Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pierwszy Pelikan w mojej kolekcji

 

th_IMG_20130820_192852_zpsd3c382df.jpg

 

th_IMG_20130820_192833_zpsd0b99907.jpg

 

th_454_zps33030eab.png

 

Ring na dole skuwki jest ścięty, z tego co na necie znalazłem to znaczy, że pióro kilka lat ma. Jest więc najstarszym w mojej kolekcji. Ciekawe czy idzie naprawić brak klipsa  <_<

 

Przepraszam, za fotki ale nie mam nic innego  ;)

Edytowano przez Dragan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero jakoś nie przyciąga mojej uwagi. Nie wróżę dla niego świetnej kariery w Europie i Stanach, lecz pewnie będzie się dobrze sprzedawało w Chinach, choć nie znam ich rynku tak dobrze, by to zapewnić.

 

Patrząc na zdjęcia Safari w tym kolorze myślałem, że kolor będzie zbliżony do przeciętnego zakreślacza. Na szczęście jest inaczej i barwa jest podobna do tej na zdjęciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są głównie czysto kosmetyczne, ale większość jest na plus dla Starwalkera:

 

  1. Skuwka Starwalkera jest zakręcana, a nie na zatrzask; jest też gwint na końcu korpusu, wiec tam też się pióro zakręca, a nie wciska; niestety klips wtedy trochę przeszkadza w uchwycie, bo leży bardziej na boku niż w górę, ale to pewnie zależy od konkretnego egzemplarza
  2. Klips w koniach jest strasznie sztywny, próba zahaczenia nim o pojedynczą kartkę może się skończyć nawet jej porwaniem, przy zakładaniu pióra o coś grubszego potrzeba użyć dość dużej siły, żeby go odgiąć; Starwalker ma klips ze sprężynką ukrytą w skuwce, podobnie jak wiele modeli Hero, używa się więc go o wiele wygodniej. Także sam kształt klipsa jest praktyczniejszy w Starwalkerze.
  3. Stalówki są niemal takie same, ale w koniach jest dwukolorowa, w Starwalkerze jest srebrna. Jeśli jakość złocenia nie jest najwyższa z biegiem czasu stalówka w koniach może je tracić, co mocno odbije się na wyglądzie. Starwalkerowi to nie grozi.
  4. Z drugiej strony wykończenie reszty pióra wygląda na wytrzymalsze w koniach. Nieco boję się o to, jak z czasem będzie wyglądała siatka na Starwalkerze.  W obu piórach lakier odszedł w miejscu, gdzie końcówka klipsa naciska na skuwkę. W Starwalkerze wygląda to gorzej bo te punkty są dwa i są na obrzeżu klipsa, w Baoerze punkt styku jest pod kulką na środku szerokości klipsa, trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć ubytek lakieru
  5. Sekcja w koniach jest chyba plastikowa, posiada lekko wystające kreski biegnące wzdłużnie, które wyraźnie poprawiają pewność chwytu ale mogą być dla kogoś niekomfortowe - mają nieco szorstkie krawędzie. Starwalker ma metalową, nieco wyprofilowaną sekcję, w zależności od sposobu trzymania można się natknąć palcem na nieco ostre krawędzie gwintu skuwki lub znacznie ostrzejszą krawędź korpusu
  6. Masa samych piór identyczna, po 20g. Skuwka nieco cięższa w koniach, ale nie zakładam jej na koniec korpusu bo może go porysować.

Subiektywnie wolę Starwalkera, podoba mi się bardziej. Ale nie żałuję że Chińczyk się pomylił i przysłał mi konie ;)

 

Oba modele ma także @visvamitra, może będzie miał jakieś inne spostrzeżenia.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł Waterman C/F w wersji czarno-złotej i dołączył do stalowego C/F (czyżby początek kolekcji?)

Modele różnią się poza wykończeniem stalówkami i tu mam pytanie do znawców z czego to wynika? Mam kilka mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii (pochodzą z różnych lat, wersja standardowa i "ekonomiczna", jeden z nich to podróbka(ktoś podrabiał C/F?)) ale moja piórowa wiedza jest znikoma wiec zdam się opinię innych.

 

Poniżej kilka zdjęć. W wersji czarno-złotej stalówka z 14ct Au z otworem powietrznym; w wersji stalowej 18ct Au bez otworu.

 

4289c2b070b363c6m.jpg

 

e7896e1e6757472em.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł Waterman C/F w wersji czarno-złotej i dołączył do stalowego C/F (czyżby początek kolekcji?)

Modele różnią się poza wykończeniem stalówkami i tu mam pytanie do znawców z czego to wynika? Mam kilka mniej lub bardziej prawdopodobnych teorii (pochodzą z różnych lat, wersja standardowa i "ekonomiczna", jeden z nich to podróbka(ktoś podrabiał C/F?)) ale moja piórowa wiedza jest znikoma wiec zdam się opinię innych.

 

Poniżej kilka zdjęć. W wersji czarno-złotej stalówka z 14ct Au z otworem powietrznym; w wersji stalowej 18ct Au bez otworu.

 

4289c2b070b363c6m.jpg

 

e7896e1e6757472em.jpg

Masz fart  :)

Pióro ze stalówką z otworkiem wyprodukowano w USA, jeszcze przed przeniesieniem się firmy i produkcji do Francji.

Datował bym je na okres 1953 - 1958.

Piórko ze stalówką bez otworku to już francuski C/F z lat 60-70.

Przykład C/F-a made in USA.

87195e26ccf9996c.jpg

I reklama z tamtych lat.

51d76bc234f1bebd.jpg

zdrówka

PS. Zobacz, czy na skuwce tego pióra jest napis : WATERMAN'S C/F, czy WATERMAN C/F?

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...