Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Spoko, rozumiem.

Ale czego Ty się spodziewasz, po Amerykanach, jak im trzeba w instrukcji reklamówki napisać że się jej nie wkłada na głowę dzieci? (Jeden z wielu przykładów..) ;)

Ja sobie oczywiście żartuje(przykład z reklamówka żartem nie jest), rozumiem poirytowanie. 

Trzymam kciuki za szybkie załatwienie sprawy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, empi said:

@Thou zacne pióro, gratuluję :). Czy ja dobrze widzę że kupiłeś ze stalówką Ultra Extra Fine? Daj znać jak Ci się tym pisze.

Dokładnie, Ultra Extra Fine. Samo pióro piszę wg mnie dobrze, trochę drapie. Jest zauważalnie cieńsze od Pilota Plumix ze stalówką EF. Dostałem też próbki tuszów KWZInk dzisiaj, zatankowałem IG Gummiberry i powiem że jest to chyba najjaśniejszy kolor jaki bym w tym piórze używał no ale mam jeszcze kilka do przetestowania to może nawet coś o tym napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra @Kleks ... Aż człowiek docenia, że mu listonosz wszystkie paczki sprawnie do domu przynosi...

@Thou W tak ultracienkopiszącym piórze wiele atramentów będzie stosunkowo jasnych. U mnie IG Gummiberry w mokrym piórze dosyć szybko ciemnieje, a w następnym dniu to czasem wydaje się prawie czarny. Nie wiem jakiego koloru szukasz, ale Azure 5 wydaje się bardzo nasycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że akurat spokojnie można zrozumieć pomyłkę Amerykanina - jeśli nik wygląda jak imię i nazwisko to niejeden z nas by się pomylił. Bardzo niefortunny zabieg z tym określaniem nazwy konta jako fikcyjnego imienia i nazwiska. Kurier to małe miki ale gdyby to trafiło w ręce celnika, to dopiero byłyby kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1623 Sam do końca nie wiem, myślałem że jak kupiłem J.Herbin Eclat De Saphir to będzie to dla mnie idealny kolor ale w rzeczywistości w piórach EF i F za jasny ale europejskie F jest już ok. Mam kilka kolorów do przetestowania (IG Green Gold, IG Blue-Black, IG Blue #3, IG Blue #6, IG Green #3 - chciałem więcej ale się powstrzymałem). Może znajdę ten "swój" kolor. :)

A co do ciemnienia koloru to fakt, ciemnieje bardzo szybko i to dla mnie dobrze bo inaczej ciężko by było mi czytać to co napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisaj niespodzianka w skrzynce. Zakup trochę w ciemno, ryzykowny przelew... ale błyskawiczna dostawa w 7 dni z Texas'u... FPR Himalaya w kolorze Saffron:

 

7a6d06e6ea3ab9d6.jpg

 

824e7d784eb1fc79.jpg

 

kolor przepiękny, jak dojrzała pomarańcza, wykonanie bardzo precyzyjne, za chwilę myję i napełniam, opiszę wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks Amerykanie tacy są nie wiedzą nawet gdzie leży Polska. Wiedzą tylko gdzie leży Rosja bo duża... Ja mam do tego stopnia leniwego listonosza, że jak tylko widzi zamkniętą bramkę to już pisze awizo. Kiedyś zwróciłem my uwagę na poczcie powiedział, że przecież dzwonił. To nic że byłem tego dania w domu...

Edytowano przez Gość
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ważne Danielu, co Amerykanin "mógł pomyśleć". Wiesz o tym zapewne, że gdy coś sprzedasz przez ebaja, to klikasz "szczegóły zamówienia" i tam masz czarno jak na białym adres i imię. I to jest jedyny słuszny adres. Gdyby tam imienia nie było, to rozumiem, że Amerykanin mógłby sobie pożyczyć mój nick. Ale tam było moje imię, a nicka nie było...

Topaz... Ty łobuzie. Przez tę twoją pomarańczę nie zasnę dziś... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPR Himalaya - coś wspaniałego, może kiedyś też sobie takiego sprawie. A tymczasem nie zdążyłem nacieszyć się Platinumem a tutaj kolejne 3 w skrzynce dzisiaj ^^. Ale szczerze mówiąc mimo że zamawiałem najcieńsze stalówki jakie znalazłem to nawet nie jest w połowie tak cienkie jak nawet Plumix EF. No może poza Jinhao który i tak ma wyraźniej grubszą kreskę.

 

 

18049887_1730377310322853_514437257_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Baoer'a i nie narzekam. Pióro lekkie jak na metalowego chińczyka i moim zdaniem dobre dla kobiety, zwłaszcza w tej wersji z amelanium :DOsobiście drazni mnie tylko ten klips zbyt skopiowany z Parkera. Rozumiem "inspirowanie się" sonnetem ale to już troszkę przegięcie. Później trzeba tłumaczyć że to wcale nie Parker i że dając go koleżance w pracy wcale nie chcesz się z nią żenić czy coś innego..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 21:27, Rinke napisał:

Mam tego Baoer'a i nie narzekam. Pióro lekkie jak na metalowego chińczyka i moim zdaniem dobre dla kobiety, zwłaszcza w tej wersji z amelanium :DOsobiście drazni mnie tylko ten klips zbyt skopiowany z Parkera. Rozumiem "inspirowanie się" sonnetem ale to już troszkę przegięcie. Później trzeba tłumaczyć że to wcale nie Parker i że dając go koleżance w pracy wcale nie chcesz się z nią żenić czy coś innego..

HHAHAHA. To jest fakt. I jeszcze specjalnie w opisach aukcji piszą: Arrow clip. Jakby to miał być plus a to faktycznie jest akurat mankament. Niezależnie od tego ten Baoer nieźle się sprawdza. Jinhao 250 też piękne ale do czasu zdjęcia skuwki... Ta sekcja mi zawsze zgrzytała wizualnie. Choć wygodna jest, to przyznaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kowal1623 napisał:

To chyba jedyna lama, którą mógłbym mieć :) Gratulejszyn.

To przejście z sekcji na korpus nie jest ostre? Wygląda mi trochę na takie.

Jest. Ale ja przy tym jak trzymam pióro to dopiero zauważyłem jak mi zwróciłeś na to uwagę, bo przy pisaniu nie chwytam w tym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na czarno... bez kantów... dwa niemieckie akcenty ;) 
2376852e87a2.jpg

Czarny M400 z cudną stalówką. Po prostu miałam chrapkę na Pelikana z OM, akurat ten się trafił ;)
2dc3b94780d2.jpg

I czarna MonteRosa ze srebrnym wykończeniem i pięknym imprintem.
6d3fe025ac50.jpg

 

Oczywiście, nie był to planowany zakup. Ba! Było postanowienie o żadnych zakupach do wakacji... Ale... w postanowieniach ciężko wytrwać ;)

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ender Świetne pióra! Nie wiedziałem, że Eau de Nil ma taki kolor... To taki czerwony sheen?! Bo na innych fotkach w internecie jest podobny do Diamine Teal, tylko jaśniejszy...

Mam podobnego kształtem Wahla, ale Twój jest zdecydowanie ładniejszy. Mój jest cały z czarnego ebonitu.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...