Jump to content

Aventador13

Użytkownicy
 • Posts

  1,707
 • Joined

 • Last visited

About Aventador13

 • Birthday 08/22/1999

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

2,059 profile views

Aventador13's Achievements

B

B (5/6)

 1. Sprawdziłem, ale nie widzę u siebie tej części. Musiała sprzedać się wcześniej.
 2. Tłok ma tą zaletę, że ma dużą pojemność i nie trzeba aż tak często napełniać pióro jak w przypadku piór na naboje/konwerter. Atrament innego producenta można nalać. Jedynie pigmentowe lub inne wynalazki mogłyby *ewentualnie* zapchać pióro.
 3. Miałem kilka. Za 4 złote można kupić. Niektóre miały fabryczne defekty tłoka i nie działał jak należy. Czuć niską jakość wykonania, ale da się pisać.
 4. Wydaje mi się że mam coś takiego, nawet w tym samym kolorze, mógłbym to za 30 zł sprzedać. Jak nie odpisze do jutra to możesz się przypomnieć. Aventador13@protonmail.com
 5. Cześć. Rozmiary stalówek różnią się w zależności od producenta, a czasami nawet konkretny egzemplarz stalki może mieć widoczną rozbieżność między innymi stalówkami tego samego rozmiaru. Miękka stalówka to bardzo rzadki przypadek we współczesnych piórach. W podanym pułapie cenowym przychodzi mi do głowy Pineider Avatar, ale ma kiepską sekcję (uchwyt). Miękkie stalówki mają też Pelikany, ale jedynie model w takim budżecie to M200, który jest bardzo małym piorem. Żadne pióro nie powinno drapać. To da się skorygować.
 6. Dzięki za recenzję. Też miałem dwa inne kolory z tej serii i również byłem pod wrażeniem. Wspaniale się pisało. Mało problematyczne jak na pigmentowe.
 7. W sumie to jeśli zleceń ma aż tak dużo, a jest w tym zakładzie sam, to nie ma się co dziwić że terminy są odległe.
 8. Wcale nie założyłem że nie zużuje się wkładu do końca, tylko po prostu ta analiza nie bierze tego pod uwagę. Przedmiotem szacunków był koszt samego długopisu.
 9. Wykres jest super, ale brakuje jeszcze w tej cenie długopisu. Przygotowałem taki wykres dla Forumowiczów w różnych wariantach długopisu Hemisphere. Nie ma za co! Z wykresu widać, że koszt miesięczny długopisu asymptotycznie zmierza do 0. Zatem im dłużej posiadacie swoje długopisy, tym mniej kosztują Niestety teraz widzę że oś pozioma nie jest opisana poprawię to przy okazji, ale chodzi oczywiście o czas w miesiącach.
 10. Wiem. W takich sytuacjach warto sprawdzić inne przedmioty sprzedającego. W tym przypadku widać, że to niejedyne pióro sprzedawane przez tego uzytkownika. Oczywiście to że ktoś masowo handluje piórami nie oznacza, że nie będzie oszukiwał, ale - moim zdaniem - na pewno jest bardziej wiarygodny niż ktoś kto ma do sprzedania tylko jedno pióro na swoich aukcjach (i niejednokrotnie jest to w ogóle jedyna jego aukcja).
 11. Opinie są podzielone, bo stare pióro może być w różnym stanie zachowania i po różnych "przejściach." Jeśli stalówka będzie drapała, to pendoctor może załatwić sprawę. Ja w takich sytuacjach pytałbym o takie rzeczy sprzedającego, bo wtedy masz wiedzę o konkretnym egzemplarzu.
 12. Witaj na PWF Czsami robimy tutaj wspólne zamówienia celem obniżenia kosztów wysyłki lub uzyskania dodatkowe rabatu. Więcej info w odpowiednim dziale.
 13. Jeśli to jest nowy atrament, to na etapie produkcji coś nie wypaliło. Ewentualnie był nieprawidłowo przechowywany. W normalnych warunkach nie powinno się dziać coś takiego (powstawanie takich obiektóœ w atramencie) Do pióra bym już nie wlewał. Nie jestem chemikiem, ale wydaje mi się, że jeśli coś wytrąci się z roztworu, to ten roztwór będzie miał inne właściwości (bo skład się zmienił). Wiem że z punktu widzenia chemii to nie jest wytrącanie, ale każdy wie o co chodzi. Poza tym, jak to możliwe że pióro zaczęło po pewnym czasie przerywać i drapać. Jeśli stalówka drapie, to być może ma jakiś defekt; powienien być on wyczuwalny niezależnie od tego czy pióro ma atrament, czy też nie. Choć z reguly atrament rzeczywiście powoduje lepszy poślizg i nie jest to aż tak wyczuwalne.
 14. Myślę że powinno być ok. Tylko że od razu mówię że to nie spowoduje efektu Slip&Seal znanego z Platinum, ale zasychanie powinno być mniej uciążliwe.
×
×
 • Create New...