Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[ i m g ]http://imageshack.us/g/577/imxn.jpg/[ / i m g ]

ok proóbowałem, nie idzie :(

Czy ja muszę się tam rejestrować albo coś?

ewentualnie pojawia mi siE:

"Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum."

 

??

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć znak / na końcu linku, link musi się kończyć na.jpg inaczej skrypt forum głupieje.

 

Albo problemem jest to że dajesz link do całej galerii. Musisz wstawić na forum każde ze zdjęć osobno.

 

imxn.jpg

 

kts7.jpg

 

Poza tym podejrzewam, że imageshack przy uploadzie zdjęcia daje gotowy kod do wstawienia zdjęcia na forum. Powinien być opisany jako BBCode.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć znak / na końcu linku, link musi się kończyć na.jpg inaczej skrypt forum głupieje.

 

Albo problemem jest to że dajesz link do całej galerii. Musisz wstawić na forum każde ze zdjęć osobno.

 

imxn.jpg

 

kts7.jpg

 

Poza tym podejrzewam, że imageshack przy uploadzie zdjęcia daje gotowy kod do wstawienia zdjęcia na forum. Powinien być opisany jako BBCode.

[ i m g ] http://imageshack.us/photo/my-images/13/bms9.jpg [ / i m g ]

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecą do mnie dwa świeżo wylicytowane Sheaffer'y vintage, oba ze stalówkami Palladium Silver. Bardzo jestem ciekaw jak działają te stalówki. Trochę będę musiał nad nimi popracować. Mam nadzieję, że się uda. Chyba mam początki odmiany piórozy pod nazwą Sheaffer'oza. ;)

 

1.

Sheaffer_palladium_zpse3410147.jpg

 

2.

Sheaffer_Ursulines_zps6f7798b0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka atrakcja, jesli wolno spytać?

No właśnie nawet dość znośnie cenowo - akurat te kupione przeze mnie średnio tak w okolicy 30 - 40 USD. Oczywiście znajdziesz egzemplarze 'fully restored' i wtedy cena osiąga nawet kilkaset USD. Wszytko właściwie przez @Konisa hahaha, który kiedyś zasugerował żeby zainteresować się piórkami ‘wintydżowymi’. Można trafić na prawdziwe perełki, szczególnie jeśli chodzi o stalówki. Dawniej tak nie oszczędzano na materiałach… :D To pewnie jest trochę tak jak z samochodami, np. mechanik mi powiedział, że niedawno robił w 3-letnim mercedesie klamki, które przerdzewiały i się urwały, uszkodzenie  kiedyś nie do pomyślenia. :o

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nawet dość znośnie cenowo - akurat te kupione przeze mnie średnio tak w okolicy 30 - 40 USD. Oczywiście znajdziesz egzemplarze 'fully restored' i wtedy cena osiąga nawet kilkaset USD. Wszytko właściwie przez @Konisa hahaha, który kiedyś zasugerował żeby zainteresować się piórkami ‘wintydżowymi’. Można trafić na prawdziwe perełki, szczególnie jeśli chodzi o stalówki. Dawniej tak nie oszczędzano na materiałach… :D To pewnie jest trochę tak jak z samochodami, np. mechanik mi powiedział, że niedawno robił w 3-letnim mercedesie klamki, które przerdzewiały i się urwały, uszkodzenie kiedyś nie do pomyślenia. :o

A. Czyli cena standardowa :) Coś w nich do robienia jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Czyli cena standardowa :) Coś w nich do robienia jest?

  1. Wg. opisu sprzedawcy i tego co mi odpisał na moje pytanie jest w stanie ‘excellent’. Może zatem wystarczy przeczyścić i wypolerować stalówkę. Po cichu na to liczę. Byłem jedynym licytującym. Nie wiem czy to dobrze czy źle :unsure: hahaha. Może dwutygodniowa cierpliwość zarzucania wędki w eZatoce się opłaci, zobaczymy.
  2. Wg. opisu jest w stanie ‘not tested’, ;) czyli domyślam się, że może wymagać większego nakładu pracy. Ma też uszkodzone jedno żeberko w spływaku.

