Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 29.03.2021 o 15:55, derywat napisał:
Dnia 29.03.2021 o 15:26, tom_ek napisał:

Niezły jest też Diamine Scribble Purple, skoro Diaminów wciąż Ci mało ;)

Nie wziąłem, bo za mocny ten połysk jak dla mnie.

Zalałem jedno z piór, połysku zaskakująco mało, niemal niewidoczny, za to atrament ma tak ciemną barwę i tak jest nasycony, że wygląda niemal na czarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tom_ek napisał:

Zalałem jedno z piór, połysku zaskakująco mało, niemal niewidoczny, za to atrament ma tak ciemną barwę i tak jest nasycony, że wygląda niemal na czarny.

Monboddo's hat też miał mieć połysk, ale zdecydowanie mniej. W Lamy 2000 F nie widać połysku wcale, choć pisze mokro. Może w grubszej stalówce coś się pokaże. Kolor też dość ciemny i nasycony, ale do czarnego jeszcze bardzo daleko. Ten kolor jest bardzo zbliżony do KWZ Liquid Words 2018. Rozróżnię je tylko gdy zestawię obok siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom_ek@derywat Dlatego ja na początku kupiłam Purple Rain (fiolet) - ma połysk prawie tak widoczny jak w Communication Breakedown (czerwony).

Podejrzewam, że Philip (fiolet) i Robert (purpura) mają najwięcej - ale to jest u nich celowe - Cult Pens Iridescink by Diamine.

Scribble i Monbodosa wzięłam, ze względu na odcienie, jeden miał być podobny do Lamy Dark Lilac, a drugi miał przypominać Sailor Bungbox L'amant, ale jest zdecydowanie ciemny.

Ciekawie wygląda też mix Hope Pink z Pansy - taki niskobudżetowy Bungbox L'amant. Oryginału niestety nie miałam okazji poznać 😎 (🤑).

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Didi napisał:

hmm... znalazłam na reddit mix do Dark Lilac, jakby ktoś nie znał : Yama Budo + Shin Kai, ale jest wysoko budżetowy 😜

Wypróbowałem, nawet fajny, ale zdecydowanie lepiej nabyć bardziej nasycony Diamine Pansy.

HvbICAy.jpg

6PONo4V.jpg

Edytowano przez derywat
dodałem zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fioletów Diamine zdecydowanie najbardziej lubię Pansy, bardzo mu blisko do Dark Lilac, ten drugi ciut "żywszy" i połysk ma czysto złoty, w Pansy jest złoto-zielony, ale można te dwa atramenty pomylić. No i Pansy z niektórych piór trudno wygonić w czasie mycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
16 minut temu, tom_ek napisał:

Gdzie kupiłeś? Kiedyś długo chodził za mną Troublemaker Hanging Rice, ale że były trudno dostępne, to sobie odpuściłem.

W Pure Pens. Trzeba było szybko kupować gdy tylko się pojawiły, bo zaczęły od razu znikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z okazji 16 urodzin Cult Pens skusiłem się na zestaw szesnastu Diaminek o pojemności 12ml. Dodatkowo dwa kolory RO, specjalne dla solenizanta - Cult Blue i Devon Green. Do kompletu jeszcze Diamine Little Bob i Vinta Maskara. Dobrze, że te Diaminki takie małe, bo już trochę niebezpiecznie mi się ostatnio atramentoza rozwinęła i mam chwilowe problemy z pomieszczeniem wszystkich butelek.

8hyh9cS.jpg

W zestawie: Monboddo's Hat, Bilberry, Violet, Ancient Copper, Autumn Oak, Writer's Blood, Soft Mint, Aqua Lagoon, Eau de Nil, Aurora Borealis, Sherwood Green, Twilight, Onyx Black, Little Lou, Little Matty i Little Micky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Żona zrobiła mi prezent: atrament KWZ "miodowy" i notatnik od Paperblanks (po prawie dwudziestu latach małżeństwa zapamiętała, że "Don Kichot" Cervantesa był jedną z moich ulubionych książek)  :)

0YIW7H0.jpg

X3sq77r.jpg

Oczywiście od razu wypróbowałem (Visconti był na szczęście świeżo po umyciu).

S!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 10/17/2021 o 12:19 PM, blamar napisał:

I was looking for a cheaper replacement for Asa-Gao Iroshizuku. I think I found it. Visconti Blue.

 

Zdjęcie / próbka? To przynajmniej ciekawa butelka! Jeśli ktoś ma Visconti Violet, chciałbym poznać twoje przemyślenia. Większość wydaje mi się jednak zbyt pogodna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/23/2021 o 5:07 PM, blamar napisał:

I have attached a photo but unfortunately it is not visible. I think I'm doing something wrong. Overall nice ink. Nice, saturated color and very good properties.

Dziękuję! Czy opublikowałeś zdjęcie za pomocą Imgur?

 

Thanks! Did you post the pic using imgur?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W Gujanie Francuskiej piliśmy alkohol ("pozyskiwany" przez żołnierzy we własnym zakresie ;)), który miał właśnie taką nazwę, czyli "Lie De The". Cholera, nawet kolor trochę podobny.

Atrament bardzo fajny. Niedługo będę uzupełniał zapas KWZ miodowy to i dodatkową butelkę tego francuskiego specyfiku też kupię.

S!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...