Jump to content

YAMAHAL

Użytkownicy
 • Posts

  581
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

989 profile views

YAMAHAL's Achievements

M

M (4/6)

 1. Nie okładka czyni książkę dobrą ale podobają mi się nowe etykiety
 2. @Klerk tu nie ma się co przerażać, cyferki cyferkami a rzeczywistość praktyczna jest całkiem inna ---- spływak spływakowi nierówny, do każdego spływaka należy podejść indywidualnie, jednemu wystarczy jak opisałeś przesunąć ciut grubszym listkiem szczelinomierza po kapilarnej linii i pisze mokro nie przerywając, a drugiemu trzeba wyrąbać rowek jak kanał La Manche, przykład mojego Inoxcrom-a gdzie od nowości za cholerę nie chciał pisać --- po kilkudziesięciu próbach poszerzania i pogłębiania uzyskałem szerokość mniej więcej 2 mm a głębokość 2.5 mm i wówczas piórko zaczęło konkretnie pisać i co najciekawsze pióro stoi stalką w dół dniami i nocami i nie wylewa, to jest taki mój test na wylewność pióra by nie przesadzić --- gdzieś tu na Forum opisałem tą sprawę. Co do nożyka do tapet to tu jest mój błąd bo fakt faktem nie mierzyłem szerokości nożyka, wydawało mi się że ma szerokość grubo powyżej 0.5 mm ale i tak podtrzymuję że szerokość nożyka jest idealna do poszerzenia i delikatnego pogłębienia rowka by pióro pisało mokro bez przerywania -- w 80% moich piór jest to zastosowane, (i oczywiście próby i jeszcze raz próby, omijając z góry założenie --- przykładowo że poszerze 1.5 mm i pogłębie na 2 mm bo to się nie sprawdzi ) ale też zawsze podkreślam by nie poszerzać ani nie pogłębiać górnego odcinka spływaka --- ma zostać około 1 cm nienaruszony, to samo się tyczy trzpienia -- nie skracać ani nie poszerzać rowka w trzpieniu --- nie wiem taka jest moja metoda a każdy zrobi jak chce.
 3. @Marshall możliwe że otrzymałeś felerny spływak, lub jest to już nowej generacji -- nie wiem bo nie mam nowych piór Watermana mogę się jedynie domyślać. Co do samego spływaka ---- Marshall albo mnie zle zrozumiałeś albo możliwe że to ja nie zbyt precyzyjnie opisałem ---- poszerzenie a pogłębienie to jest różnica, kanalik spływowy poszerzamy delikatnie bez wielkiego nacisku kilkukrotnie na szerokość nożyka do tapet << odwrotną stroną -- nie ostrą >> przy tej czynności samoczynnie kanalik zostaje odrobinę pogłębiony i to w zupełności wystarczy --- chodzi o to by nie przesadzić z pogłębieniem np. 2 mm lub więcej, bo jak przesadzisz to masz kran a nie pióro --- wystarczy do 1 mm. Jeśli chodzi o precyzje to masz racje, bez dobrego szła powiększającego nie ma co zabierać się do takich robótek (no chyba że masz sokoli wzrok) ale pomimo to, warto mieć dany element w powiększeniu, plus duża dawka cierpliwości opanowania i spokoju. https://www.google.pl/search?q=lupa+na+stojaku&amp;source=lnms&amp;tbm=isch&amp;sa=X&amp;ved=0ahUKEwjrht-x9pfgAhUSs4sKHbbwD94Q_AUIDigB&amp;biw=1280&amp;bih=860#imgrc=_
 4. @Marshall tu masz spływak Watermana pasujący do Allure - Graduate oraz Expert...... jak widzisz spływak zbudowany jest jakby z trzech części --- patrząc od strony trzpienia (tam gdzie nabijasz nabój) kanalik spływowy jest szerszy od środkowej i górnej części, dla uzyskania dobrego mokrego przepływu poszerzasz wstępnie tą środkową część na taką samą szerokość jak ta dolna, jeśli nie przyniesie to zadowalającego efektu ----- poszerzasz na mniej więcej taką samą szerokość tą trzecią część (górną ) ale tylko tam gdzie są żeberka --- tam gdzie jest płaskie zostawiasz bo grozi wodospadem. Niepotrzebnie przycinałeś trzpień ---- jeśli dobrze zrozumiałem odrobinę skróciłeś go ---- trzpienia się nie skraca ani nie poszerza tego rowka w trzpieniu ma zostać tak jak jest.