Cóż, cena odzwierciedla stan. Mimo tego te piórka wydają mi się warte zainteresowania, choćby dla samych palladowych stalówek, których jestem bardzo ciekaw. :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

W moich za 10 i 13 dolarów do wymiany były gumki. Przygotuj się na to, bo jest to prawdopodobne. Ten pierwszy to TD, drugi podejrzewam też (Snorkel?).

Ja gumki wymieniałem sam. Na moje kaprawe oczko pióro nr 1 ma stalówkę do polerowania. Ale samo nie było polerowane, to dobrze. Prawdopodobne jest to, że może zaistnieć konieczność wyjęcia spływaka i dokładnego czyszczenia. Czasem zaschnięty atrament przypomina kamień. Pióro numer dwa wygląda na będące w lepszym stanie czystości, ale na wypłukane raczej bym nie liczył. W TD dość często padają oringi przy blind cap'ie. 

Systemy TD są wyjątkowo łatwe w naprawie. Jednakowoż kupując zza Wielkiej Wody kupujesz półtuszkę kota w worku. Czasami okazuje się, że ktoś użył kleju rozpuszczalnikowego na przykład i cała akcja rozkładania pióra nagle staje się nieco bardziej skomplikowana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter22. Dzięki za fajne info. Ja nie pretenduję do miana pen doktora, ale postanowiłem coś sam powalczyć. Przez analogię trochę jak z samochodem – nie leci się z każdym drobiazgiem do mechanika. Jeżeli pióro będzie wymagało, tak jak piszesz, rozłożenia, przeczyszczenia, ew. polerowania, to postaram się to zrobić sam. Jak się okaże, że trzeba zrobić coś bardziej zaawansowanego, to cóż oddam w fachowe ręce, bo na przykład nie mam myjki ultradźwiękowej, itd. Itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najbezpieczniej kupić pióro z lever filler, łatwe w naprawie, do wymiany sama gumka, chociaż czasami istnieje problem z rozdzieleniem korpusu od sekcji ;] różne kleje ludzie stosują na ich połączeniu mimo, że jest to zbędne... Jeśli chodzi o system touch down to są na forum osoby, które mają go rozpracowany w szczegółach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lepki

Co ciekawe, mylisz się. TD są łatwiejsze w naprawie, gdyż na gwincie korpusu nie stosuje się klejów, a wymiana gumki i ewentualnie oringu jest bardzo prosta. Oczywiście, zawsze znajdzie się ktoś, kto i TD zaklei, ale mimo wszystko dość rzadko. Sklejanie lever fillera jest jak dla mnie uzasadnione, gdyż czasem ciężko znieść to, że coś się na łączeniu poluzowuje lub obraca. Mimo wszystko preferuję w tym wypadku szelak a nie Kropelkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najbezpieczniej kupić pióro z lever filler,...

Ballance'a z systemem napełniania lever filler kupiłem nieco wcześniej, dlatego napisałem, że mam początki Sheaffer'ozy hahaha :D. Teraz kolej na plungera... :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lepki

Co ciekawe, mylisz się. TD są łatwiejsze w naprawie, gdyż na gwincie korpusu nie stosuje się klejów, a wymiana gumki i ewentualnie oringu jest bardzo prosta. 

Owszem, nie jest to jakies trudne jeśli sie posiada odpowiednie oringi. Co do sklejania to chyba w obu przypadkach jest to częsta praktyka. Z tego co pamiętam to Alveryn miał krzyż pański z moim TD właśnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako piórko zapasowe do mojego Pelikana, nabyłem chińskie Hero 332, oraz coś co kupiłem eksperymentalnie jako ciekawostkę Hero 360°.

@Vespi, a to Hero 360 o to ciekawy wynalazek jest. Bardzo inetresująca stalówka. Może skrobniesz małą recenzję żeby pokazać jak się tym pisze? :).

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...