Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

To dalej do mnie nie przemawia.

Tu masz wszystkie Sonnety : http://www.parkerpens.net/sonnet.html

Parker Chiselled Gold GT ma inną fakturę.

Jest jednak sposób, aby sprawdzić, czy stalówka jest złota.

Jeżeli nie jest przyciągana przez magnes, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest złota.

A Parker Chiselled Gold GT wygląda tak :

1203867305cbb05f.jpg

1e81057d1d04e2cc.jpg

 

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uwielbiam wersje z wypukłymi wykończeniami.

Lepki: możesz podać datę produkcji tego Tartana (litera i rzymska cyfra na skuwce)? Przez moment myślałem, że ta walizka też Twoja. :w00t: Brakuje mi m.in. tych trzech po prawej. :P Pewnie już nie upoluję, bo mało kuszące cenowo. Spływak i profil stalówki wygląda na prawidłowy. Przydałoby się obejrzeć oznaczenia w rombie - popatrz, czy jest strzała i litery (jakie?), czy coś innego.

Tacki bardzo ciekawe. Muszę sobie coś takiego na moje Sonnety zmajstrować.

Logo na stalówce i na pudełku różne - ktoś pewnie pomieszał.

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/6940-parker-sonnets-in-fake-silver-colors/

"Concerning the Tartan gold plted version it really does exist, it was made to special order but has never been available commercially in large quantities."

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informacje na zagranicznych forach, że były tez takie jak mój ;) Info raczej pewne, bo egzemplarze kupowane w salonie parkera. Z drugiej strony to ciekawe, że mało informacji jest o tym konkretnym egzemplarzu, czyzby jakaś bardzo krótka seria?  :unsure:

 

Edit: chciałbym żeby to była moja walizka :P

Edit2: na piórze -> I.I

          na długopisie -> AI

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na targ staroci z nadzieją zakupienia jakiejś taniej skrzyneczki na pióra. Cóż, traf chciał, że gdzieś między Jezuskiem a świecznikiem leżał taki zestaw:

9920.jpg

 

Teraz juz leży u mnie na biurku :P

 

fyn7.jpg

fcq6.jpg

lelt.jpg

 

Gratulacje Lepki. Trafiłeś ciekawą wersję Sonneta. Na pewno wskazówką, że to oryginał będzie obecność długopisu, ale i jakość wykończenia całego zestawu. To był zbyt trudny wzór do idealnego odwzorowania. Mimo, że takie wykończenie było na potęgę podrabiane w Chinach (zarówno w kolorze srebrnym i złotym), to nigdy w tej ostatniej jako długopis (były podróbki piór kulkowych Gold Tartan).

 

Parker Sonnet Gold Tartan GT to była wersja niekatalogowa, ale można ją było swobodnie nabyć u hurtownika Lewertowskiego (sprzedawcy bezpośrednio powiązanego z Parkerem, Watermanem i spółką). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko dzisiaj kupione, ale nie pokazywałem. I nie wiem czy warto pokazywać bo pewnie nieciekawe, ale co tam ;)

 

Hero 443. Miałem już jednego (czarny), bardzo się polubiliśmy więc dokupiłem pozostałe dwie wersje kolorystyczne - zielony i brązowy. Zielony już zdążył ode mnie uciec jako drobny upominek zanim zrobiłem mu zdjęcie, więc pokazuję tylko drugiego:

eX4OoUbh.jpg

Yj9ph55h.jpg

 

Następna rzecz to dwie sztuki Hero 612. Właściwie ich nie potrzebowałem, ale zaintrygowała mnie darmowa wysyłka z Chin przy piórach za tak śmiesznie niską cenę (brązowe wylicytowałem za 99 centów, zielone za $2,75, od dwóch różnych sprzedawców). Jak widać przesyłka zadziałała, w dodatku pióra są przyzwoite - aerometryczny system napełniania działa w nich dokładnie tak, jak powinien, zaciągając całą gumkę atramentu :)

 

0ATIfY5h.jpg

wk3R75lh.jpg

 

Kolejna rze cz jest chyba najciekawsza :) Wiem o nim tyle, ze na klipsie ma napis VIS PEN, wg sprzedawcy to pióro włoskie. Kupiłem go razem z Pelikanem MK30, którego pokazywałem wyżej - normalnie na to pióro bym się nie zdecydował, bo koszty wysyłki przekraczały jego wartość :) Ma ciekawy system napełniania, podoba mi się okienko podglądu, niestety stalówka zamiast punktu irydowego ma tylko wygięte blaszki (mimo to pisze całkiem gładko i przyjemnie), do tego lubi przysychać - ale myślę, że jak na pióro wylicytowane za 3 dolary jest jak najbardziej w porządku!

 

qB0L7yYh.jpg

lS2MTJBh.jpg

HDeKOcPh.jpg

i381uZsh.jpg

pIuPzTBh.jpg

 

Następna rzecz to nie pióro, a ołówek, i nie kupiony, a znaleziony. Rotring Tikky 0,7mm. Miałem go gdzieś na szarym końcu swojej listy zakupowej, i to właśnie w wersji na tę grubość wkładów. Trochę sfatygowany, ale działa doskonale.

 

MJOn4Rfh.jpg

 

I ostatni mój zakup,dotarł do mnie dzisiaj i zmotywował mnie do napisania całego posta. Starsza wersja Pelikana Script. Mój pierwszy zakup na niemieckojęzycznym eBayu. Dotarł nierozpakowany w Pelikanowskim pudełku, atrament w dołączonym naboju zdążył stracić połowę swojej objętości czekając, aż ktoś go wreszcie użyje. (na zdjęciu nabój już po napisaniu kilku stron, więc atramentu jest jeszcze mniej)

 

UgQSSbph.jpg

VQO5TNoh.jpg

8LB0sWGh.jpg
vJZC4Loh.jpg
 

Mam nadzieję że nie zanudziłem niskim budżetem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić recenzję Pelikana z porównaniem go do Plumixa, ale na razie mają różne atramenty więc nie byłoby uczciwie :P Na chwilę obecną Pelikan działa nieco przyjemniej. Stalówki zostawiają ślad tej samej szerokości. Podobno nowsze Scripty są gorzej wykonane (te bardziej plastikowe, bez złoceń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić recenzję Pelikana z porównaniem go do Plumixa, ale na razie mają różne atramenty więc nie byłoby uczciwie  :P Na chwilę obecną Pelikan działa nieco przyjemniej. Stalówki zostawiają ślad tej samej szerokości. Podobno nowsze Scripty są gorzej wykonane (te bardziej plastikowe, bez złoceń).

 

 

Z chęcią przeczytam porównanie. Ciekaw jestem jak pisze ten Pelikan.

 

 

Obroniona na 5 :) tak więc i prezent dostałam.

 

Gratuluję obrony i pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...