Jump to content

visvamitra

Użytkownicy
 • Posts

  6,172
 • Joined

 • Last visited

About visvamitra

 • Birthday August 10

Contact Methods

 • WWW
  https://wondernaut.wordpress.com/

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Z lasu
 • Zainteresowania
  Ruch, książki, artykuły piśmiennicze.

Recent Profile Visitors

4,173 profile views

visvamitra's Achievements

BB

BB (6/6)

 1. Kapitalnie wyglądają te flaszeczki Colorverse.
 2. Wreszcie! Pierwszy test niespodzianki. Czekamy na następne. Atrament ok, ale prawdę mówiąc też wolę Verdigris. I tańsze i przyjemniejsze.
 3. Nienajgorsze pióro. Mam szare i całkiem przyjemnie się nim pisze. Irytuje mnie jedynie plastikowy kołnierz przy sekcji.
 4. No, no. Ładne. To i ja się pochwalę. Pisze genialnie:
 5. No dobra. I tym akcentem kończymy część wspólną tej edycji KZG. Wyślę wam dzisiaj lub jutro ankietę końcową. Za tydzień dzień niespodzianki - każdy ma inny atrament.
 6. Robert Oster to australijski producent atramentów. Zaczynał na eBayu, obecnie ma dystrybutorów na całym swiecie. Paleta kolorów ż Diamine. Blue Night opisano następująco na stronie sklepu: "Flows on like a 1940s deep dark blue motor car duco, dries on Blue at Night with great day/night like shading". W moim odczuciu kolor jest kapitalny i ciekawy. Co do właściwości - nie mam do czego się przyczepić. Atrament na ręczniku kuchennym Software ID Tomoe River, Kaweco Classic Sport - eyedropper, B Leuchtturm 1917, Kaweco Classic Sport - eyedropper, B Oxford Porównanie (Sheafferowkiemu niebiesko-czarnemu chyba coś się przytrafiło)
 7. Rohrer & Klingner to chyba najbardziej niedoceniany producent atramentów. Oczywiscie, firma sama ponosi za to winę, bo nie dba specjalnie o dystrybucję. Mimo to, brak tych atramentów w większości polskich sklepów z piórami wiecznymi pozostaje dla mnie zagadką. W ramach grupowego testowania inkaustów bierzemy na warsztat Verdigris - praojca niebanalnych blue/blacków zachaczającyh o morskie odcienie. a Verdigris oznacza grynszpan a grynszpan to inaczej zieleń miedziowa czyli patyna. Patyna wygląda tak: Verdigris nie jest patyną, co nie zmienia faktu, że jest świetnym i ciekawym kolorem INFORMACJE / PARAMETRY Producent: Rohrer & Klinger Kolor: Verdigris Opakowanie: butelka o pojemności 50 ml Cena: ok. 20-25 PLN za butelkę 50 ml. WARTO. Nasycenie: bardzo dobre Przepływ: bardzo dobry Cieniowanie: wyraźne, zauważalne i miłe dla oka Jakość linii: bardzo dobra Osadzanie się na stalówce: nie zauważyłem Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem Rozruch: jest zawsze gotowy do działania Przebijanie: nie zauważyłem Strzępienie: minimalne Wysychanie: BŁYSKAWICZNE Inne: bardzo ładny kolor i bardzo udany atrament. Rohrer & Klinger wymiata. Atrament na ręczniku kuchennym Software ID Zakres koloru Tomoe River, Kaweco Classic Sport, B Leuchtturm 1917, Kaweco Claasic Sport, B Notes Lyreco, St Dupont Fidelio, M Porównanie A na koniec skany z 2013 r. To byla chyba jedna z moich pierwszych recenzji atramentu. Pilot 78 G z blaszką B na papierze ksero.
 8. Zdjęcie, które parę postów wcześniej zamieściłem w tym temacie przedstawia probkę pisma stalówką BB Kaweco na papierze xero. Przebijania/strzępienia brak. Na Leuchtturm już nie piszę. Zrezygnowałem rok temu kiedy jakość ich papieru drastycznie spadła.
 9. W Japonii kosztuje mniej niż 50 PLN, ale niestety cła, podatki i logistyka podnoszą cenę na zachodzie niemal trzykrotnie.
×
×
 • Create New...