Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Porównałem Platinum Carbon Black i Krishnę iBlack 4 na kilku papierach. Na niektórych Krishna jest bardziej czarna, na innych Carbon.

Krishna na gładkich papierach, jak Tomoe River, Maruman, Oxford lekko cieniuje i przez to wygląda na mniej czarną od niecieniującego Carbon. W miejscach gdzie Krishna jest nalana bardziej mokro, jest widocznie ciemniejsza od Carbon Black.

Na papierach bardziej chłonnych, jak Lamy, Fabriano, Archie's, Lettura ISO 60 Copy, Krishna mniej cieniuje i wygląda czarniej niż Carbon.

Co ciekawe na Rhodii Krishna lekko cieniuje ale nadal jest czarniejsza.

Nie biorę tu pod uwagę szarego połysku Carbon Black, porównuję patrząc pod takim kątem, aby połysku nie widzieć. Porównania robiłem stalówką M, w cieńszych zbyt łatwo uzyskać całkiem czarną czerń.

Zdjęć nie daję, bo zbyt małe są te różnice i nie bardzo mogę je odpowiednio ukazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tom_ek napisał:

Niezły jest też Diamine Scribble Purple, skoro Diaminów wciąż Ci mało ;)

Nie wziąłem, bo za mocny ten połysk jak dla mnie.

Diaminki w butelkach 30ml są wręcz idealne do przechowywania. Prawie jak większe próbki, więc sobie pozwalam na więcej. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dorzuciła wcześniejszy Diamine Purple Rain z zielonkawo złotym połyskiem. W CultPens jest jeszcze Philip.

Jakby ktoś robił zakupy u nich to chętnie się podłącze na dwie buteleczki : Pip (30ml) z Robertem (80ml) :)

W sumie mam już 4 fiolety Diamine... i zastanawiałam się nad tym Purple Bow to razem byłoby 6.

A sorry mam też Purple Dream z serii 150th Anniversary 😜

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, derywat napisał:

Diaminki w butelkach 30ml są wręcz idealne do przechowywania. Prawie jak większe próbki, więc sobie pozwalam na więcej. ;) 

I przy rosnącej ilości butelek ten rozmiar/pojemność jest w sam raz, szczególnie dla kolorów, które nie użytkuje się na co dzień.

Edytowano przez heyahero
błenędy ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weźcie się uspokójcie, ile tych atramentów można mieć. ;)

Na razie nie zamawiam nic nowego. Wręcz przeciwnie, szykuję na bazarek kilka butelek, ale mi coś wolno idzie.

 

1 minutę temu, tom_ek napisał:

są jeszcze fiolety z podstawowej linii: Violet, Imperial Purple, Majestic Purple, Amazing Amethyst, Lavender, Grape i Damson.

Amazing Amethyst mam i polecam, ale to taki mniej nasycony kolor. Grape świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 15:55, derywat napisał:

Diaminki w butelkach 30ml są wręcz idealne do przechowywania. Prawie jak większe próbki, więc sobie pozwalam na więcej. ;) 

 

Ciekawy punkt widzenia, godny naśladowania :D Pewnie niedługo zastosuję u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...