Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 6.03.2020 o 09:37, Krzysiek_W napisał:

 

@Bukowski Czyszczenie to chyba za mocne słowo, bardziej chodziło o przepłukanie, o którym w internetach trochę ludzi pisze. To moje pierwsze nowe pióro którego tego wymagało, wcześniejsze startowały od pierwszego napełnienia.

Edytowano przez Krzysiek_W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bukowski napisał:

słucham? 

 

Chodziło mi o to, że porównujesz pióra pięćdziesięcioletnie do współczesnych. Nie twierdzę, że te starsze są gorsze od współczesnych, ale jednak nie ma sensu porównywać ich na tych samych warunkach. Te starsze przeważnie piszą lepiej, bo gdyby pisały źle to nie dotrwałyby do naszych czasów, bo wcześniej ktoś by je wyrzucił. Dlatego raczej unikam porównywania piór starych i nowych pod względem niezawodności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bukowski napisał:

Nowe pióro a nie chce ruszyć... 

I akceptujesz coś takiego? To norma z nowymi piórami? 

50cio letnie bądź starsze ruszają z marszu a to nowy produkt zaczyna od wady...czy jak inaczej to nazwać? 

Gdyby mi się zdarzyło coś podobnego byłby zwrot, reklamacja oraz negatywna ocena. 

WTF? GDZIE MY JESTEŚMY

Łoj tam, ale ruszyło i to się liczy. W końcu nie trafiło do rąk "lamera" tylko do pióromaniaka" :) A tak poważnie, to już nie raz o tym się tu pisało. Dzisiejsze pióra to loteria. I nie ważne czy to górna półka czy jak to mówi się: "budżetowa". Osobiście mam nawet dziką satysfakcję jak nie raz uda mi się ożywić jakieś kapryśne pióro. Każdemu daję szansę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godzin temu, Amarok napisał:

Może nie nazwałbym tych piór wybitnymi, ale coś w sobie mają. Jeszcze jeden Van Gogh do kolekcji: Portrait in Blue.

 

mam słabość do tego producenta, a dopasowanie kolorów do poszczególnych obrazów VG jest niesamowite - gdybym nie kupił innych piór, to brałbym właśnie te, czyli Portrait in Blue, Chair i Starry Night

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moogoom napisał:

A cóż to takiego?

I ciekawy ma system zamykania skuwki... 🙂

Napiszesz jak się tym pisze?

Kolor też fajny. 🙂

Strzelam, że to Visconti Homo Sapiens, a system zamykania skuwki to połączenie systemu klikowego i gwintowego. W środku jest sprężynka, zakładanie polega na dociśnięciu i przekręceniu o ok. 1/4 obr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moogoom napisał:

A cóż to takiego?

I ciekawy ma system zamykania skuwki... 🙂

Napiszesz jak się tym pisze?

Kolor też fajny. 🙂

Dzięki :)

Jest tak jak napisał @Tales visconti homo sapiens dark age oversize. skuwka na pół, albo nawet ćwiećobrotu wskakuje na swoje miejsce. fajny patent bo nie ma dużo kręcenia (ciekawszy ma chyba tylko pineider z magnesami). kolor jest czarny, drobny porowaty, ale mi to nie przeszkadza. Pisze się bardzo przyjemnie, ale jednak przyzwyczaiłem się do M z tej firmy, wiec chwilę muszę jeszcze się nim pogawić :)

10 minut temu, Amarok napisał:

Czy stalówka jeszcze palladowa (powoli biały kruk) czy już złoto?

tak, to palladowa F - taki był warunek zakupu. Udało mi się jeszcze je kupić gdy euro było w normalnej cenie, bo teraz różnica na tym piórze jest prawie 200zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się się Szanowni Państwo nową zabawką- takie trochę nawiązanie do dziecinnych lat. Piękny kolor ocenanu po zachodzie słońca, połączony z metalem pokrytym platyną daje wrażenie, że mamy w rękach ciekawą zabawkę dla dużych chłopców. Pióro jest słusznej masie- dzięki zakończeniu tłoka, które wykonane jest z metalu. Daje to fajny balans i miłe doznania podczas pisania.

Montblanc La Petit Prince to model wykonany na bazie klasycznej 146-tki z modyfikacjami, o których wspomniałem powyżej.

Wybrałem stalówkę "F" i ten wybór doskonale się sprawdził. Miła kreska o dobrym cieniowaniu atramentu. No i ten przyjemny dla oka grawerunek :)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 1.jpg
galeria zdjęć na allegro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się najpierw przywitam z wszystkimi: HEJ!

A teraz się trochę pochwalę, a w zasadzie pożalę (albo jedno i drugie). W tym tygodniu udało mi się upolować aż trzy sztuki:

- frankenpena, ale w zasadzie takiego "miękkiego", bo wszystko zostaje w rodzinie: Lamy 68 z kapeluszem od 69-ki,

il_794xN.2226353775_7imz.jpg.962aa9ab9e1005410d4a4bf66aa692c4.jpg

 

- Kaweco 80 F, na temat którego nie jestem w stanie nic znaleźć,

EDIT: Już wiem, czemu nie mogę znaleźć informacji na temat v80... bo bardziej prawdopodobne, że to jest V60s :D

s-l1600a.jpg.10096748ce00e38da4198bd5d54745c0.jpg

 

- Gehę (prawdopodobnie) model 711K; piszę prawdopodobnie, bo z tego co widziałem 711k ma stalówkę stalową, a ta z aukcji to 14K.

s-l1600a.jpg.de24f121440ed2880d928c0c7de65643.jpg

W sumie cieszę się z tego polowania, ale z racji zamkniętych granic i odwołanych lotów przyjdzie mi jeszcze poczekać na te cudeńka 😕

PS. Zdjęcia z aukcji.

 

Pozdrawiam, heyahero

Edytowano przez heyahero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszło. Wing Sung 601. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałem, że zamknięte granice są także dla przesyłek.

Muszę przyznać, że za lekko ponad 50 zł dostajemy całkiem sporo. Pióro posiada przyciskowy system napełniania i pisze zaraz po wyjęciu z pudełka. Co prawda gwint łączący ślepą skuwkę z korpusem chodzi dość szorstko, ale tego się przecież nie czuje podczas pisania. Pisze dość gładko, z wyraźnym szumem.

Mimo wszystko raczej jest to moje pierwsze i ostatnie pióro z zakrytą stalówką, bo zauważyłem, że mam problem z odpowiednim ustawieniem jej względem papieru.

mYsY8zQ.jpg1O6Z6X5.jpgYLEYzWi.jpgNSowIZK.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...