Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 g to nie tak bardzo dużo, Smoki od Jinhao ważą nawet do 105 gramów. Za to stalówka z J159 zostawia jak widać bardzo ładny ślad. Nie to co moje B albo nawet 2B z Jinhao 999.

Pełna zgoda, oczywiście wszysko zależy od subiektywnego odczucia. Jestem ciekaw czy grzechu potwierdzi moje własne doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to stwierdziłem jedną rzecz. Wygodniej mi się pisze tym piórem bez założonej z tyłu skuwki.

Pióro pisze tak mięciutko, prawie nie słychać skrobania stalówki o papier. Do pisania drobnym maczkiem się nie nada.

Endoor myślę, że raczej nie dane będzie mi napisanie tych 10 stron :). Już się nie uczę a książki mi się chyba nie chce przepisywać :)

Pióra używam głównie do wypełniania dokumentów i do podpisów oraz po prostu żeby je mieć :). A w tym wypadku ciężar tego pióra (a czuć go w łapie) nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to stwierdziłem jedną rzecz. Wygodniej mi się pisze tym piórem bez założonej z tyłu skuwki.

Święte słowa :).

Wszystko co napisałeś to prawda, pióro bardziej moim zdaniem nadaje się do podpisywania i wypełniania dokumentów, niż np. notowania wykładu. Natomiast stalówka gładziutko sunie faktycznie nigdy nie miałem problemów z rozruchem pióra. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheena, powiedz mi, twój charakter pisma to wrodzony talent czy pobierałaś jakies nauki?

W szkole podstawowej miałam kilka lekcji pisania maczaną stalówką w obsadce.

Aha, miałam też lekcje pisma technicznego na tzw. ZPT-ach. To tyle jeśli idzie o moje nauki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny charakter pisma naprawde, oby pióro ci dobrze służyło. Sam przymierzam się zakupu MB 146.

A wracając do tematu, moj nowy zakup to - Viscontii Van Gogh Maxi Black. Duże to to chyba największe pióro jakie kupiłem ale stalówka jest świetna i muszę stwierdzic, że chyba bardziej mi się podoba stalówka jedynie w MB 149.

Stalówka dokładnie taka jak ta http://farm5.static.flickr.com/4032/4304575125_e6f61b68bc_o.jpg

Edytowano przez Feantur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, rzeczywiście jest nietypowa, raz przez połksiężyc chociaż jest to stalówka obecną w wielu modelach tej marki, nie tylko Van Gogh.

Polowałem na to pióro w kolorze Ocean Blue niestety nie jest produkowane więc okazjonalnie udało mi się nabyć ten model tyle, że czarny do tego oczywiście futerał z atramentem 50 ml (niestety czarny a pisze niebieskim) i z jakąś śmiesznie wysuwaną kasetką z ulotką i kartą członkowską marki Visconti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...