Skocz do zawartości

Nautilus - ciekawy (?) projekt


visvamitra

A  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myslisz o tym designie?



Polecane posty

Jak dla mnie nie jest przekombinowany, raczej dość spójny stylistycznie. Widać, że autor poszukiwał czegoś w rodzaju nowej "formy przemysłowej" dla pióra. Moim zdaniem całkiem dobrze mu się to udało. Inna sprawa czy się to komuś podoba czy nie. Szczególnie feeder robi na mnie wrażenie elementu smukłego i wręcz wykonanego w technologii kosmicznej. Ciekawe jest też rozwiązanie połączenia sekcji z konwerterem.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, to przerost formy nad treścią.

 

 Dziwne, ale dość ciekawe, ----- stylistyczne pióro przyszłości, --- bliskiej przyszłości

 jeśli jeszcze będą za 20 - 30 lat produkowane pióra, a pewnie tak, to powoli trzeba będzie się do takiej stylistyki przyzwyczajać :)

Nie sądzę.Mamy już współczesne przykłady. Waterman Concorde - zainspirowany pierwszym naddźwiękowym pasażerskim samolotem o tej samej nazwie.

Waterman Carene - zainspirowany kadłubem jachtu. Ale klasyczne Montblanki i Pelikany mają się dobrze.

Nie mówię tu o różniastych LE, które są raczej bardziej okazami wspólczesnej skulptury niż narzędziami do pisania.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Owszem w pełni się zgadzam,  :thumbup:  ale moim zdaniem, aktualnie -- to są pojedyncze jednostki, badające rynek pod względem

 popularności takiej stylistyki, jak wspomniany przez ciebie Waterman Concorde, czy też Carene i inne piórka.

 http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2873-waterman-concord/?hl=%2Bwaterman+%2Bconcorde

 Za wspomniane 20 - 30 lat lub dłużej, taka stylistyka Nautilusa, i podobne -- będzie dominowała nad klasycznym wzornictwem piór

 oczywiście jeśli taki styl przyjmie się wśród miłośników piór, nie ma na razie co gdybać --- czas pokaże :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
Dnia 8.04.2016 o 07:37, visvamitra napisał:

Na stronie Yankodesign pojawił sie projekt pióra Nautilus. Ciekawy jestem, co onim myslicie?

 

Dla mnie trochę przekombinowane, ale nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć coś takiego na zywo.

 

 

nautilus_pen_3.jpg

 

nautilus_pen_4.jpg

 

nautilus_pen_6.jpg

 

 

Mi się kojarzy z okrętem podwodnym. Ale USS Nautilus nie jest zbyt podobny -- możliwe, że US Navy ma jakiś nowy koncept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ciekawe wykopalisko, @greg_pen jak na to trafiłeś?  A najlepsze jest to, że link jeszcze działa:

nautilus_pen_1.jpg

nautilus_pen_4.jpg

Jednak nie spotkałem się z informacją, że coś takiego zostało wyprodukowane. Tak po 7 latach to trochę słabo. A może ktoś z Was widział??

Natomiast to widziałem na własne oczy (nie chciałem brać do ręki, robić kłopot przy gablotce):

02_ISMLN_SL_1_S-2.jpg?v=1554293860

A gdybyście mieli okazję wybrać, to które? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Klerk napisał:

Jednak nie spotkałem się z informacją, że coś takiego zostało wyprodukowane. Tak po 7 latach to trochę słabo. A może ktoś z Was widział?

To było praktycznie skazane na porażkę w takim kształcie - ma swoją własną stalówkę i do tego dedykowany spływak, który w dodatku na wizualizacjach wygląda na niezbyt funkcjonalny. Dużo niezależnych producentów próbowało robienia własnych stalówek i mało komu to wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel Do tego zakładam, że cena byłaby z kosmosu, biorąc pod uwagę tyle "innowacji" wymagających odrębnych linii produkcyjnych, czyli ogromna, niepewna inwestycja.

Projekt ciekawy, nawet pokusili się o namiastkę ergonomii (wcięcia na sekcji), ale jako przedmiotu użytkowego to ja tego nie widzę. Ot, gadżet, durnostojka, kurzołap na dłuższą metę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Designersko bardzo ok, ale ergonomicznie to chyba porażka. Zwłaszcza sekcja, bo albo czegoś nie widzę albo trzymałbym to bokiem. Za to gdyby sekcja była okrągła to insza inszość. Ale tak z drugiej strony: czy zaciekawiłoby Was to pióro, gdyby pojawiło się na znanym, azjatyckim portalu z opisem: "Luksusowe fontanna długopis, Bimbao 123, ekstra fajny nib, cena z wysyłką 26,50"? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...