Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pędzące konie już się doczekały recenzji, a jak się Tobie nimi pisze? :)

Właśnie pióra sprawiają wrażenie piszących bardzo dobrze. Napisałem nimi dopiero kilka stron, ale robią dobre wrażenie. Samo wykonanie i "dizajn" już cieszą oko, jeśli ktoś lubi ornamentykę. No i jakość wykonania - spodziewałem się, że będzie gorzej. Dodam jeszcze, że właśnie owa recenzja skłoniła mnie to wyboru tych, a nie innych modeli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się skłaniam ku koniom, ale urodziny niebawem, także sama ich nie kupię ;) a grubo? stalówka? coś więcej mi powiesz?

Chodzi o to Jinhao? Stalówka jest trochę taka kiczowata, ale pisze bardzo zbliżoną kreską do kreski "koni" - średnio grubo. Samo pióro zaś jest nieco grubsze i cięższe. Mnie, jakoś lepiej odpowiada Jinhao choć Baoer ma ładniejszą stalówkę.

vmjssjrvuz3d_t.jpg

Edit: ja, nie skąd, pomyślałem, że masz te "konie" dlatego tak porównuję. W każdym razie stalówka pisze jak nieco grubiej od M Watermana. Stalówka moim zdaniem miękko sunie po papierze wydając taki cichy szelest, przyjemny.

Edytowano przez beret99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z małym poślizgiem, uprzejmie melduję, że trzeciego kwietnia kupiłem twsbi crystal 580 EF z dodatkową stalówką (stub 1,5). właśnie poddawane są odprawie celnej. mam nadzieję, że US nie policzy dużo dutków.

tymczasem lecę kupić sobie nową maszynkę na żyletki. chyba sobie kupię muehle R41 z otwartym grzebieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym chciał poczytać o tym TWSBI... bardzo podsycasz moją ciekawość.

Maszynka na żyletki... mnie pióra wieczne natchnęły do poszukiwania brzytwy, nigdy takiej nie używałem, ale od pewnego czasu przeglądam codziennie allegro pod tym kątem ;)

Tymczasem do mnie przyszły dwa Sonnety z konwerterem i notatnikiem.

50686564.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kurier dostarczył tego TWSBI. jestem podjarany jak stos pod czarownicą. nie mogę się doczekać, aż go zaleję inkaustem. oł boj! oł boj! jak to mawiali starożytni komboje.

kiedyś też się zastanawiałem nad brzytwą, zwłaszcza że golę się rzadko (nie lubię) i w związku z tym brzytwa byłaby jak znalazł. tymczasem golę się jednoczęściowym solingenem w czarnym chromie. w porównaniu ze skrobaczkami - poezja, nawet z dziadowskimi żyletkami bic'a. choć gdzie tam bic'owi do żyletek marki "krwawa Rawa".

moja maszynka wygląda tak:

400asac.jpg

400asao.jpg

Timor Solingen 1321. najlepsze jest to, że na zdjęciach wychodzi ciemniejsza niż w rzeczywistości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przez jakiś czas zastanawiałem się nad brzytwą, ale w końcu stanęło na taniej maszynce na żyletki - Wilkinsona, po mniej niż minucie od nałożenia piany jestem ogolony na pupcię niemowlaka, wykremowany i gotowy do opuszczenia lokalu ;)

Tak się czaję na TWSBI, na początku chciałem 540, ale aktualnie bardzo poważnie rozważam vac 700 ze względu na mało typowy system napełniania - ale jak to w życiu zawsze jakieś nowe wydatki się pojawiają ;)

580 ma duże zmiany konstrukcyjne w porównaniu z 540?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czaję na TWSBI, na początku chciałem 540, ale aktualnie bardzo poważnie rozważam vac 700 ze względu na mało typowy system napełniania - ale jak to w życiu zawsze jakieś nowe wydatki się pojawiają ;)

580 ma duże zmiany konstrukcyjne w porównaniu z 540?

Tutaj znajdziesz dokładne porównanie tych dwóch modeli ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...