Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minut temu, Aventador13 napisał:

Piękne. A co to za etui?

Lamy- dokładnie takie:

https://www.lamyshop.pl/pl_en/leather-lamy-a-303-case-for-3-pens-1224781.html

Fajna skóra i zamykanie na magnes. Próbowałem znaleźć coś lepszego i na cztery pióra, ale niestety nic ciekawego nie znalazłem(szczególnie, że zależy mi właśnie na magnesie). 

Ponad rok tyrania w biurze i lamy wygląda, jak nowe, więc mogę polecić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja uległam "japońskiej fali", a właściwie "fali Platinum", bo japońskiej uległam już kilka lat temu, i zamówiłam sobie Platinum 3776 w wersji Nice, czyli przezroczyste, matowe pióro z wykończeniem w różowym złocie.  Zauroczyły mnie zdjęcia z instagrama. I tak jak nie lubię demorstratorow, nie mam żadnego (chyba, że mogę policzyć Pelikana m205 Amethyst, no ale on jest dość ciemny i jednak w konkretnym kolorze), tak to pióro skradło moje serce. 

RlhgecKl.jpg ROdVheYl.jpg

I zachwyca mnie też na żywo, z czasem coraz bardziej. Dodatkowo, podoba mi się to specjalne wykończenie, matowe i tak zwane "cięte", co miałoby imitować cięty lód (?chyba, gdzieś tak przeczytałam). Miałam małe obawy, bo kilka osób na stronie gouletów wspominało, że to wykończenie jest dość "ostre" w dotyku, ale po pierwsze sekcja jest normalna, więc postanowiłam zaryzykować, po drugie na szczęście, ja nie odbieram tego w taki sposób. Dla mnie wykończenie nie jest ostre, choć wyczuwalne inne, czyniące to pióro dodatkowo wyjątkowym.

xDcTtZKl.jpg

A stalówka... Jestem zachwycona. Idealnie trafia w moje specyficzne wymagania. Fine jest dość twarda, ale lubię, precyzyjna, co uwielbiam, i mokra. W tej chwili pioro zalane moim ulubionym Sailorem Chu-shu, ktory dodatkowo gwarantuje doskonały przepływ (ten atrament jest wybitnie mokry). Na pewno przetestuję z innym atramentem.

Czytałam też, że pióra platinum lubią się szczególnie z japonskimi atramentami (Pilot, Sailor, Platinum), nie zawsze z innymi (KWZ Ink np nie koniecznie).

2axG4TUl.jpg

Co więcej moge powiedzieć, jestem bardzo zadowolona. Dziwię sie sobie, że wcześniej nie sięgnełam po Platinum. 

Jedyny minus jaki muszę wskazać, to waga pióra - mogłoby byc ciut cięższe. Albo ja się po prostu przyzwyczaiłam do ciężaru Caplessa (który mi odpowiada), bo pisze nim non stop już długo ;) 

Tym samym, wielka japonska trójka Sailor, Pilot, Platinum (w tej kolejności poznawane) została poznana :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba i już.

No ale ja facet jestem... Może właśnie dla tego? ;-)

Pytanie 1: czy to platinum jest małe? Chodzi mi o to czy jest bardziej do kobiecej dłoni czy facet też da radę tym pisać.

Dla porównania Lamy Al Star jest dla mnie wygodnym rozmiarem pióra.

I pytanie 2: czy to Platinum 3776 występuje w bardziej "męskich" kolorach? (nie koniecznie czarne. Lubię kolor niebieski)

;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, moogoom napisał:

czy to Platinum 3776 występuje w bardziej "męskich" kolorach? (nie koniecznie czarne. Lubię kolor niebieski)

Tak, z półprzezroczystych są: Laurel Green, Bourgogne i Chartres Blue. Ono raczej małe nie jest, ale niech się może wypowiedzą Ci, którzy je mają.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tom_ek napisał:
1 godzinę temu, moogoom napisał:

czy to Platinum 3776 występuje w bardziej "męskich" kolorach? (nie koniecznie czarne. Lubię kolor niebieski)

Tak, z półprzezroczystych są: Laurel Green, Bourgogne i Chartres Blue. Ono raczej małe nie jest, ale niech się może wypowiedzą Ci, którzy je mają.

Wielkie nie jest, przynajmniej bez skuwki, ze skuwką dosyć duże. Ono jest poręczne :)

Na zdjęciu: na górze Pilot Custom 74 poniżej 2 x Platinum #3776 w "męskich kolorach" :D 

Piloti-Platinum.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...