Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hero 590, ogromne pióro, większe od Wality i lepiej piszące szkoda tylko, że dostępne w czerni bo zbierałbym.

Lepiej piszące, a będzie jeszcze lepiej pisało jak wymienisz stalówkę np. na Bocka, albo Knoxa. Musiałem tylko minimalnie powiększyć otwór w sekcji bardzo drobnym papierem ściernym, efekt kńcowy zobacz tutaj. Sam jestem zaskoczony użytecznością tego pióra: duża pojemność - atramentu starcza na długo, nie ma obawy zabrać pióro w teren. bardzo umiarkowana cena. :) Mogę robić nawet odręczne rysunki, nawet przy szybkiej kresce stalówka nie przerywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie stalówek na KNOXy w obu piórach powiedzmy, że jest remis między Wality a tym Hero.

Hero jest większe i bardziej klasyczne, Wality są pojemniejsze i kolorowe (nieprzypadkowo po pierwszym trafionym przypadkiem egzemplarzu zacząłem zbieranie i mam teraz tego towaru kilkanaście sztuk).

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszło moje pierwsze pióro ze złotą stalówką. Nie jest może idealne, ale i tak zakup mnie bardzo uradował. Tak samo cieszyłem się chyba tylko z Parkera I.M., który był moim pierwszym piórem po kilkuletnim okresie używania długopisów :)

Piękny klasyczny Pelikan. :)

Porządne piórko.

Gratulacje.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie dzisiaj kupiony, ale dzisiaj mnie wkurzył

ng4l.jpg
 
miał być dawcą stalówki i korpusa, w tej roli bezbłędnie, F z tego pióra pisze lepiej niż inna F z Vectora. tą dobrą oddałam, a na tą słabo piszącą nie mam już pomysłu, pilniczek, umywalka, płukanie, dociskanie, żyletka - na razie nie pomogło. pływak został potraktowany cyrklem w kanaliki celem ich pogłębienia i nawet skrócony trochę i nic. nawet o kropelkę nie chce mocniej atrament lecieć, przez co pióro pisze jak kredka. myślałam, że WM absolutnie brązowy to raczej nielepki atrament, rzucam w diabły powyższy zakup, póki mi cierpliwość do niego nie wróci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zauważyłem, że zbliżam się do 100 postów na forum to przedstawiam jedno z dwóch piór w których posiadanie ostatnio wszedłem (drugie zaprezentuję niebawem) - Pelikan 100n.

Pióra nie zostały przeze mnie kupione ale odziedziczyłem je po babci ale chyba wybaczycie mi to małe naciągnięcie tematu wątku.

Tak się prezentuje zamknięte:

pelikan_100n_700_IMGP5512.jpg

 a tak otwarte:

pelikan_100n_700_IMGP5514.jpg

Sekcja gładka (bez uskoku) więc według www.pelikan-guide.com wyprodukowane po 1949 roku. Stalówka stalowa - czyli według tego samego źródła sprzed 1953 roku.

A tak (mimo problemu który opiszę w stosownym dziale) pisze:

pelikan_100n_500_IMGP5517.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Sonnet, Lepki :D

A były takie całe złote?

Bo widziałem tylko w wersji srebrnej, ze złotymi wykończeniami, czyli Parket Sonnet Chiselled Tartan GT.

Oznaczenia próby na stalówce, że jest 18 karatowa, też nie widzę.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...