Skocz do zawartości

Aventador13

Użytkownicy
 • Ilość treści

  1698
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Aventador13

 • Ranga
  B
 • Urodziny 22.08.1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

1998 wyświetleń profilu
 1. Wiem. W takich sytuacjach warto sprawdzić inne przedmioty sprzedającego. W tym przypadku widać, że to niejedyne pióro sprzedawane przez tego uzytkownika. Oczywiście to że ktoś masowo handluje piórami nie oznacza, że nie będzie oszukiwał, ale - moim zdaniem - na pewno jest bardziej wiarygodny niż ktoś kto ma do sprzedania tylko jedno pióro na swoich aukcjach (i niejednokrotnie jest to w ogóle jedyna jego aukcja).
 2. Opinie są podzielone, bo stare pióro może być w różnym stanie zachowania i po różnych "przejściach." Jeśli stalówka będzie drapała, to pendoctor może załatwić sprawę. Ja w takich sytuacjach pytałbym o takie rzeczy sprzedającego, bo wtedy masz wiedzę o konkretnym egzemplarzu.
 3. Witaj na PWF Czsami robimy tutaj wspólne zamówienia celem obniżenia kosztów wysyłki lub uzyskania dodatkowe rabatu. Więcej info w odpowiednim dziale.
 4. Jeśli to jest nowy atrament, to na etapie produkcji coś nie wypaliło. Ewentualnie był nieprawidłowo przechowywany. W normalnych warunkach nie powinno się dziać coś takiego (powstawanie takich obiektóœ w atramencie) Do pióra bym już nie wlewał. Nie jestem chemikiem, ale wydaje mi się, że jeśli coś wytrąci się z roztworu, to ten roztwór będzie miał inne właściwości (bo skład się zmienił). Wiem że z punktu widzenia chemii to nie jest wytrącanie, ale każdy wie o co chodzi. Poza tym, jak to możliwe że pióro zaczęło po pewnym czasie przerywać i drapać. Jeśli stalówka drapie, to być może ma jak
 5. Myślę że powinno być ok. Tylko że od razu mówię że to nie spowoduje efektu Slip&Seal znanego z Platinum, ale zasychanie powinno być mniej uciążliwe.
 6. Ja zwykle w takiej sytuacji zaklejałem małym, podłużnym fragmentem mocnej taśmy klejącej. Jako że miejsce jest pod klipsem, to nie będzie tego widać jeśli uzyjesz odpowiednio małego kawałka.
 7. 3 otwory po bokach? W którym dokładnie miejscu je widzisz? Z tego co się orientuje otwór w IM jest pod klipsem.
 8. On jest zrozumiały, gwarantuję że większość osób może w ogóle nie dostrzeć błędu
 9. Cześć i witaj na forum. Stalówek raczej nie ma ze szczotkowanej stali - rozumiem że to pomyłka. W podanym budżecie zastanowiłbym się nad Faber-Castel Loom. Może jest to nieco inny wygląd niż oczekujesz (oraz skuwka nie jest stalowa), ale ich stalówi piszą naprawdę dobrze. Można też przemyśleć zakup Watermana Hemisphere - można nówkę się kupić na licytacji za mniej niż 100 złotych, ale trzeba obserwować aukcje.
 10. Jeśli to wkład startowy to wydaje mi się że one są gorsze niż te kupione osobno. Nie chcę szerzyć teorii spiskowych, ale na kilku wkładach które miałem, odnoszę wrażenie że właśnie tak jest.
 11. Jeśli szlufka jest za wąska to można włożyć do niej grube pisadło (np. Faber Castell e-motion) na kilka dni żeby się rozszerzyła. Mam kilka etui Wittchen ze szlufkami i zawsze tak robię.
 12. Jak na Oxfordzie porównałem ten wkład z piórami: - Kaweco 1.5mm z atramentem KWZ - Kaweco 1.1mm z atramentem Sailor Storia - Kaweco ze stalówką M z atramentem Sailor Storia To na odwrocie prześwit jest niemalże niewidoczny. Trzeba naprawdę bardzo dobrze się przyjrzeć żeby zobaczyć że na odwrocie jest coś napisane. Uważam że taki prześwit nie będzie przeszkadzał.
 13. Podaj jeszcze rozmiar wkładu to sprawdzę na ile prześwit jeat widoczny.
 14. Więc myślę że warto spróbować. Czym będziesz po nich pisał?
×
×
 • Utwórz nowe...