Jump to content

kulka

Użytkownicy
 • Posts

  44
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kulka's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Zależy jakiego szampana No i w połowie ceny to chyba jednak standardowego pasiaka, bo szylkretowy brąz w stanie NOS to chyba jednak bliżej zakładanego budżetu ?
 2. Informacja sprzed 5m: Oto i on! Liquid Words 2021"Malowidła Lascaux" - wyprodukowany przez KWZ Ink specjalnie dla Pen Show Poland. Edycja oczywiście ściśle limitowana. Atrament będzie można nabyć wyłącznie w zaprzyjaźnionych z PSP sklepach: Calligrafun, f-pen.pl, Pióroteka - bo pióra mają dusze, Twoje Pióro - ekskluzywne artykuły piśmienne już od 10 kwietnia!
 3. Jak ktoś słusznie zauważył, dobrze że zrobił to Visconti za 70USD niż MB za 200
 4. Tanio i efektywnie lub drogo i efektownie
 5. Pelikan M400, Waterman Preface, Pelikan M205, Jinhao 159 (ale już za grube i ciężkie na dłuższe sesje)
 6. Tyle że te Parkery i Watermany są już strasznie oklepane. Wraz ze wzrostem ceny pojawia się szerszy wachlarz możliwości.
 7. Może Pelikan M200 lub M205? Tylko nie mam pojęcia czy gdzieś w Trójmieście są do obejrzenia...
 8. A ja się niezmiernie cieszę za takich dwóch nabytków.
 9. Ostatnio były mocne promocje na Pelikany za oceanem, może stamtąd.
 10. Błękit Mehoffera zalega na półkach sklepowych? Niby gdzie?
 11. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym atramentem, jakie ma właściwości? W sieci niewiele zdjęć.
 12. Edelstein Smoky Quartz to mój ulubiony brąz. Dla mnie to kolor z pazurem i powiewiem świeżości, w stosunku do typowych brązów. Fajnie cieniuje, nie wysycha zbyt długo, dobrze się prezentuje po wyschnięciu. Intrygujący jest sbrebrown, ale tu kolor wpada jak dla mnie w rudy czy dyniowy, nie jest to więc typowy brąz, ale naprawdę świetnie wygląda. Mam też sporą butlę Diamine Chocolate, ale właśnie ta jego monotonia przegrała z SmokyQuartzem. Niestety cenowo najtaniej nie jest.
 13. Polecam Cisza nad burzą (niestety raczej już nie do dostania) i Wspomnienie znad Bałtyku. Ten ostatni raczej w kierunku ciemnego granatu. Stosunkowo łatwo się czyści, przepływ świetny, ale z wysychaniem może być problem (u Ciebie też?). Możesz też spojrzeć na atramenty Inkebara - pióro czyści mnie się jeszcze łatwiej, nieznacznie szybciej wysycha, przepływ podobny. Ichni Blue jest chyba najciemniejszy.
 14. Każde dziecko jest inne, stąd różne podejścia się sprawdzają. Jedni jeszcze bawią się w piaskownicy, inni budują swoje konstrukcje z klocków, a jeszcze inni majstrują pierwsze roboty. Jaki piórami te dzieci piszą, że takie kiepskie? Córka ma Scribolino i uważam że jest fantastyczne - pisze gładko, świetnie się trzyma, można korzystać z wyprofilowanego uchwytu, a ten nie przeszkadza - czy do córka woli chwycić wyżej czy niżej.
×
×
 • Create New...