanie chińczyków to los na loterii ale posiadając model 456 i tak wstawiam się za tym, że nie znalazłem po internecie lepszego pióra do 250zł (wliczam w to stal. JoWo). On wygląda, jest wykonany bez zarzutu i cienia wątpliwości w jakość, tworzywo jest grubsze i zdecydowanie pewniejsze niż np. u Pelikana czy TWSBI ECO. Ma wymiary normalnego pióra na co często chorują te "markowe" (czyt. te z logo) no bo umówmy się Pelikan 120, Conway Steawrt 84 itp. NIE MOŻE być wygodnym piórem dla mężczyzny gdzie pióro ma 10,5cm i z jakiś centrymetr średnicy. oczywiście za 250zł już można szukać czegoś co prócz pisania ma do zaoferowania jakiś design, ale napewno nie taką pojemność atramentu jak PenBBS. Dla mnie jak markowce to tylko te wyższe (od ok. 1tyś.) i możliwie najlepiej z metalu (pewna długowieczność) Dla mnie osobiście nie ma sensu kupować pióra z chińczyka (i nie tylko) poniżej 70zł jeśli ma być to pewne pióro na codzień a nie kolejny pisak do testu na PWF, a później do szuflady. Jeśli ryżowce to tylko te najdroższe z recenzji z portali, forum, i testów na YT
 7. to zelazo wiec pewnie pojdzie w bordowy albo brazowawy
 8. Witam! Tym razem mój KWZ z 2018 roku. Bardzo miły atrament, który z granatowego po paru dniach zmienia się niemal w czerń (a przynajmniej na mokrych stalówkach M i w górę) Prośba do @Nicpon czy jesteście w stanie zrobić atrament galusowy bez barwnika, co by się nie rozmazywał po zalaniu wodą? Jestem przy okazji ciekaw jaki kolor ma taki "Czysty atrament" Test ma 3 dni. Chodziło o oddanie tego stałego koloru, na wyrysowanym kwadraciku 2min bardzo dobrze widać różnicę między świeżym, a utlenionym kolorem. Próbka w Oxfordzie jest świeżutka. Kolory 1:1 jak w rzeczywistości, szkoda że troszkę na ostrości pojechał ale wszystko czytelne. Polecam!
 9. Mozliwe ze to wadliwa sztuka. Co do poradnika, dzieki ale ja zawsze przekrzywiam zeszyt i pisze pod lekkim skosem i nigdy nie mam problemow z pisaniem jakimkolwiek przyborem
 10. Masz absolutną rację, ale chińskie stalki są jak Parker. Chińskie F to europejskie M, EF to F itd.
 11. Mam dwie paczki: F i EF ale jako leworęczny nie mogę o żadnej dotychczasowej powiedzieć że była dobra.
×
×
 • Create New...