Jump to content

Daniel84

Użytkownicy
 • Posts

  186
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

528 profile views

Daniel84's Achievements

F

F (3/6)

 1. Bardzo eleganckie pióro MontBlanc. Wrzuca Pan pióra ewidentnie dla wyższej klasy społeczeństwa ;).
 2. Rekomemdowałbym na początek Platinum Plaisir ze stalówką 0,05 i niezależnie jako drugie zamówić i poczekać np. na Wing Sunga 698 albo np. Kaco Edge czy japońskie Moma Muji. PS. Być może Kaco Edge można jużdostaćo d polskiego dystrybutora. Drożej ale szybciej.
 3. Kraba też można kupić u mitycznego Bobby'ego na Ebay i Etsy.
 4. Te HERBy się dobrze spisują?
 5. Stalówkę przeszlifować i piórko jak najbardziej do użytku.
 6. Proszę dać znać, czy jesteś zadowolony z wyboru i czy dobrze się pisze.
 7. Pełna zgoda. PenBBSy tudzież Moonmany z Etsy idą bardzo szybko jak na chińskie standardy. Jednocześnie ceny są na Etsy najbardziej atrakcyjnie (np. dość drogi Moonman M600 około 20% taniej niż na Ebay).
 8. Zgadza się - PENBBS stosuje bardzo podobnie lekko wygięte stalówki. Są bardzo dobre.
 9. Tutaj bym zapolemizował. Stalówki do chińskiej kaligrafii to stalówki Fude - są one zakrzywione w sposób wyraźny i służą one faktycznie do krzaczków. Natomiast stalówki, o których była mowa, mają zakrzywienie bardzo delikatne, ledwo widoczne gołym okiem. Nie można ich nazwać stalówkami Fude i przez to ich zastosowanie do kaligrafii jest znacznie mniejsze. Są za to - w moim przekonaniu - bardzo lekko i przyjemnie piszące.
 10. Naprawdę bardzo dobra w Delike Alpha jest stalówka EF Bent. To tylko teoretycznie jest EF, poprzez drobne zakrzywienie końcówki pisze raczej jak mokre, grube F a nawet może jak M. Bardzo przyjemnie. EF tradycyjne rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem, przynajmniej dla mnie.
×
×
 • Create New...