Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

54 minuty temu, Topaz napisał:

chyba takie też kupię, mam tylko plastikowe 😩.

Petrol Blue nie kupuj bez obejrzenia na żywo (tylko w Holandii i Belgii bo to edycja specjalna), bo ten kolor naprawdę nie wygląda jak na zdjęciach. Aluminiowy Sport jest dość głośny przy odkręcaniu i zakręcaniu - czasem to przeszkadza.

46 minut temu, moogoom napisał:

To pióro ma klips?

Można dokupić klips w kilku rodzajach i wykończeniach do tego modelu. Klips jest wsuwany na skuwkę i podobno się dobrze trzyma. Nie wiem, bo wolę bez klipsa.

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 godzin temu, derywat napisał:

….tylko w Holandii i Belgii bo to edycja specjalna ….

O, to nie kupię, bo się nie wybieram w najbliższym czasie. Ale bardziej niż o kolorze, myślałem o wersji aluminiowej. Czyli jednak i tak wizyta w sklepie i sprawdzenie na żywo mnie czeka.

Pytanie, czy ta wersja aluminiowa jest śliska w palcach przy pisaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Topaz napisał:

O, to nie kupię, bo się nie wybieram w najbliższym czasie. Ale bardziej niż o kolorze, myślałem o wersji aluminiowej. Czyli jednak i tak wizyta w sklepie i sprawdzenie na żywo mnie czeka.

Pytanie, czy ta wersja aluminiowa jest śliska w palcach przy pisaniu?

Moim zdaniem nie jest śliska. Powierzchnia sekcji (jak i całego pióra) jest matowa i wystarczająco przyczepna - używam dość długo (chociaż niezbyt często) wersji jasno niebieskiej i nigdy mi nie sprawiała akurat takich problemów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu paczucha do mnie przybiegła :) Dopiero się otrząsnąłem z wrażenia i zrobiłem kilka zdjęć. A co mi szkodzi. Pochwalę się :)

Sailor 1911 Standard 

Używany, od kolegi Aventador. Odczucia pisania niesamowite, w porównaniu z nudnym skrobaniem efką Lamy. Chociaż stalówka szlifowana przez poprzedniego właściciela, nie ma już tego słynnego feedbacku Japończyków... Aż byłbym ciekaw porównać, czy coś straciłem, czy wprost przeciwnie.

IMG-20191122-214600.jpg IMG-20191122-214548.jpg IMG-20191122-214527.jpg IMG-20191122-214343.jpg IMG-20191122-214338.jpg

PS. Moje pierwsze przymiarki do bardziej świadomego robienia zdjęć. Jakieś wstępne przymiarki do ustawiania balansu bieli, jasności, ostrości i nasycenia. Możecie dać jakieś rady, co OK, co poprawić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kamdz napisał:

PS. Moje pierwsze przymiarki do bardziej świadomego robienia zdjęć. Jakieś wstępne przymiarki do ustawiania balansu bieli, jasności, ostrości i nasycenia. Możecie dać jakieś rady, co OK, co poprawić ;)

Ostrość :D

Nie jestem specjalistą ale zdjęcia wyglądają na robione przy słabym świetle i lekko poruszone. Zgadują że telefonem? Proponuje oprzeć o coś aparat w czasie robienia zdjęć. Jak robię zdjęcia na biurku staram się opierać telefon o jakieś podłożone pudełko. No i przysuwam i zapalam dodatkowe źródła światła, np. lampkę  nocną i  biurkową, nie koniecznie świecące wprost na obiekt. No i zwykle warto ustawiać ostrość na stalówkę nawet jeśli nie jest w środku kadru. 

Gratulują pióra!

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Dniu Pióra Wiecznego przyszedł do mojego piórnika nowy członek. Nie jest to jakieś markowe pióro. Najprawdopodobniej jest to stara reklamówka firmy produkującej oleje silnikowe. Jest wykonane z ebonitu. Datuję je na lata 1911-1915. Na korpusie jest napisane:

VACUUM OIL COMPANY

GARGOYLE MARINE OILS

A oto zdjęcia:

XUl45gp.jpg

UkjGckx.jpgSCBXAAt.jpgFs6P7MN.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sprawdziłem wcześniej w Wikipedii, żeby wiedzieć mniej więcej jak datować to pióro. Uznałem 1911 r. jako datę graniczną, bo od tego roku firma posiadała taką samą nazwę jaka widnieje na piórze. Wcześniej nazywali się Standard Oil. A konkretnie to firma Standard Oil wykupiła Vacuum Oil Company w 1879, ale w 1911 się rozbiła i Vacuum Oil znowu wróciło do swojej starej nazwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony wpisem kolegi @yegr00 zakupiłem pióro Wing Sung 3013, tylko że w kolorze transparentnym. W sierpniu. Doszło wczoraj

Ff5mPS2.jpg?1

5whTd7Y.jpg?1

Na początku były z nim pewne problemy. Pisało bardzo dobrze, ale po każdym zdjęciu skuwki musiało puścić jedną kroplę atramentu. Tylko jedną. Niby nic, ale na dłuższą metę wkurza. Docisnąłem stalówkę minimalnie dalej, wtedy z kolei przestało puszczać krople, ale zaczęło pisać baaaardzo sucho. Przez stronę A5 pisałem trochę mocniej niż zwykle i teraz pisze już względnie poprawnie. Nadal dużo suszej niż powinno, ale przynajmniej nie przerywa. Mimo wszystko za 17zł nie spodziewałem się więcej.

Swoją drogą pióro musi rzeczywiście być pancerne, bo przetrwało podróż Pocztą Polską bez żadnego zabezpieczenia. Sprzedawca nawet się nie pofatygował aby je włożyć do jakiegoś woreczka bąbelkowego, tylko od razu wrzucił je do foliowej torebeczki i hajda w drogę.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 15.01.2020 o 16:26, depeszka napisał:

Do mojej kolekcji też dołączyło TWSBI Diamond 580 AL (też ze sklepu F-PEN.PL😁

 

IMG_20200115_145409.jpg

I jak? Wszystko w porządku?

Mnie ciągle kusi Eco, ale nie tylko to white rose gold ale podoba mi się tez to miętowe :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2020 o 15:39, alrun napisał:

Do mojej kolekcji dołączyło nowe TWSBI:

0wNrB23.jpg
(Eco-T w kolorze miętowym)
 

Baaaardzo ładnie się prezentuje, aż nabrałam ochoty na nie ;). Ps.czy to Eco-T to ma jakiś profilowana sekcje? Tak kojarzę, że to jest różnica między zwykłym Eco a T, ale bie jestem pewna. 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Nie wiem co to jest - i nawet mnie to specjalnie nie interesuje. Prezentuje się nieźle, a jeszcze lepiej waży (52,83 g !!! I to bez atramentu). Świetnie leży w ręku, ma stalówkę EF i polubiliśmy się od pierwszego dotyku...

wSi1yrf.jpg

DuBJTi7.jpg

Prezentuje się bardzo ładnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...