Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciemne czerwienie:

8116498000_1657808827.jpg

Z trzema z tych atramentów miałem już w przeszłości styczność. Niedawno kupiłem ponownie Syrah i tym razem na tyle mi się spodobał, że dokupiłem jeszcze jedną buteleczkę. Na początku mojego zainteresowania piórami kupiłem też Oxblood, jednak wówczas nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, może dlatego, że wówczas nie miałem jeszcze mokrych piór. Teraz podoba mi się bardziej, kolor jest bardzo przyjemny dla oka, niestety cieniowanie mizerne. Burgundy Royale miałem jakiś rok, może dwa lata temu, wówczas sprzedałem, szukałem wtedy zamiennika dla pięknego, ale łatwo rozmazującego się KWZ Bordowego #1 - Diamine nie okazał się dobrym następcą (zresztą do dziś nie udało mi się znaleźć podobnego bordo), kolor brudnawy, podszyty szarością, ale w mokrym piórze prezentuje się całkiem fajnie. Najlepszy z nich wszystkich jest - nowy dla mnie - J. Herbin Rouge Grenat: piękny, żywy kolor i dobre cieniowanie, do tego stosunkowo niska cena. Wart spróbowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
4 godziny temu, Harding napisał:

Jaki atrament do piór Parkera jest jakościowo lepszy - w nabojach czy w buteleczce?

Bo oni robią inny atrament do nabojów, inny do buteleczek, inny do sklepów internetowych, inny do stacjonarnych, a inny do hipermarketów!

Siedzi taki Chińczyk na produkcji i wajchą macha w zależności od potrzeby nawet 50 razy dziennie, potem pracowicie to rozdziela i pakuje! Następnie logistyka pieczołowicie to rozwozi by nie pomylić się i te najlepsze by dowieźć do sklepów stacjonarnych. Oczywiście na każdym etapie są ludzie którzy to sprawdzają, kontrolują jakość by wszyscy byli zadowoleni.

Tak jest! A przynajmniej tak mówili dzisiaj pod GS-em w Korzennej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Harding napisał:

Jaki atrament do piór Parkera jest jakościowo lepszy - w nabojach czy w buteleczce?

O ile pomiędzy nabojem Parkera i butelką nie powinno być jakościowo różnicy. Moim skromnym zdaniem Blue-Black oraz Mysterious Blue z logo Watermana to te same atramenty, a przynajmniej kolory są bardzo zbliżone. Robi je jedna fabryka we Francji

Za to wiele zależy od daty produkcji bo parę lat temu była dosyć konkretna zmiana formuły atramentów i ponoć teraz blue-black nie ma już koloru morskiego lecz typowy ciemnoniebieski ale mój Parker kupiony pół roku temu jest morski, więc powodzenia :)  jeśli interesuje Cię konkretna barwa. Niebieski też jest co najmniej w wersjach normalnej i bladej (washable). Czasami jeszcze widziałem wersję permanent ale to chyba ten sam co zwykły

Edytowano przez teodozjan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Harding, ten link który załączyłeś to dosłownie jakiś "koń trojański". Spróbuj wypróbować darmowe usługi serwera imgur, to uczciwa firma, łatwa procedura, a potem wklejaj bezpośrednio zdjęcia wg procedury:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/51-jakie-pióro-dzisiaj-kupiłeś/?do=findComment&comment=206160

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z przytupem wchodzę w obszary dotąd mi nieznane - od marchewki do ciemnej czekolady. Tak więc zagościły w piórach i szybko ich nie opuszczą: J. Herbin Cornaline D`Egypte, Monteverde Copper Noir, Monteverde Giraffe, i Monteverde Gorilla. Ze zwykłej ciekawości, jak wyglądałaby marchewka w transparentnym eyedropperze, przekonałem się, jak miłe dla oka i ciepłe w odbiorze są takie odcienie, jak wyżej wymienione. Dopracować musze jedynie, podawanie atramentu, bo szczególnie Gorilla za bardzo przebija. Może dlatego, że trafił do najmokrzej piszącego pióra z całego zestawu, jaki mam teraz na biurku. Wcześniej zalany do tego pióra granat z mieszanki Hero i Pelikana Historic Blue, w ogóle nie przebijał. Goryla natomiast widać wyraźnie na drugiej stronie. 

Po jednym dniu pisania już wiem, że sentyment i co do odcieni i co do jakości tych atramentów, na pewno szybko mnie nie opuści.

