Skocz do zawartości

Rinke

Użytkownicy
 • Ilość treści

  277
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Rinke

 • Ranga
  F

Ostatnio na profilu byli

646 wyświetleń profilu
 1. Na pewno dostępny. Z tego co pamiętam kupowałem go w Krakowie. O dokładnie tutaj: https://calligraphers.eu/pl/tusze-i-atramenty/794-atrament-rohrer-klingner.html odbierałem na miejscu na ul. Grodzkiej, bo nie chciałem czekać a z pracy mam po drodze kilka minut spacerem. W Twojepioro.pl też mają te atramenty, możliwe że to jest chwilowy brak tego konkretnego koloru.
 2. Stalówka miała niewielki baby bottom, co powodowało taką uciążliwą i denerwującą dolegliwość. Na szczęście wystarczyło delikatne potraktowanie ziarna micromeshem po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu wszystkich elementów. Cieszę się że jesteś zadowolony z efektu końcowego 🙂 Ten atrament to znany i lubiany Verdigris firmy Rohrer & Klingner.
 3. Jeśli nie czujesz się na siłach w doprowadzeniu tego pióra do użyteczności to mogę Ci pomóc.
 4. Tak, będzie pasować, stalówki w tych dwóch modelach są wymieniane między sobą.
 5. Wacik kosmetyczny z pastą do zębów, najlepiej taką zwykłą białą też sobie bardzo dobrze poradzi☺️
 6. Jeśli będzie ktoś chciał użyć kleju "wikol", a dokładniej kleju winylowego to raczej takiego z oznaczeniem D3 lub D4. Im wyższa liczba po literze D tym wyższa wytrzymałość kleju i jego odporność na wodę po całkowitym wyschnięciu.
 7. Super recenzja. Tylko dwie uwagi: 1) to nie skóra a materiał skóropodobny, 2) sekcja nie jest pokryta gumą, to plastik tylko w dotyku daje takie uczucie jakby to była guma. Sekcja jest taka sama we wszystkich Basicach. Często ten model kupowałem na prezenty dla ludzi na kierowniczych stanowiskach, bo dobrze wygląda i ma świetne właściwości piśmiennicze .
 8. W piórach Faber Castell można wymieniać stalówki pomiędzy różnymi modelami bo są to te same stalówki. Jak najbardziej wizyta na dniu pióra wiecznego będzie bardzo dobrym pomysłem. Będziesz miała okazję popisać wszystkimi piórami jakie zostały powyżej wymienione. Oprócz sklepów będą też ludzie z tego i sąsiedniego forum. Wystarczy sie przełamać i po prostu podejść, przedstawić się i wprost zapytać czy możesz. Uwierz mi nikt Ci nie odmówi, my bardzo lubimy dzielić się naszymi skarbami i lubimy doradzać. A na żywo z piórem w ręku jest to łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Jestem pewien że z
 9. Tak, ta sama stalówka jest montowana w różnych modelach. Ogólnie stalówki Fabera zbierają bardzo dobre recenzje. Ja ze swoich jestem zadowolony (rozmiar F), a używam jako wołów roboczych na codzień.
 10. Nie ponoć, tylko robił. Nie tyle garnitury co raczej mundury.
 11. Tak, możliwe jest takie wytłumaczenie. Cieniowanie jest widoczne również w stalówce XF, a w F jest bardzo widoczne i moim zdaniem wyglada to bardzo fajnie.
 12. Po dwóch miesiącach nic nie zajaśniał. Użyty papier to najzwyklejszy papier xero. Pióro Faber Castell Basic F oraz niemiecki vintage z mokrą stalówką coś około XF. Edit: Atrament w nabojach.
 13. Ja tam niejeden dłuższy protokół spisałem tym turkusem i żadnego bólu głowy nie uświadczyłem jak również inni, którzy musieli to po mnie przeczytać. Udany atrament za śmieszne pieniądze. Z porównań moich i innych wynika że jest identyczny z turkusem Lamy (przynajmniej w kolorze, właściwości nie porównywałem).
×
×
 • Utwórz nowe...