Skocz do zawartości

kulka

Użytkownicy
 • Ilość treści

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O kulka

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ciekawy kolor, nie mogę się już doczekać mojego tankowania. Widzę pewne podobieństwa do Cisza przed burzą, Azure, Wspomnienie znad Bałtyku - wszystko ze stajni KWZ, są cechy wspólne, a wciąż każdy jest odmiennym, intrygującym kolorem.
 2. Oczywiście, co kto lubi, dla mnie to ulubiony kolor atramentu z tych brązowych.
 3. Detaliczna cena to właśnie 6 stówek, za EF jeszcze więcej.
 4. A mnie się zakręcane pióra od zawsze kojarzyły z większą szczelnością.
 5. Kolor jest świetny, szczególnie na żywo, określiłbym go wręcz jako bursztynowy. Niestety, nie wiem czy jest to kwestia partii, czy potrzeby wstrząśnięcia kałamarzem przed napełnieniem pióra, ale w moim przypadku atrament jest nie tylko najbardziej suchy ze wszystkich, które do tej pory miałem, ale wręcz trudno mnie się nim pisało. A stalówkę mam dość mokrą.
 6. A ty, kolego firewall, nie możesz wysłać maila lub zadzwonić żeby dowiedzieć się dlaczego tak 'długo' jest paczka wysyłana? Po co żale i pretensje, jak się okazuje niesłuszne, przelewasz na tym forum? Słaba to jest twoja postawa.
 7. @Lamer dlaczego uważasz że Rotring to już historia? Graphgear 1000 wygląda fajnie, ale sporo użytkowników narzeka na 'luźną' końcówkę. To chyba przypadłość wszystkich chowanych końcówek.
 8. Z cenami jest teraz różnie, trzeba dobrze szukać i uzbroić się w cierpliwość. Owszem, za 500-600zł można wyrwać 400tkę z połowy XX wieku. Ale jak już zapragnie się takiego szylkretowego pasiaka w bardzo dobrym stanie, z przewagą brązu/bursztynu nad zielonymi refleksjami, to cena potrafi być wyższa od współczesnego.
 9. W jaki sposób najlepiej czyścić piston filera (współczesny Pelikan) po każdej zmianie atramentu (ca. co 2 tygodnie)? Płukanie wodą wydaje się być najbezpieczniejsze, z kolei wyjęcie stalówki daje szanse na porządne wymycie. Co polecacie?
 10. Proszę o pomoc w wyborze pióra jak w temacie, odkładając na bok zasadność takiego zakupu dla 6-latki Szukam pióra z twardą lub średnio-twardą stalówką, grubość stalówki F/M-M, która nie będzie miała większego problemu z różnymi (gorszymi) papierami. Przejrzałem starsze posty: Pelikan Griffix (podobno plastic-fantastic) Inoxcrom Micra (jw.) Pelikan Pelikano Junior (tu podobno na gorszym papierze strzępi i rozlewa się) Lamy ABC (mały wybór kolorystyczny) Faber-Castell Scribolino Herlitz MyPen i zawężam wybór do Pelikano Junior, Sribolino i MyPen.
 11. Widać różnicę, no ale też przekłada się to na cenę.
 12. Noodler's ma w ofercie red-black, nie wiem jednak czy o taki kolor Ci chodzi. W PL chyba nie kupisz, ale bez problemu na włoskim ebay'u - sam kupowałem inny kolor i problemów z transakcją nie było.
 13. Czy mógłbyś zdradzić jak się ów producent nazywa? Podesłać jakąś stronę z jego dorobkiem?
×
×
 • Utwórz nowe...