Edytowano przez zami
Dopis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-amazon-monteverde-butelki-tusz-do-druk

Przyszedł wczoraj, ale dopiero dziś udało mi się dopracować pióro do podawania takiej ilości atramentu, żeby można się było cieszyć efektownym cieniowaniem. Nie testowane jeszcze Jinhao 100 Mini (polecam, jeśli ktoś woli mniejsze pióra, w małej dłoni trzyma się wygodniej niż duże rodzeństwo), wymagało dopracowania spływaka i stalówki, bo prawie nie podawało atramentu. Po kilku podejściach do poszerzania kanalików i ustawienia skrzydełek, udało się w końcu uzyskać zakładany efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Sluchajcie, jestem absolutnie zachlanna malpa! Z pen show wynioslam az 6 probek.

African gold (oster)

Blue water ice (oster)

Amazonit (lamy)

Aurora borealis (diamine)

Turmalin (lamy)

Nie wiem jaka nazwa (pennonia)

 

I wreszcie kupilam moja pierwsza w zyciu butelke diamine starlit sea! Moja wlasna butelka, cala moja! Mama to sie zdziwi jaj jej sie wydaje, ze polowa dla niej! :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowe różowe. Z Pen Show przywiozłem Pennonię, Lamy trafiło się niespodziewanie w sklepie stacjonarnym a to atrament z 2018 roku i już dawno nigdzie go nie widziałem.

Pennonia świeci w UV, ale przepływ ma słaby. Próbka pisma wygląda tak jak na zdjęciu dopiero po dodaniu polepszacza przepływu (ilfotol). To pierwsza Pennonia, która mi kiepsko płynie.

W lamy drobinki widzę tylko na dnie butelki, przy pisaniu nie stwierdziłem. Ten atrament ma chyba drobinki w ilościach homeopatycznych. ;) Za to gdy naprawdę mokro i na fajnym papierze, można się spodziewać połysku w kolorze brązowym/złotym na krawędziach.

Bdh0Yb3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy Vibrant Pink ma drobinki?

Zajrzałem do swojego i rzeczywiście na dnie coś było, ale po wstrząśnięciu wygląda to bardziej na jakiś brud/syf/osad organiczny.

I trochę nie w temacie, jak Ci się Gravitas sprawuje?

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rittel napisał:

Lamy Vibrant Pink ma drobinki?

Zajrzałem do swojego i rzeczywiście na dnie coś było, ale po wstrząśnięciu wygląda to bardziej na jakiś brud/syf/osad organiczny.

Podobno oficjalnie ma ale są dysputy na forach czy rzeczywiście, czy raczej urojone.

33 minuty temu, Rittel napisał:

I trochę nie w temacie, jak Ci się Gravitas sprawuje?

Wyjątkowo dobrze, Gravitasy, szczególnie modele Pocket, zastąpiły mi inne pióra codzienne.

Stalówki są całkiem niezłe, chociaż to chyba chiński wyrób. Jakby co, to można wkręcić Jowo #6.
Z tęczowego zaczyna odchodzić powłoka na sekcji, ale to chyba kwestia mechaniczna - przy zdejmowaniu skuwki dotykam czasem gwintem wewnętrznym do sekcji. Sekcja jest delikatnie rowkowana, więc ściera się warstwa na krawędziach rowków.
Tytanowy Pocket bardzo łapie rysy, stalowy Pocket dużo mniej, poliwęglanowy Pocket praktycznie wcale.
Miałem jeszcze Oraiste ze stalówką powlekaną na pomarańczowo pod kolor pióra - w tym lekko się przetarła powłoka na krawędzi gwintu, na samym piórze i stalówce było wszystko w porządku.

Wykończenie, spasowanie, estetyka bardzo dobre, ale rażą trochę błedy wykonania - np. w Pocketach logo na piórze nie jest dokładnie naprzeciwko zeszlifowania na płasko, na którym pióro leży, i patrząc na pióro leżące na stole logo zawsze wygląda krzywo.

Ogólnie polecam jako pióra użytkowe dla osób bez OCD.

Jakby coś, to znam przepis na kod na 10% zniżki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, derywat napisał:

Jakby coś, to znam przepis na kod na 10% zniżki.

Za późno, wczoraj dostałem list z Dublina... Chociaż Ultemate Vac kusi, to może się odezwę do Ciebie. 

2 godziny temu, derywat napisał:

Stalówki są całkiem niezłe, chociaż to chyba chiński wyrób.

Z tego co kojarzę to indyjskie od Kanwrite. W moim Pockecie to logo jest równo ze spłaszczeniem, może poprawił a może trafiłem lepszy egzemplarz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, derywat napisał:

Podobno oficjalnie ma ale są dysputy na forach czy rzeczywiście, czy raczej urojone.

Ma drobinki w srebrnym kolorze, ale ich ilość jest minimalna. Gdy robiliśmy premierową sesję do sklepu, to w butelce, którą mieliśmy było je widać co jakiś czas na samym dnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...