 5. nie szkodzi ------ co do stalek z Allure to masz pewność że będą pasowały, jeśli chodzi o stalki z Experta to 100% pewności nie mam to było dawno z 2 -3 latek temu, ale o ile pamiętam to nie było problemu z zamianą do Allure, więc jeśli by się to potwierdziło to z Experta też będą pasować <<<< ja już Experta nie posiadam jedynie Allure >>>> więc jak widzisz trudno o faktyczne wizualne porównanie ----- ale poczekaj --- trochę cierpliwości inni się wypowiedzą w tym temacie i potwierdzą lub zaprzeczą. wyszukałem dawny post potwierdzający wymianę stalki Experta poczytaj
 6. @zwanzig jeśli chcesz zakupić stalówkę do Allure - Graduate z tym że jest CT ty masz GT rozmiar M https://allegro.pl/oferta/stalowka-waterman-allure-graduate-ct-m-medium-7756405064 tu masz rozmiar F ale CT https://allegro.pl/oferta/stalowka-waterman-allure-graduate-ct-f-fine-7756406541 o ile się nie mylę, bo kiedyś chyba zmieniałem stalkę z Watermana Expert do Allure czy odwrotnie --- nie pamiętam to też jest, z tym że rozmiar EF ale kolorek GT https://allegro.pl/stalowka-waterman-expert-gt-ef-extra-fine-i7756386088.html z Hemisphere o ile wiem to nie pasuje, więc na tym się nie skupiaj. Powodzenia
 7. Taka mała ciekawostka w różnicy jednego atramentu w opisach lub testach w pierwszym przypadku ----- fotka od koleżanki @Nikaa .... byłbym skłonny zakupić ten atrament --- świetny kolor blue black z solidnym turkusem ale patrząc w test @Akszugor nawet bym nie pomyślał o zakupie tego atramentu, ja rozumiem różnica w ustawieniach monitora oraz różnicy w aparatach w którym została wykonana fotka lub też sam skan itd. ale żeby aż taka kolosalna różnica.
 8. Temat wałkowany z przed kilku lat. Nie poszerzajcie kanalika spływowego (kapilarnego) w spływaku żyletkami tradycyjna żyletka jest miękka i niezmiernie łatwo można ponacinać boki, a to skutkuje albo przytkaniem atramentu w spływaku lub za mocnym wylewem ---- czyli zniszczeniem spływaka.... już nie wspomnę o pociętych palcach Bardzo dobry jest do takich prac --- nożyk do tapet, ---- ale nie tą ostrą stroną ----- lecz odwrotną -- nie ponacina się boków, i przy kilkukrotnym, spokojnym i stabilnym przesuwaniu nożyka, z odpowiednim naciskiem wzdłuż kanalika otrzyma się odpowiedni efekt Jeszcze mała uwaga, nie poszerzajcie kanalika w całości do końca --- czyli do samego dzioba --- zostawcie przy dziobie około 0.5 cm nie naruszony fabrycznie spływak, to wam da pewność że pióro nie będzie wylewało atramentem a pióro będzie pięknie pisać mokrą stabilną kreską.
 9. @Abore pisz poprawnie ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 10. @alrun zacne piórko, gratuluje ------ ciekawostką jest że w dwóch odcieniach fioletu --- piórko było na zamówienie?
 11. @Abore przyjacielu nieumiejący poprawnie pisać mam coś podobnego --- również z płaskim pokrętłem ty masz czerwony ja czarny z napisem JINHAO jedynie co może się różnić to wejście tłoczka na trzpień <<<< otwór >>>> mogę tobie sprezentować -- ja i tak tłoczków nie używam --- PW.
 12. @Abore ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 13. @Franek pamiętam, czytałem --- choć wykładem bym tego aż tak nie nazwał, ot taka mała wzmianka na marginesie kolega jak chce to potrafi pisać poprawnie, niedawno zwróciłem na to uwagę, to następny post napisał aż miło było czytać ---- z kolei następne --- wiadomo zdrówka
 14. @Abore ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 15. Też chętnie zakupił bym różne kolorki HERO ---- (była tu gdzieś fotka z całą paletą atramentów HERO) prawdopodobnie nie do dostania w Polsce, u nas tak jak piszesz --- niebieski, granatowy i czarny, na niebieskim washable możesz się rozczarować -- jak dla mnie zbyt jałowy, blady --- ale gust gustem Co do Diaminek to u mnie przodują w piórach ale te z palety ciemniejszych i bardziej nasyconych jak wspomniany wyżej Midnight lub Sargasso Sea, Bilberry https://www.f-pen.pl/kategoria/diamine również polecam Private Reserve https://luxpen.pl/45-atramenty-private-reserve można samemu dopasować sobie Blue Black mieszając atramenty --- spokojnie nic się złego po zmieszaniu nie dzieje lub wybrać dla siebie odpowiedni kolorek.
×
×
 • Create New...