Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Test BBCode

 

Zamiast linka do postu w znaczniku {post} trzeba wstawić samo ID postu, np. dla Twojej recenzji Baoera:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2503-baoer-79-starwalker/#entry30109

będzie to liczba za słowem entry. Poprawny kod będzie wyglądał tak:

[post='30109']Test BBCode[/post]
Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dać ID posta, link do posta znajduje się przy jego numerze w prawym górnym rogu posta (#1 dla pierwszego posta w temacie itd.). Numer który podałeś w kodzie jest ID całego tematu - tak też można, ale trzeba użyć innego kodu (w liście kodów widnieje pod nazwą 'Topic Link'):

 

Test BBCode #3

[topic='2503']Test BBCode #3[/topic]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[post='30109']Test BBCode #4

 

Teraz się chyba obraziło bo pomalowałeś numer ID na zielono, czyli właściwie wstawiłeś kolejny znacznik do środka znacznika. Kolory w moich wpisach w ramkach biorą się ze znacznika {code} - który służy do wpisywania kodu, i maluje składnię żeby kod był czytelniejszy (przy kilkudziesięciu lub więcej linijkach robi to różnicę w czytelności). To co wstawiłeś w czystym kodzie, bez formatowania pokazanego w edytorze wyglądało tak (kolory zignoruj ;)):

 

[post=[color=#008000]'30109'[/color]]Test BBCode #4[/post]
Edytor na forum domyślnie pokazuje od razu efekty użycia większości znaczników, zamiast użytej składni. Na przykład jeśli wstawisz kliknięciem w edytorze link zobaczysz od razu coś takiego:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?showtopic=2503

Lub coś takiego, jeśli przed wybraniem opcji link zaznaczysz fragment jakiś fragment tekstu. Tutaj zaznaczyłem 'coś takiego'.

 

Ale tak naprawdę edytor wstawił tutaj BBCode, który od razu został przezeń zinterpretowany jako klikalny link. Składnia tych kodów wygląda odpowiednio:

 

[url=http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?showtopic=2503]http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?showtopic=2503[/url]

oraz

[url=http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?showtopic=2503]coś takiego[/url]
Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woją drogą albo sam jestem głupi albo edytor jest trochę zbugowany, przy każdej edycji postu powyżej dodaje mi dodatkową linię na początku kodu w środku znacznika {code}, próba usunięcia tych linii w edytorze rozbudowanym wyrzuca całą ramkę {code}, trzeba to robić w edytorze tekstowym, ale przejście na niego wyrzuca niektóre znaczniki (gubiły mi się ciągle zamykające {/post} i {/color} w mojej odtworzonej wersji posta Visamitry w pierwszej linijce posta.), do tego nie chce ich zaakceptować po ich umieszczeniu z powrotem - wstawiam ten {/post}, zapisz zmiany a jego nadal nie ma, trzeba wrócić do edytora rozbudowanego i tam to dodać.

 

Dodatkowo prosiłbym kogoś z uprawnieniami o przeniesienie tych postów do nowego tematu w odpowiednim dziale ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora roku temu zachorowałem na pióro wyglądające jak Aurora Ottantotto 803: duży, cygarowaty, czarny korpus, pozłacane wykończenia, srebrna skuwka, napełniane tłokiem. Strasznie niepraktyczne połączenie, jeśli ktoś zakłada skuwkę na tył pióra, ale skutecznie zagnieździło mi się w ośrodku estetyki na półce opisanej "ładne".

Niestety, Aurory 803, ani tym bardziej BCC, w sensownej cenie nie udało się znaleźć, w bezsensownej też niezbyt było w czym wybierać, więc ostatecznie zadowoliłem się namiastką.

Kupiłem już dawno, a w sobotę odebrałem po remoncie. Przy okazji pochwalę się "pryzmatem", a co mi tam!

SolitaireDoue.jpg

 

Gdyby ktoś po obejrzeniu zdjęcia doszedł do wniosku, że pióro nie posiada sekcji, stalówki ani spływaka, uspokajam: pióro te elementy posiada. Jego właściciel jest za to leniwy i pstryknął tylko jedną fotkę, w dodatku przy paskudnym żółtym oświetleniu i z lampą. Bez lampy to zdjęcie wyszłoby sine, nawet mimo włączonego filtru w aparacie. Chyba muszę powymieniać żarówki w mieszkaniu.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Baoer 79

 

$T2eC16RHJIQE9qUHsiqsBRvTgLN(eg~~60_12.J

 

 

Pierwsze kupione za 2,02usd wraz z przesyłką, drugie za 5,50usd również z przesyłką, co daje dwa pióra za niecałe 25zł.

 

Jak przyjdą, będzie jakaś mała recenzja i fotki tych wynalazków, hihi.

W mojej aukcji były zdjęcia z brzydkim znakiem wodnym, więc pożyczam to ;) Zapłacony chwilę po wygraniu aukcji, chińczyk godzinę później oznaczył jako wysłane. Teraz tylko miesiąc czekania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora roku temu zachorowałem na pióro wyglądające jak Aurora Ottantotto 803: duży, cygarowaty, czarny korpus, pozłacane wykończenia, srebrna skuwka, napełniane tłokiem. Strasznie niepraktyczne połączenie, jeśli ktoś zakłada skuwkę na tył pióra, ale skutecznie zagnieździło mi się w ośrodku estetyki na półce opisanej "ładne".

Niestety, Aurory 803, ani tym bardziej BCC, w sensownej cenie nie udało się znaleźć, w bezsensownej też niezbyt było w czym wybierać, więc ostatecznie zadowoliłem się namiastką.

Kupiłem już dawno, a w sobotę odebrałem po remoncie. Przy okazji pochwalę się "pryzmatem", a co mi tam!

SolitaireDoue.jpg

 

Gdyby ktoś po obejrzeniu zdjęcia doszedł do wniosku, że pióro nie posiada sekcji, stalówki ani spływaka, uspokajam: pióro te elementy posiada. Jego właściciel jest za to leniwy i pstryknął tylko jedną fotkę, w dodatku przy paskudnym żółtym oświetleniu i z lampą. Bez lampy to zdjęcie wyszłoby sine, nawet mimo włączonego filtru w aparacie. Chyba muszę powymieniać żarówki w mieszkaniu.

Fajna ta "namiastka" :P a co do aurory 88 to jest to wg mnie jedno z najciekawszych piór, gdyż....ma bardzo elegancki wygląd, nie razi przesadnymi zdobieniami, ma super wyglądającą i podobno równie świetnie piszącą stalówkę, idealne wymiary, wbudowany tłok...po prostu pióro, które by się wybrało jako to jedyne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, ale niestety kupiłem kiedyś wersję "biedną" (800) i teraz szkoda mi inwestować w drugie niemal identyczne pióro (bo "namiastka" to niby mój pierwszy 146? :P). Idealnie byłoby upolować skuwkę do Ottantotto 803 albo się z kimś wymienić za "drobną" dopłatą. Może kiedyś się uda. Albo mi się wcześniej Aurora znudzi i ją zdematerializuję.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...