Jump to content

Aventador13

Użytkownicy
 • Posts

  1,713
 • Joined

 • Last visited

About Aventador13

 • Birthday 08/22/1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

2,184 profile views

Aventador13's Achievements

B

B (5/6)

 1. Jak dokładnie do tego doszło? Która część spływaka się uszkodziła? Jaki to był nabój?
 2. Nie wiem jaki mechanizm zabezpieczający przed wysychaniem posiada Sailor, bo po tygodniu potrafi mieć minimalny problem ze startem. Może chodziło Ci o pióra Platinum? Tam jest kapturek na sprężynie.
 3. Pilot MR ma specyficzny uskok przy sekcji; nie każdemu to odpowiada. Myślałeś o naprawie tego Parkera u fachowca? Za kilkadziesiąt złotych pewnie by doprowadził pióro do stanu używalności.
 4. Nie wiem czy jest sens kupowania lupy. Jeśli pióro nie piszę to i tak coś z tym trzeba zrobić; jeśli nie masz umiejętności, to lupa tutaj nie pomoże. To co opisujesz to najpewniej rzeczywiście baby bottom, więc ja na Twoim miejscu wysłałbym bezpośrednio do nibmajstra. Koszt takiej lupy jest porównywalny z naprawą pióra u pendoktora. Jeżeli na przyszłosć chcesz kupić sobię lupę to ja posiadam coś takiego: https://www.avans.pl/foto-i-kamery/obiektywy-do-aparatow-cyfrowych/lupy/lupa-levenhuk-zeno-multi-ml3 w zasadzie nie jest to nic ciekawego; w mojej po tygodniu przestała świecić latarka. Dwa mniejsze szkła z większymi powiekszeniami są bardzo małe, ale za to masz lupę 3 w 1 z dożywotnią gwarancją za w miarę rozsądną cenę. Jak rozglądasz się za lupą, to tak jak kolega doradzał - tylko te z większymi powiększeniami. 30x jest w miarę rozsądne, ale i tak szukałbym 40 lub 50. Mam inną lupę 20x i do piór średnio się nadaje.
 5. To w porządku Na przyszłość można zatem zrobić takie zdjęcia inaczej - np. dla próby promieni pokazać na jednym kadrze jedną przed próbą i po próbie. Myślę że to byłby bardzo czytelny sposób prezentacji. Trzymam kciuki za inne pomysły z barwnikami
 6. Sam pomysł na porównanie jest w porządku, ale metodologii niestety troszkę brakuje. Przede wszystkim z mojego doświadzenia wynika, że aby ocenić wpływ światła na atrament zapisany na kartce musi minąć co najmniej kilka miesięcy. Tylko bardzo słabe atramenty blakną po miesiącu. Po drugie ciężko ocenić wynik takiego eksperymentu. Na przyszłosć proponowałbym zrobić to następująco: przygotować dwie kartki próbne, ale tylko jedno wystawić na działanie światła. W ten sposób mamy zarówno wynik (w postaci kartki wystawionej na słońce) jak i wariant początkowy (kartka schowana w innym miejscu). Wiadomo że atrament w szufladzie też się starzeje, ale i tak wynik takiego doświadczenia będzie lepiej widoczny, ponieważ jeśli jedna kartka jest fotografowana na początku i końcu doświadczenia, to dochodzi wpływ samej jakości zdjęcia. Twoje na przykład były robione w innym świetle i początkowo kartka jest żółta, a później już biała.
 7. Jeśli po miesięciu masz cztery pięć więcej piór, to jest się czego obawiać Witaj na forum! Niewykluczone że na pięciu piórach się nie skończy
 8. Sprawdziłem, ale nie widzę u siebie tej części. Musiała sprzedać się wcześniej.
 9. Tłok ma tą zaletę, że ma dużą pojemność i nie trzeba aż tak często napełniać pióro jak w przypadku piór na naboje/konwerter. Atrament innego producenta można nalać. Jedynie pigmentowe lub inne wynalazki mogłyby *ewentualnie* zapchać pióro.
 10. Miałem kilka. Za 4 złote można kupić. Niektóre miały fabryczne defekty tłoka i nie działał jak należy. Czuć niską jakość wykonania, ale da się pisać.
 11. Wydaje mi się że mam coś takiego, nawet w tym samym kolorze, mógłbym to za 30 zł sprzedać. Jak nie odpisze do jutra to możesz się przypomnieć. Aventador13@protonmail.com
 12. Cześć. Rozmiary stalówek różnią się w zależności od producenta, a czasami nawet konkretny egzemplarz stalki może mieć widoczną rozbieżność między innymi stalówkami tego samego rozmiaru. Miękka stalówka to bardzo rzadki przypadek we współczesnych piórach. W podanym pułapie cenowym przychodzi mi do głowy Pineider Avatar, ale ma kiepską sekcję (uchwyt). Miękkie stalówki mają też Pelikany, ale jedynie model w takim budżecie to M200, który jest bardzo małym piorem. Żadne pióro nie powinno drapać. To da się skorygować.
 13. Dzięki za recenzję. Też miałem dwa inne kolory z tej serii i również byłem pod wrażeniem. Wspaniale się pisało. Mało problematyczne jak na pigmentowe.
 14. W sumie to jeśli zleceń ma aż tak dużo, a jest w tym zakładzie sam, to nie ma się co dziwić że terminy są odległe.
×
×
 • Create New...