Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W 308 jest szóstka, więc trzeba brać FPR #6. Stalówki FPR #5.5 to prawie to samo co piątki, takie jak np. w Kaweco Sport (tylko te w Kaweco są krótsze).

7 minut temu, glazik70 napisał:

nie za bardzo też rozumie czemu ta sama stalówka  FPR nie pasuje do piór 308 i 309. Bez problemu wymieniałem między tymi modelami całe sekcje-na gwint, jak i same stalówki pozostawiają sekcje w piórze.

Ja też nie. Myślę, że wina leży po stronie Chińczyków - stalówkę, którą bez kłopotu wcisnąłem do 308, nie udało mi się wetknąć do 309.

 

10 minut temu, glazik70 napisał:

Sam spływak i łyżwa to suchotnicy, mam więc pewne obawy o szybkość podawania atramentu do nowej stalówki, mógłbyś rozwiać te wątpliwości,czy spływak daje rade z podawaniem paliwa?

Niestety nie daje. Tj. jak atrament spływa - to mokro, ale często występują przerwy w dostawie. Rowek w spływaku bardzo suchotniczy, dumam nad poprawą,  mam zamiar spytać o to na forum, ale wcześniej sprawdzę, czy nie będzie pasować tulejka ze spływakiem od Bocka.

 

13 minut temu, glazik70 napisał:

Z perspektywy czasu i doświadczenia w pisaniu nimi  które stalówki FPR <lub stalówki+spływak> wybrałbyś do piór penbbs - jak największy  i zero problemów z podawaniem atramentu - flex.

Tu nie ma wyboru, jeśli w PenBBS jest szóstka, trzeba brać szóstkę FPR, jeśli jest piątka, można próbować z #5.5 FPR. Jeśli występują problemy z przepływem, to nie przez stalówkę, lecz spływak właśnie.

 

14 minut temu, glazik70 napisał:

Czy sama firma FPR jest elastyczna jeżeli chodzi o wysyłkę, próbowałeś dogadać się z nimi aby nie podawali prawdziwej wartości zakupionych przedmiotów albo zaniżyli wartość na liście przewozowym?

Nie wiem, nie pytałem, nie próbowałem. Kevin to życzliwy człowiek, jest z nim dobry kontakt, można go poprosić o sprawdzenie pióra/stalówki i dobór preferowanego przez siebie. Ale o kwestie finansowe nie pytałem. Zamawiałem u niego z osiem razy. Łapska celnicy położyli na pierwszej i przedostatniej przesyłce, więc szanse na to, że paczka dotrze do Ciebie bez niechcianego pośrednictwa naszych mytowników jest spora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wróciłem po urlopie i takie coś czekało na poczcie. Moonman C2, wersja ze stalówką #6.

88Y5dE8.jpg

tNnsUsA.jpg

rKByoJR.jpg

Niestety brakowało jednej uszczelki. Miałbym cieknące pióro gdybym nie wiedział, że mają być w sumie trzy. Dobrałem pasującą, ale bym wolał jednak mieć w komplecie.

Na opakowaniu chyba ostrzeżenie przed poparzeniem ;)

oGLWSvQ.jpg

 

Jutro wrzucę jeszcze jeden wschodni nabytek, dzisiaj coś mi już zdjęcia się nie udają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła przesyłka z moją pierwszą Ptaszyną ;)

M250 w kolorze bordowym ze stalówką HM 12c.

Wylicytowany na naszym rodzimym portalu aukcyjnym.

Opisany jako nówka, atrament został wtłoczony przez sprzedawcę w celu pokazania sprawności pióra. 

Wszystko by się zgadzało bo na samym piórze zero śladów użytkowania :) 

162eG0.jpg

mnltvp.jpg

0e1P5A.jpg

6KpTYY.jpg

Edytowano przez ScYpIoL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lot169 napisał:

Do mnie również doleciał kolejny Pelikan :) tym razem wersja M205 - Aquamarine do którego idealnie pasuje KWZ INK Wspomnienie znad Bałtyku :) 

 

IMG_9592.jpg.a4bb06b6f08afccdb169152240549ec6.jpgIMG_9594.jpg.e05b94b63504c7d95ed6f717533ce339.jpg

Super! Gratulacje!

Gdzie dorwałes Aquamarine? Ja długo szukałam, ale już był niedostępny wszędzie (za późno zachcialam go mieć ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarło pióro Kickstarterowe - model Deluge Deucalion od firmy Genesis Pen.

IMG-6297.jpg

Pióro dość spore, bez klipsa (czyli tak, jak lubię). Skuwka, mam wrażenie, jakby niedokładnie wykończona - nie przeszkadza to, tylko może zaburzyć ewentualne wrażenia estetyczne.

 

Stalówka to standardowe #6 od JoWo.

IMG-6298.jpg

Natomiast najciekawszy jest korpus. Pióro to eyedropper, a sam korpus wykonany jest w taki sposób, że są w nim "wycięte" prostokątne komory, każda kolejna obrócona nieznacznie w stosunku do poprzedniej, co daje efekt podwójnej helisy. Próbowałem zrobić zdjęcie od góry. Podobno ma robić fajne wrażenie, jak atrament przelewa się pomiędzy tymi komorami - nie wiem, jeszcze nie miałem okazji zatankować...

IMG-6303.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi chiński nabytek - Delike w kształcie liliputa ale dużo większe. Całe pióro jest mosiężne. Nie wygląda na lakierowane, więc powinno się spatynować za jakiś czas. Zapach ma oczywiście mosiężny. Powierzchnia rowkowana, na sekcji bardziej gładka.

Df8Vjhs.jpg

Skuwkę można przykręcić na tył korpusu, ale wtedy całość jest trochę zbyt długa i zbyt ciężka z tyłu jak na mój gust.

2Y9F7u6.jpg

Nabój standardowy pasuje, w komplecie był dołączony tylko konwerter, ale dość porządny.

YzA25C0.jpg

Nie mam liliputa, więc porównanie rozmiaru tylko do Al Sport i Safari.

OLdnWWM.jpg

Stalówka stalowa, chyba #5, mokre M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tom_ek napisał:

@Intelins Ładne, ciekawe pióro; choć bardziej podoba mi się ta w zielonej wersji. Duże chyba, grube? (Stalówka szóstka chudziutko w nim wygląda).

Tak - kawał pióra...rozmiarami blisko np. Opus 88 Demonstrator. Kilka milimetrów dłuższe i zdecydowanie grubsze od Conklin Duragraph, które małe też nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...