Skocz do zawartości

Duku

Użytkownicy
 • Ilość treści

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Duku

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak dla mnie sprawuje się świetnie. Zapisuję średnio od 7-10 stron formatu A4 dziennie. Essentio zastosowany ma fajny patent: w korpusie jest sprężynka, która dociska nabój/konwerter zabezpieczając go przed wysunięciem się z gniazda. Podobną modyfikację zrobiłem w moim Jinhao 100. S!
 2. Ja niestety w te święta z dala od mojej rodziny, oprócz zwykłych zajęć mam jeszcze dużo pisania. Faber-Castell Essentio, stalówka F, atrament Parker Quink Black. Lamy Safari, stakówka F, nabój Lamy green. Jinhao 100 Centennial, stalówka F, atrament Pelikan 4001 brillant brown (trochę za mocno go przyciemniłem czarnym). Zdrowych i spokojnych świąt i wiele radości z chwil spędzonych z bliskimi. S!
 3. Dzięki, jak wrócę do domu to tak zrobię. S!
 4. test [img]https://i.imgur.com/UEznmu0.jpg[/img] https://imgur.com/a/SVTZGWw
 5. W innym temacie napisałem Okazało się, że zagląda chyba na to forum, bo dzisiaj z pewnej "okrąglej" okazji wręczył mia takie pióro : [img]https://i.imgur.com/UEznmu0.jpg[/img] https://imgur.com/a/SVTZGWw Jinhao 100 Centennial. Bardzo fajnie się nim pisze. S!
 6. No właśnie też dopiero teraz dokładnie się przyjrzałem (jestem na ćwiczeniach w terenie a linka dostałem od znajomego) i odpuszczam to. Raz, że pióro wygląda jakby spędziło ze dwie tury w Afganistanie, to jeszcze stalówka M a ja wolę F. Dzięki @tom_ek S!
 7. Zastanawiam się nad ta ofertą: https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioro-visconti-homo-sapiens-dark-age-over-size To może ktoś z naszego forum? S!
 8. Stalówki oczywiście wróciły do właściciela tego mebla. Bardzo lubię prace w drewnie, jak nie mogę spać lub mam kiepski dzień, to idę do warsztatu kumpla i coś tam dłubie. Czasem mam wrażenia, jakby mój tato stał za mną i mówił "Popraw to, nie tak Cie uczyłem". Chciałem być stolarzem a życie tak mi się ułożyło, że zostałem żołnierzem. S!
 9. Duku

  Witam.

  Niestety ta słabość do włoskich piór przeszła na mnie. Nieopatrznie wziąłem do ręki jego visconti homo sapiens i to pióro pięknie mi przypasowało. To będzie mój następny zakup "piórowy" S!
 10. Jedna zagadka z przed wielu lat mi się rozwiązała. Kiedyś pomagałem mojemu tacie odnowić stary sekretarzyk i znaleźliśmy tam w schowku taki komplet dziwnych stalówek. No to teraz wiem do czego służyły. S!
 11. Duku

  Witam.

  Dlatego kupiłem też rękawiczki Zapytałem właściciela i pióro było włoskiej firmy Omas (modelu nie pamięta). Pół roku później uległo zniszczeniu. Poszukałem trochę z pomocą Googla i wydaje mi się, że mogło to być Arte Italiana. S!
 12. Duku

  Witam.

  Coś w tym jest, chociaż ja jestem typem faceta, który jak znajdzie "swoje" narzędzie które mu przypasuje, to będzie go używał przez lata. Z drugiej strony to wróciłem dzisiaj do domu mając w plecaku dwie paczki nabojów Lamy (zielony i fiolet) oraz niedużą buteleczką brązowego Pelikana 4001, bo czeka mnie zrobienie sporej ilości tzw. szkiców sytuacyjnych a te kolory się przydadzą. Zobaczymy co będzie dalej Co do mojego obecnego dowódcy, to pierwszy raz spotkałem go w 2004 r. w Karbali (Irak), to był okres ciężkich walk z rebeliantami z „Armii Mahdiego”. Wysłali nas z Camp Lima na wsparcie.
 13. Duku

  Witam.

  Dzięki za poradę. Po trzecim razie to właśnie zrobiłem. Zasada taka sama, jak przy broni palnej: jak jest jakaś dysfunkcja to najpierw rozebrać, wyczyścić i sprawdzić czy nie ma uszkodzeń mechanicznych a potem złożyć sprawdzić, czy działa. Jeśli nie, to sprawdzić amunicję. W tym przypadku zmieniłem atrament na niebieski Parker Quink. Problem wciąż występował, wiec kupiłem Lamy Safari i ono działa bezproblemowo. Co do TWSBI 580 ALR, to chyba stary pies musi nauczyć się nowych sztuczek, czyli jak zamawiać towary za granicą S!
 14. Duku

  Witam.

  Pierwsze pióro szkolne mojego dziecka miało czasem problem z "rozruchem" i wtedy trzeba było wstrząsnąć i trochę pokombinować, żeby zaskoczyło. Zacząłem szukać informacji o piórach wiecznych w necie, żeby kupić coś bardziej niezawodnego i tak trafiłem na to forum. No i kupiłem wpierw Lamy Safari dla dziecka a jakiś czas później także dla siebie. Potem doszło FC Essentio a teraz jeszcze rozglądam się za TWSBI Diamond 580 ALR (ma spora pojemność a ja teraz mam w cholerę pisania), tylko ciężko je w Polsce kupić. S!
×
×
 • Utwórz nowe...