Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, Vermis napisał:

U mnie to samo - F-ka z krwi i kości. :)

W pierwszym momencie myślałem, że pióro jest uszkodzone. Zamiast tradycyjnej tłustej krechy w rozmiarze M w górnym zakresie BMI dostałem cieniutką kreskę. Aż się zbierałem do płukania pióra i czyszczenia spływaka :-) Dziś dopiero zobaczyłem F na stalówce i wszytko się wyjaśniło. Fiu-fiu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zmechu napisał:

W pierwszym momencie myślałem, że pióro jest uszkodzone. Zamiast tradycyjnej tłustej krechy w rozmiarze M w górnym zakresie BMI dostałem cieniutką kreskę. Aż się zbierałem do płukania pióra i czyszczenia spływaka :-) Dziś dopiero zobaczyłem F na stalówce i wszytko się wyjaśniło. Fiu-fiu!

Tak tak są dwie identyczne M i F. Ostatnio przekładałem z 599 do Baoera właśnie cieńszą stalówkę - bardzo udany nosek.

Co ciekawe jest dość mokra w przeciwieństwie do wieluuu znanych mi chińczyków - masz tak samo? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mcarto napisał:

Tak tak są dwie identyczne M i F. Ostatnio przekładałem z 599 do Baoera właśnie cieńszą stalówkę - bardzo udany nosek.

Co ciekawe jest dość mokra w przeciwieństwie do wieluuu znanych mi chińczyków - masz tak samo? 

A mi wydaje się, że jest bardziej sucha. Moje chińczyki przeważnie podają atrament bardzo hojnie, a nowa F w 250 to wręcz anemicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zmechu napisał:

A mi wydaje się, że jest bardziej sucha. Moje chińczyki przeważnie podają atrament bardzo hojnie, a nowa F w 250 to wręcz anemicznie.

U mnie wszystkie pióra z tą stalówką F leją dość obficie. Wyjmij spływak i przeczyść te rynienki na górze jakimś cienkim narzędziem (ja używam do tego folii z blistra od tabletek).Miałem jedno anemiczne pióro hero i się okazało, że tam były jakieś syfy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vermis napisał:

Baoer 79, inspirowany Montblanc skywalker. :)

Inspirowany, piękny eufemizm :)

Nie dziś, ale jakiś czas temu okazyjnie nabyłem GVFC Classique w Pernambucco, okazyjnie, bo wizualnie  zmechacony, nareszcie coś do noszenia w jednej kieszeni z kluczami

:)

 

DSC05803_zpsv3nowh3k.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodnik Olszynek napisał:

Jak już platyna z niego zeszła, jest jak Nokia 3310. Niespodziewanie trwałe i dobrze zrobione pióro.

A coś więcej? 

Może chociaż pokażesz, co drzemie w środku? Jaki jest tam system napełniania? Jakieś alternatywy - jeśli mało pojemny?

Może jakaś próbka pisma? 

... Cokolwiek...? ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż więcej, przecież to wątek samochwalczy :)

Bottom line to że dobrze radzi sobie traktowane po macoszemu i ładnie się starzeje. Nie miałem okazji docenic tych zalet przy okazji innych Classique, bo były głównie półkownikami. Trzyma fason i skuwkę.

Standardowe wkłady bądź konwerter. 18 K M-ka o standardowej grubości, płynnie sunie po papierze, przyjemnie szumiąc. Lekki feedback, ale daleko jej do "genialnych" stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wodnik Olszynek napisał:

Cóż więcej, przecież to wątek samochwalczy :)

Bottom line to że dobrze radzi sobie traktowane po macoszemu i ładnie się starzeje. Nie miałem okazji docenic tych zalet przy okazji innych Classique, bo były głównie półkownikami. Trzyma fason i skuwkę.

Standardowe wkłady bądź konwerter. 18 K M-ka o standardowej grubości, płynnie sunie po papierze, przyjemnie szumiąc. Lekki feedback, ale daleko jej do "genialnych" stalówek.

Nie powinienem pytać ale ja "młody" jestem, to chociaż orientacyjnie: ile jest warte takie pióro?

Nie chodzi mi o precyzyjną wycenę, raczej orientacyjny rząd kwoty. 

I... jeśli można to w PLN... ;-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy "młodzież" ma taką awersję do googla? :)

Oficjalnie wołają zań 495 w euraskach, polskie oferty bywają poniżej 2000 PLN. I jeśli mamy już szczerzei nieelegancko ;) rozmawiać, ile jest warte - to na pewno nie tyle, chyba, żeś vatowiec. Nowych należy poszukiwać poniżej 1600 PLN; ja osobiście nigdy nie zapłaciłem więcej za Classique, poza limitowanym Snakewood.

 

Edytowano przez Wodnik Olszynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dość mocna zastanawiam nad kupniem TWSBI Diamond 580. Ma to być prezent dla taty. Macie jakieś zastrzeżenia co do tej firmy? Słyszałem, że sekcje lubią pękać. Prawda to?

 

Edytowano przez Gość
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wodnik Olszynek napisał:

A od kiedy "młodzież" ma taką awersję do googla? :)

Oficjalnie wołają zań 495 w euraskach, polskie oferty bywają poniżej 2000 PLN. I jeśli mamy już szczerzei nieelegancko ;) rozmawiać, ile jest warte - to na pewno nie tyle, chyba, żeś vatowiec. Nowych należy poszukiwać poniżej 1600 PLN; ja osobiście nigdy nie zapłaciłem więcej za Classique, poza limitowanym Snakewood.

 

Dziękuję za konkretne wyjaśnienie...

Google sprawdzałem ale ceny były różne. Interesowało mnie własnie takie wyjaśnienie, bo widzę stan na załączonej fotce. Teraz mam jasność. Przynajmniej poglądowo..

Pióro mi się podoba ale jednak nawet w stanie używanym jest jeszcze poza moim zasięgiem cenowym....

Mimo wszystko dziękuję za poświęcony czas... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...