Skocz do zawartości

Daniel84

Użytkownicy
 • Ilość treści

  184
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Daniel84

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

483 wyświetleń profilu
 1. Rekomemdowałbym na początek Platinum Plaisir ze stalówką 0,05 i niezależnie jako drugie zamówić i poczekać np. na Wing Sunga 698 albo np. Kaco Edge czy japońskie Moma Muji. PS. Być może Kaco Edge można jużdostaćo d polskiego dystrybutora. Drożej ale szybciej.
 2. Kraba też można kupić u mitycznego Bobby'ego na Ebay i Etsy.
 3. Te HERBy się dobrze spisują?
 4. Stalówkę przeszlifować i piórko jak najbardziej do użytku.
 5. Proszę dać znać, czy jesteś zadowolony z wyboru i czy dobrze się pisze.
 6. Pełna zgoda. PenBBSy tudzież Moonmany z Etsy idą bardzo szybko jak na chińskie standardy. Jednocześnie ceny są na Etsy najbardziej atrakcyjnie (np. dość drogi Moonman M600 około 20% taniej niż na Ebay).
 7. Zgadza się - PENBBS stosuje bardzo podobnie lekko wygięte stalówki. Są bardzo dobre.
 8. Tutaj bym zapolemizował. Stalówki do chińskiej kaligrafii to stalówki Fude - są one zakrzywione w sposób wyraźny i służą one faktycznie do krzaczków. Natomiast stalówki, o których była mowa, mają zakrzywienie bardzo delikatne, ledwo widoczne gołym okiem. Nie można ich nazwać stalówkami Fude i przez to ich zastosowanie do kaligrafii jest znacznie mniejsze. Są za to - w moim przekonaniu - bardzo lekko i przyjemnie piszące.
 9. Naprawdę bardzo dobra w Delike Alpha jest stalówka EF Bent. To tylko teoretycznie jest EF, poprzez drobne zakrzywienie końcówki pisze raczej jak mokre, grube F a nawet może jak M. Bardzo przyjemnie. EF tradycyjne rzeczywiście nie jest najlepszym wyborem, przynajmniej dla mnie.
 10. Dobrze, będę starał się być bardziej precyzyjny w opisach a nie tylko rzucać nazwami modeli.
 11. Ja natomiast z Diplomatem Traveller i wszystkimi wzmiankowanymi modelami mam jak dobre doświadczenia. Wiadomo, że modele tę są różne ale ufam, że każdy choć pobieżnie jest w stanie sprawdzić ich wygląd w internecie.
×
×
 • Utwórz nowe...