Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Rittel napisał:

@derywat @kulka Aliexpress, ale pan sprzedawca nie zabezpieczył go jakoś wybitnie więc chyba po prostu miałem szczęście do poczty i tylko dzięki temu przyszedł w jednym kawałku ;)

Podejrzewam, że moja poczta ma gdzieś w proces dostawy włączoną taką prasę jak do kostkowania złomu. Szkoda, że tak słabo zabezpieczają te przesyłki z ali. Chyba przez to będę musiał się obejść bez kraba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konis napisał:

Nie taki znów skromny.

Piękny ! I pięknie zachowany.

Jak możesz, to zrób zdjęcie samej stalówki.

zdrówka

dzięki :) pisząc skromny miałem na myśli że drobny - wobec homo sapiens to maleństwo :)

zdjecie stalówki próbowałem zrobić, ale mój telefon nie ma dobrego makro i ciężko coś z niego wykrzesać niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukowski, kreska, jak niedawno mawiała młodzież, zacna, a przy fleksie musi być mokro.

Krzyśku, zazdroszczę, piękny okaz. Czy mógłbym prosić o zdjęcia próbki pisma?

I mam pytanie do wszystkich: jakie jeszcze dawne pióra miały tego rodzaju wykończenie celuloidu(?), nazywany bodaj Candy? Wiem o Doriku, jakieś jeszcze widziałem, ale nie pamiętam, jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom_ek napisał:

I mam pytanie do wszystkich: jakie jeszcze dawne pióra miały tego rodzaju wykończenie celuloidu(?), nazywany bodaj Candy? Wiem o Doriku, jakieś jeszcze widziałem, ale nie pamiętam, jakie.

Najpierw była era ebonitu, potem celuloidu, a dopiera za nią cała reszta od tandenego plastiku, po szlachetne żywice i akryl.

Każdy szanujący się producent piór, w pewnym okresie czasu, robił je z celuloidu, bo nic lepszego wtedy nie było

5641a1b86c7a6824.jpg

6298768069bd022d.jpg

0111ac114ce3bb04.jpg

4958daa214359b0b.jpg

8fc2b5f0b0135d25.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 12:41, konis napisał:

Nie taki znów skromny.

Piękny ! I pięknie zachowany.

Jak możesz, to zrób zdjęcie samej stalówki.

zdrówka

jednak się udało przy innym świetle

IMG_20200425_232241.jpg

14 godzin temu, tom_ek napisał:

Bukowski, kreska, jak niedawno mawiała młodzież, zacna, a przy fleksie musi być mokro.

Krzyśku, zazdroszczę, piękny okaz. Czy mógłbym prosić o zdjęcia próbki pisma?

I mam pytanie do wszystkich: jakie jeszcze dawne pióra miały tego rodzaju wykończenie celuloidu(?), nazywany bodaj Candy? Wiem o Doriku, jakieś jeszcze widziałem, ale nie pamiętam, jakie.

mam utrudnione zadanie, bo jestem mańkut, czyli pcham ile wlezie zamiast ciągnąć stalówkę ;)

Obraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie Watermana Hemisphere Black CT. Takiego  :

2eb98e4fbb4c8689.jpg

Mam już jedną Hemisphere, Właśnie dziś znalazła się przez przypadek w skrzynce z narzędziami, jak Konisowa nagnała mnie do prac w ogródku.

ee7acf95d11ff7c0.jpg

Pióro jak pióro, za to stalówka.!

5e7a1c074c81da69.jpg

5e89393855231cd7.jpg

9f0f838c8d64379c.jpg

2d14144752bb7676.jpg

6f14a52efe8f52dd.jpg

Przeszczepię ją na kupione pióro, bo satynowa stal jakoś mi nie leży.

zdrówka

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł jeden z moich "pandemicznych trojaczków" - Lamy 68 z czapką od 69 i ze stalówką OM. Boszzz! to pióro to wariat! :D:D:D

RtBFFC9.jpg

qHI7Ysh.jpg

 

 

 

Dnia 21.03.2020 o 19:37, heyahero napisał:

To ja się najpierw przywitam z wszystkimi: HEJ!

A teraz się trochę pochwalę, a w zasadzie pożalę (albo jedno i drugie). W tym tygodniu udało mi się upolować aż trzy sztuki:

- frankenpena, ale w zasadzie takiego "miękkiego", bo wszystko zostaje w rodzinie: Lamy 68 z kapeluszem od 69-ki,

il_794xN.2226353775_7imz.jpg.962aa9ab9e1005410d4a4bf66aa692c4.jpg

 

- Kaweco 80 F, na temat którego nie jestem w stanie nic znaleźć,

EDIT: Już wiem, czemu nie mogę znaleźć informacji na temat v80... bo bardziej prawdopodobne, że to jest V60s :D

s-l1600a.jpg.10096748ce00e38da4198bd5d54745c0.jpg

 

- Gehę (prawdopodobnie) model 711K; piszę prawdopodobnie, bo z tego co widziałem 711k ma stalówkę stalową, a ta z aukcji to 14K.

s-l1600a.jpg.de24f121440ed2880d928c0c7de65643.jpg

W sumie cieszę się z tego polowania, ale z racji zamkniętych granic i odwołanych lotów przyjdzie mi jeszcze poczekać na te cudeńka 😕

PS. Zdjęcia z aukcji.

 

Pozdrawiam, heyahero

 

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna stalówka. Otwór odpowietrzający przypomina mi zmrużone oko chińczyka 😉. Jednakże chyba sam bym go sobie nie kupił. Jakoś nie trafiają do mnie pióra z przezroczystym korpusem, ale normalną skuwką. Mimo wszystko gratuluję zakupu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kriis88 napisał:

Nie znam marki i nie wiem co jest coś warta. Pióro kupiłem, ponieważ coś w jego wyglądzie mnie urzekło:D Czekałem miesiąc na dostawę..
moonman T1

Większość modeli moonmana jest całkiem ok. Jakość wykonania wysoka, stalówki co najmniej poprawne (mi się trafiły całkiem niezłe). Moim zdaniem moonman robi całkiem niezłe pióra. Akurat tego modelu nie nabyłem, choć nie ukrywam, trochę mnie trochę kusił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kriis88 napisał:

Poniżej próbka pisma. Pióro pisze bardzo dobrze :) tylko jak dla mnie to nie jest F raczej M, nie gustuje w takiej grubości linii i prawdopodobnie z tego powodu wyląduje na targowisku :D

https://imgur.com/O4tPUaC.jpg[/jpg]

Co Ty.... fajnie pisze...

Do podpisywania dokumentów idealne.

Myślę, że do notatek wcale nie gorsze.... Ja bym nie sprzedawał...

🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...