Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

9 godzin temu, Markol napisał:

Postanowiłem uzupełnić zapasy Visconti granatowego i brązowego, póki jest jeszcze dostępny w starych opakowaniach i, co ważniejsze, w starej cenie. Producent wprowadził ostatnio nowe, szklane flakoniki (IMHO dużo brzydsze od starych) i przy okazji podniósł cenę prawie 2,5 raza, zmniejszając przy okazji objętość atramentu w opakowaniu.

Jeżu. To się nazywa inflacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Jak sie zachowuje waterman czarny z prefounte M? Mama wymyslila taka kombinacje jako jej prezent na Dzien Matki. Zamowilam i dodatkowo czarny herbin na wszelki wypadek a teraz nie wiem czy nie dopasowac innego. Waterman i prefounte odebrane po poludniu, a po herbin pojade dopiero po weekendzie majowym.

Watermana chce, bo sa te fasetki i mozna postawic kalamarz pod skosem, co ulatwia napelnianie. To moze nie byc dobra metoda wybierania atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filifionka napisał:

Jak sie zachowuje waterman czarny z prefounte M? Mama wymyslila taka kombinacje jako jej prezent na Dzien Matki. Zamowilam i dodatkowo czarny herbin na wszelki wypadek a teraz nie wiem czy nie dopasowac innego. Waterman i prefounte odebrane po poludniu, a po herbin pojade dopiero po weekendzie majowym.

Watermana chce, bo sa te fasetki i mozna postawic kalamarz pod skosem, co ulatwia napelnianie. To moze nie byc dobra metoda wybierania atramentu.

Czarny Cross też jest czarny i też można go pod skos ustawić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

na szybko porównanie, myślę, że widać, o co mi chodziło z czarnym Crossem ;)

7ckuQ0C.jpg

a ostatnio nie kupiłam, ale mam próbki: Bałtyk pióromaniaka i KWZ Sheen Machine. Oj jest pięknie!

Tak sobie mysle, ze jak mnie kiedys mama zdenerwuje naprawde do granic mozliwosci, mozna "pomylkowo" nakupic wlasciwego inaczej atramentu w ilosciach hurtowych i niech sie meczy... Chociaz to by byl sadyzm. 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Tales napisał:

...korozję stalowych stalówek.

Tak było dawniej, nawet "stal nierdzewna" się poddawała, bo faktycznie to nie była nierdzewna. Obecnie metalurgia ma za sobą te choroby wieku dziecięcego. Aby ugryźć nierdzewkę to potrzeba kwasu ortofosforowego albo innych tego typu "wynalazków", przecież złoto też można rozpuścić -> woda królewska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2458325100_1655919295.jpg

Vintę i Troublemakera już dawno chciałem spróbować, Van Dieman'sa kupiłem głównie dla buteleczki, z Writer's Blood będziemy mieć drugie podejście (za pierwszym razem mnie nie zachwycił); Pure Pens kupiłem właściwie tylko dlatego, że zakup był w ich sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem brakujące pozycje w zbiorze Koh-i-noorów - pozostałe atramenty do piór wiecznych (niebieski, czarny, document ink czarny i czerwony) mam od dłuższego czasu i sobie chwalę, ale kiedy je kupowałem tych dwóch nie było w sklepie. Do darmowej wysyłki brakowało jeszcze 30 zł a akurat skończył mi się pomarańczowy Nicpoń, więc skusiłem się na Sheaffera - super że wrócili do starego wzoru butelki, mniej super - ilość bezsensownej makulatury i gąbeczek przez które trzeba się przedrzeć, żeby buteleczkę wydobyć.

QF5ERsP.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...