Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pióro nie moje jak pisałem gdzie indziej, ale najbliższy wydatek dopiero koło  1.09.17. Muszę trochę zarobić ? Może się chyba liczyć jako nabytek20170211_205419.jpg

Edytowano przez Gość
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny ten FC jak się pisze kwadratowym piórem?

Hej !, 

pióro nie jest kwadratowe, ma sześciokątny kształt przez co jego chwyt  nie sprawia problemów i nie jest męczący. dodatkowo ten drewniany (dębowy) korpus jest specyficzny (pozytywnie), miły w dotyku 

Edytowano przez im@te
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawe, jak wrażenia z pisania?

raczej pozytywne - b.lubię stalówki FC, choć ta F-ka wydaje mi się być cieńszą, niż F-ka w FC z serii Ambition, który jest już trochę "pokiereszowany" i raczej pójdzie  w odstawkę, bardzo fajne odczucia w kontakcie z drewnianym korpusem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie kupiłem a czekało w szufladzie, reklamowy No-name z krzywo wytłoczonym wzorem na stalówce IPG, z dawnych czasów pracy mojego ojca w znanej wszystkim firmie (grawerunek). Próbując sposobem maczanym parę zachomikowanych egzemplarzy "reklamówek" trafiłem na to pióro, które zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie, przyjemny feedback podobny do miękkiego ołówka. Do pióra dołożyłem o dziwo pasujący konwerter od Tetisa kupionego kiedyś z czystej ciekawości. Wybaczcie jakość zdjęć, telefon z wyjątkowo mizernym aparatem.
4f5d3a9cbfa3.jpg
8f496e121468.jpg

Edytowano przez jamrug
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, domyśliłem się, że nielubianym byś nie pisał. ;) Ja generalnie lubię większość zieleni, włącznie z Brilliant Greenem, choć ten wydaje mi się trochę zbyt nienaturalny. Co nie zmienia faktu, że i tak mam go niemal na stałe w jednym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można napisać o piórze, którego się nie kupiło dzisiaj? Obracałem w łapkach dwa. Lamy Safari za ok. 50zł i Lamy All Star (czy jakoś tak) za 70zł. Gdyby to drugie było w cenie pierwszego, to bym może wziął... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zmierzyłem właśnie suwmiarka i niestety, o ile zewnętrzna średnica końcówki jest identyczna, to wewnętrzną, nabój Parkera ma o 1/3 mm większą. :( Czyli możliwe, że tak jak robiłeś, to tak, ale na odwrót może cieknąć. Na razie poradziłem sobie tak, że opróżniłem oryginalne naboje (były dodane po jednym do każdego pióra) i napełniłem je: Białe Safari - Diamine Oxblood, Al-star - Blue Velvet. Pisze toto fajnie, bardzo gładko, choć dla mnie ciut za grubo. W obydwóch piórach mam M-ki. Eeech, "nie miała baba kłopotu", to se kupiła dwie Lamy. I teraz się zacznie. A to tłoczki, a to stalówki... :blink:

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to była wyjątkowa okazja. W moim miasteczku likwidują księgarnię i wyprzedają cały towar za pół ceny, jeszcze do jutra. Al star kosztował £ 12.50, Safari £7.50. Również niestety, to było wszystko, co można było tam kupić. Pióro Al star wziąłem ostatnie, a Safari jest jeszcze kilka białych i całe czarne, łącznie ze stalówką. Wszystkie stalówki M. :(

Tak w ogóle, to ponieważ mam trochę pracy (przygotowuję się do egzaminu), obydwie Lamy pognałem od razu do galopu. Wrażenie mam takie, że owszem, dwie rzeczy rzucające się w oczy, to niemiecka jakość wykonania i przyjemność pisania. Tą drugą jednak zakłóca pewien drobiazg. Otóż wyprofilowanie sekcji nie pasuje mi do ustawienia stalówki. Jak trzymam normalnie, to stalówka jest nieznacznie obrócona. Jak przekręcam ją na prosto, to mi się trzyma niewygodnie. Fajnie by było, gdyby była możliwość obrócenia całości (stalówki ze spływakiem) o niewielki kąt względem sekcji.

Poza tym, nie wypróbowałem jeszcze innych stalówek, a M-ka jest dla mnie ciut za gruba, ale już teraz mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu i rzeczywiście potwierdza się to, co czytałem o tych piórach, choćby tu, na forum. Nie będą to jednak moje ulubione pióra do codziennego pisania. Od czasu do czasu, bardzo chętnie. :)

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Chińczyki doleciały.

 

Od prawej:

Jinhao 599 dla Syna

Baoer 100 - pięknie cienko pisze - dla mnie

Vector prawe Parker - tak ogólnie.

Tak moja kolekcja wzrosła z 1 do 5 sztuk, od początku roku. Czekam na jeszcze jedno ;)

a5d9e056516e90f7med.jpg

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś, lecz "chwil" kilka temu,...

to znaczy w między czasie,...

kiedy forum nie odwiedzałem...

zagościły u mnie Omasy trzy...

Ein - grzmotkiem zwany...

JTQZ2k4.jpg

Zwei - wielkim błękitem...

ReAYUF4.jpg

Drei - wprowadzający mnie w stan "Zielono mi"...

nyzQwOX.jpg

także aktualizację stada Omasty wprowadzić muszę

tu: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/8424-obiecałem-omasy-pokazać-lepiej/

 

Cheers Ender :D

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ciach początek...]

U mnie coś takiego:

[ciach fotki...]

Pisze zaskakująco gładko. Chyba nie będę tego nawet traktował micromeshem.

Wing Sung Lucky 2016....

W życiu o czymś takim nie słyszałem, ale wygląda naprawdę dobrze. Twoja krótka recenzja również jest zachęcająca, więc... powiedz gdzie to można kupić, bo jestem poważnie zainteresowany, żeby sobie taki sprawić. Koszt niewielki, wiec chętnie sobie takim popiszę... ;-)

Z góry dziękuję za informację.

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu u użytkownika "Jewelrymathematics". Jeden z moich ulubionych sklepów jeśli o chińczyki chodzi. Jest też wersja 2017 (piston filler) ale póki co prawie 3 razy droższa więc poczekam rok :). PS. Inna nazwa tego modelu to Wing Sung 659.

Edytowano przez Daniel84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...