Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj "podróbka" moonmana M2. Dużo gorsza, ale i tak lepsza niż się spodziewałem za 6,50 zł (z darmową dostawą). Różni się uszczelkami, sekcją oraz końcami korpusu i skuwki - w moonmanie są pełne. Tworzywo dużo gorsze, spasowanie jakieś słabe. Zobaczę jak się będzie sprawować. 

Pierwsze wrażenie - nie warto, bo czegoś mu brakuje i nie ma takiego efektu.

Na zdjęciu: na górze moonman, na dole "nonameman" ;)

X0HbB6Y.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A do mnie, już kilka dni temu, "gorąca" (i jak ciepłe bułeczki się sprzedająca) tegoroczna edycja limitowana Pilota Caplessa (VP) - Tropical Turquoise: 

wTkjCwml.jpg

HBFv6YOl.jpg

5o9zwtal.jpg

 

Ze stalówką Fine. To mój pierwszy Capless... "chodził za mną" od stycznia, a dokładniej to Decimo mnie prześladowało, ale postanowiłam się skusić na to intrygujące wykończenie i nieco grubszą wersję, czyli Caplessa :)

Taka ciekawostka, te limitki Pilota na rynek amerykański są dostępne tylko ze stalówką Medium, na rynek europejski mamy wybór stalówek u wielu sprzedawców i nie są to przez nich podmieniane stalówki, a fabrycznie włożone - jest stosowne oznakowanie na pudełku :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lot169

Proszę bardzo, próbka pisma (zdjęcia robione telefonem przy różnych warunkach, głównie wieczorem, więc nie oddają koloru atramentu, ale nie o to tu chodziło...)

Dla mnie Capless z EF jest ideałem :D

Capless ze stalówką F (pierwsze linie, ta cienizna obok Monteverde- pisana odwróconą stalówką) i ostatnia linia stalówka EF. Papier leuchtturm1917 (kremowy)

IOLV2hHl.jpg

Stalówka F (leuchtturm1917 kremowy):

EG0cxyXl.jpg

 

I tu już Capless z EF w zestawieniu z moimi pozostałymi Pilotami (Rhodia):

I tu ciekawostka, związana ze stalówką w Prerze, która przełożyłam z Plumixa - to stalówka Fine, ale ta która mi się trafiła w Plumixie ma bardziej charaker stuba :)

11B9nEol.jpg

 

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nikaa Możesz przesłać jeszcze próbkę porównawczą na zwykłym papierze, powiedzmy zwykłej kartce z zeszytu w kratkę oczywiście jeżeli takową posiadasz ;) Wiem że zdjęcia troszkę przekłamują ale zaskoczyła mnie mimo wszystko grubość pisania tych stalówek, wydają się niczym nie wyróżniające w porównaniu do tanich piór(nie używając dosadnych porównań) o tych samych oznaczeniach(EF, F).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ScYpIoL Cóż to za oznaczenie ST na Twojej pelikanowskiej stalówce? Wygląda jak EF, czym się różni? Świetnie pisze.

@Nikaa Podoba mi się kreska w nowym Pilocie (w końcu ;)) i w Pilocie 78g. A wiesz, kupiłem stalówkę Leonardo EF, rzeczywiście bardzo przyjemna, ale trafiła mi się tłusta, na moje oko to tęgie F :(

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@syrius tak jak piszesz jest to stalówka stenograficzna. Mięciutkia strasznie. W chwili obecnej te piórko i czarna 140  są z wizytą u Pana Przemysława @stickyfinger. Sam zakup był zupełnie przypadkowy na aukcji na catawiki. Na zdjęciach nie było dokładnie widać oznaczenia stalówki. Jak przyszło byłem na prawdę miło zaskoczony bo właśnie doczytałem że ta stalówka jest raz że rzadka a dwa poszukiwana przez ludzi. Podobno te montowane w 400nn miały najlepsze właściwości piśmiennicze w porównaniu do takich samych stalówek montowanych w starszych modelach(prawdopodobnie chodzi o użyty stop zlota). 

Edytowano przez ScYpIoL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...