Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 godzin temu, 9452130 napisał:

Będę musiał ogarnąć jak będę mieć chwilę. Nie wyobrażam sobie meshu w wersjach 8000/12000 ja mam mesh #400 i w ręku to bardziej jak materiał niż stalowa siatka jest :D

 

A to pióro z tesco pewnie lepiej będzie działać niż moje kaweco :(

Może nie byłbym aż tak radykalny w ocenie, ale generalnie się zgadzam. Chociaż na codzień piszę Kaweco Studentem, to przy pierwszej lepszej okazji finansowej zmienię go na coś innego. Sporta się już pozbyłem. O stalówkach w Kaweco mam bardzo złe zdanie - nie trafiłem jeszcze na taką, która pisze od razu - nad każda trzeba było pracować. O ile w przypadku Sporta za 80zł można z żalem powiedzieć - trudno, i tak taniocha. Ale te same stalówki są w DIA2 - piórze za 330zł. Dno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, montero napisał:

Może nie byłbym aż tak radykalny w ocenie, ale generalnie się zgadzam. Chociaż na codzień piszę Kaweco Studentem, to przy pierwszej lepszej okazji finansowej zmienię go na coś innego. Sporta się już pozbyłem. O stalówkach w Kaweco mam bardzo złe zdanie - nie trafiłem jeszcze na taką, która pisze od razu - nad każda trzeba było pracować. O ile w przypadku Sporta za 80zł można z żalem powiedzieć - trudno, i tak taniocha. Ale te same stalówki są w DIA2 - piórze za 330zł. Dno!

 

To ja miałem więcej szczęścia, bo mój Sport startuje od razu. To jest mój drugi sport, bo pierwszego niestety zgubiłem, ale tamten mial lekkie problemy ze startem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wyleczyłem już z Kaweco. Choć nie miałem jeszcze żadnego. Z TWSBI też. Marzył mi się 580 Diamond, ale jak zobaczyłem cenę i poczytałem, że a to ciekną, a to coś tam... Póki co, pozostanę w obszarze cenowym piór najtańszych i piór chińskich. Jak kiedyś będę miał więcej pieniądzów, to se sprawię Pelikana.

A to pióro z Tesco śmiga, jak złe :D Dziś właśnie nim piszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kleks napisał:

To ja się wyleczyłem już z Kaweco. Choć nie miałem jeszcze żadnego. Z TWSBI też. Marzył mi się 580 Diamond, ale jak zobaczyłem cenę i poczytałem, że a to ciekną, a to coś tam... Póki co, pozostanę w obszarze cenowym piór najtańszych i piór chińskich. Jak kiedyś będę miał więcej pieniądzów, to se sprawię Pelikana.

A to pióro z Tesco śmiga, jak złe :D Dziś właśnie nim piszę.

Ja TWSBI kupiłem na aukcji za mniej więcej 60% ceny sklepowej w PL. ;)

Trzeba upatrywać takich okazji.

Ale pióra z niższej półki są też fajne. Czekam na drugiego WingSunga 659 którego mają mi dosłać z wybrakowanego zamówienia. Z racj tego, że mają po dwie sekce ze stalówkami, to może spróbuję z ktorejś zrobić stuba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rafi206 napisał:

Ja już mam trzecie kaweco i z żadnym nie mam problemów. Kaweco zmieniło dostawcę stalowek z Bocka na JoWo i teraz jest dużo lepiej.

Czytałem już o tym kilkakrotnie. Rok temu kupiłem Sporta a dwa msc temu Studenta i nie widzę różnicy - oba dały mi popalić. Orientujesz się może jak to sprawdzić - czy w kupowanym egzemplarzu jest JoWo czy Bock?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, 9452130 napisał:

Na ten moment wychodzi że najgorszym jest Kaweco Classic Sport F.  A kosztowało więcej niż 6 pozostałych razem... Jedyne które trzeba dociskać żeby pisało. Inaczej przerywa lub wcale nie pisze.

Pociesze Cię. Ostatnio kupiłem Pelikana M400, który kosztował tyle co 10 Faber-Castell Basic'ów i jego stalówka również wymagała poprawek bo przerywała. Dla porównania na wszystkie Faber-Castelly, ani jedna nie wymagała żadnych korekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem nie kupować już więcej Lamy Safari... Za wyjątkiem dwóch kolorów - czerwonego i aquamarine. Ale jak zobaczyłem to żółte, jak jajecznica...

d3r1Oy1.jpg

31INQlP.jpg

Kupiłem też atrament, który jest widoczny na obydwóch obrazkach. To właśnie nim zalałem jajecznicę. Quink Ink Parker Blue Black. Jeden z najpiękniejszych kolorów mojej młodości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleks napisał:

Hehe... Poniżej siódemka, którą miałem przed tą żółtą. Jak kupię jeszcze Aquamarine i czerwoną, to zrobię zdjęcie całej dziesiątce i wstawię :D

eAeeeFX.jpg

Noooo..... Piękna kolekcja! 

Traf chciał, że to ostatnie mam w identycznym kolorze... :-)

I też uwielbiam to pióro... :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rinke napisał:

Czyli dobrze myślałem że małe nieporozumienie zaszło:). Pisząc o micromeshu w kontekście piór mamy na myśli taki specjalny rodzaj papieru ściernego. A tak naprawdę tlenku glinu na podlożu płóciennym lub na padzie z gąbki. To nie to samo co mesh z grzałki do e-papierosa:) 

Coś mi się właśnie nie zgadzało bo ten Mesh który mam jest jak materiał tylko trochę sztywniejszy i nie wiem czy coś by się nim zrobiło. W taki razie muszę kupić micromesh. 

8 godzin temu, Aventador13 napisał:

Pociesze Cię. Ostatnio kupiłem Pelikana M400, który kosztował tyle co 10 Faber-Castell Basic'ów i jego stalówka również wymagała poprawek bo przerywała. Dla porównania na wszystkie Faber-Castelly, ani jedna nie wymagała żadnych korekcji.

Ciężko jest poprawić stalówkę? Warto pióro kształcenia poniżej 100zl oddać do kogoś kto się tym zajmuje czy lepiej się pobawić samemu według poradników? Btw. te Faber-Castell basic całkiem przyjemnie wyglądają... A miałem nic nie kupować przez jakiś czas... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz z tą stalówką zrobić. Swoje szlifuje sam, ale już takie np prostowanie zostawiam specjalistą. Jak do tej pory tylko raz nie udało mi się  naprawić skrobiącej stalówki więc pojechała do doktora który orzekł jej zgon. A taka fajna była, z dużym flexem:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte Lamy Safari jest dla mnie najbardziej ikoniczne, to pióro w żółtym kolorze to jak czerwień w przypadku Ferarri |:).

Niestety obecnie produkowana jest wersja ze srebrnym klipsem, moim zdaniem, co cóż, nie jest to najlepsze połączenie. W latach 90 XX wieku klips był czarny i wtedy było idealnie. Jak wróci czarny klips kupię sobie żółte Lamy Safari . 

Edytowano przez emrzet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa stalówka od JoWo :)

2017_03_03_14_45_39.jpg

Zamówiłem ją razem ze spływakiem, który świetnie pasuje, ale skuwka jak wcześniej trzymała bardzo mocno, tak teraz strach pióro wkładać do kieszeni... Muszę je wymienić. Sama stalówka nie jest tak twarda jak ta od FC i sunie z lekkim feedbackiem. Jak narazie jestem zadowolony :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...